Reklama

Koncert Pieśni Stanisława Moniuszki (zaproszenie)

Koncert Pieśni Stanisława Moniuszki w restauracji Galeria Smaków, Terespol - 13.10.2019„ Śpiewnik domowy na Lubelszczyźnie" to projekt realizowany przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Celem projektu jest upowszechnianie twórczości Stanisława Moniuszki w małych miejscowościach Lubelszczyzny.
Polecamy Terespol
Mapa

Wystąpią: Joanna Kędzior – sopran, Rafał Polek – tenor, Joanna Laszczkowska – fortepian.

Będzie można usłyszeć pieśni: „Dwie zorze”, „Kozak”, „Znasz li ten kraj”, „Hulanka”, „Pieśń wojenna”, „Wiosna”, „Prząśniczka” , „Jaskółeczka”, „Polna Różyczka”, „Czy powróci”, „Dumka” oraz arię „Nieszczęsna Halka”, „Szumią jodły na gór szczycie” – recytatyw i arię Jontka z opery „Halka”, arię Ewy Per que’belli z op. Hrabina, – arię Hanny Do grobu trwać w bezżennym stanie.

materiał: MOK Terespol
tekst:Łukasz Pogorzelski MOK Terespol
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Impreza historyczna na 900-lecie powstania Zakonu Templariuszy w Międzyrzecu Podlaskim (zaproszenie)

12 października w Międzyrzecu Podlaskim zainaugurowane będą obchody 900-lecia powołania Zakonu Templariuszy do życia. Z tej okazji Zakon Rycerski Ziemi Międzyrzeckiej przygotowuje mnóstwo atrakcji. Wśród nich znajdzie się konferencja naukowa na temat zakonów rycerskich oraz Templariuszy a w jednej z sal Pałacu Potockich w Międzyrzecu Podlaskim otworzona będzie wystawa pt. TEMPLARIUSZE ze wspaniałymi eksponatami użyteczności codziennej, replikami broni jaka była używana w tamtych czasach , strojami wierzchnimi i bojowymi rycerzy zakonnych oraz aktualne mapy/plany wypraw krzyżowych i Ziemi Świętej w czasach krucjat.

Czytaj więcej »

Reklama