Ogłoszenie

Reklama

Powołanie pierwszej w diecezji siedleckiej parafii pw. św. o. Pio w Rakowiskach (film)

22 września w Rakowiskach odbyła się uroczystość kościelna z okazji powołania dekretem biskupa Kazimierza Gurdy pierwszej w diecezji siedleckiej parafii pw. św. Ojca Pio. Pierwszym proboszczem parafii liczącej ok. 3 tys. osób został  ks. Wojciech Majewski. W miejscu gdzie odbyła się uroczystość zostanie zbudowany w przyszłości kościół parafialny pw. św. Ojca Pio.

Nowo powstała parafia obejmie swym zasięgiem miejscowości: Rakowiska, Cicibór Mały, Cicibór Duży, Terebela oraz domy przy ul. Terebelskiej za DK2 w kierunku Rakowisk.

– Obecność dziś tylu wiernych, którzy przyszli na poświęcenie placu i krzyża i na ogłoszenie nowej parafii  oraz nowego proboszcza, świadczy o tym, że takie oczekiwanie gdzieś było i dzisiaj jest tego jakby świadectwo, że czują się już jako parafianie nowej wspólnoty. Jest to również radością dla nas i całej diecezji, bo przybywa jedna wspólnota parafialna więcej – mówi biskup Kazimierz Gurda.

– Zamiar o powstaniu parafii nie jest z dnia na dzień, mówiliśmy już o tym wcześniej. W tym celu został tutaj zagospodarowany w ramach planowania przestrzennego grunt pod budynki sakralne. Dziś jesteśmy na początku drogi, to będzie długi okres dopóki dojdziemy do budowy w tym miejscu świątyni. Najpierw stanie tu kaplica – wyjaśnia wójt gminy Biała Podlaska Wiesław Panasiuk.

materiał: gmina Biała Podlaska
film / zdjęcie: Małgorzata Mieńko / Tomasz Łukaszuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama