Reklama

VIII Festiwal Filmowy Twórczości Osób Niepełnosprawnych (zaproszenie)

Warsztat Terapii Zajęciowej prowadzony przez Caritas Diecezji Siedleckiej zaprasza do wzięcia udziału w VIII Festiwalu Filmowym Twórczości Osób Niepełnosprawnych. Tematem przewodnim festiwalu jest hasło: „niepełnoSPRAWNI i pasje”. Impreza odbędzie się 24 października 2019 r. w sali Kina Merkury, przy ul. Brzeskiej 43 w Białej Podlaskiej, początek godz. 10:00. 
ical Google outlook Biała Podlaska Kina Kultura Patronat Polecamy
Kino Merkury w Białej Podlaskiej, ul. Brzeska 43. Mapa

Festiwal to imprez kulturalna skierowana do osób niepełnosprawnych i placówek prowadzących terapię i rehabilitację osób niepełnosprawnych. Ma na celu aktywizację osób niepełnosprawnych, pokazanie ich możliwości, sposobów radzenia sobie z ograniczeniami, promowanie twórczości i wizerunku, rozwijanie zainteresowań związanych z grą aktorską, szukanie sposobów wyrażania własnych myśli i uczuć poprzez kamerę, zwiększenie poczucia własnej wartości i poprawę samooceny osób niepełnosprawnych, kształtowanie właściwej postawy społecznej wobec osób niepełnosprawnych.

Zgłoszenie uczestnictwa należy dostarczyć osobiście lub przesłać do 11 października 2019 r. na adres:
Caritas Diecezji Siedleckiej
Warsztat Terapii Zajęciowej
ul. Warszawska 15
21-500 Biała Podlaska
tel. 83 3420573 wew.:30 lub 31; 507 058 833

Czas emisji filmu nie powinien być dłuższy niż 8 minut. Filmy należy dostarczyć na podpisanych płytach DVD.

W ramach festiwalu odbędzie się:

– przegląd filmów zgłoszonych do konkursu
Nadesłane filmy oceni jury, którego skład zostanie powołany przez organizatora. Placówki których filmy wezmą udział w festiwalu otrzymają dyplomy i statuetki a wyróżnione przez jury i publiczność filmy – nagrody.

– warsztaty filmowe
Opiekunowie i niepełnosprawni aktorzy bezpośrednio związani z produkcją zgłaszanego przez placówkę filmu mogą wziąć udział w warsztatach filmowych, które odbędą się we wrześniu 2019 r. w siedzibie Warsztatu przy ul. Warszawskiej 15 w Białej Podlaskiej. Dokładny termin zostanie podany wkrótce. Filmy zgłaszane do konkursu powinny dotyczyć tematyki „niepełnoSPRAWNI i pasje” i być wyrażone w dowolnych aranżacjach i dowolnym rozumieniu tego tematu.

 

materiał: Biała Podlaska miasto / kino
tekst: Caritas Diecezji Siedleckiej
zdjęcie: arch. Radio Biper

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Caritas: Niepełnosprawni też mają pasje!

„niepełnoSPRAWNI i pasje” – to hasło VIII Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych, imprezy organizowanej przez Caritas Diecezji Siedleckiej Warsztat Terapii Zajęciowej w Białej Podlaskiej. Od lat aktywizuje ona i rozwija zainteresowania osób z niepełnosprawnościami związane z grą aktorską. Jakie filmy przygotowano? – tego dowiemy się 24 października 2019r. o godz. 10:00 w sali Kina Merkury przy ul. Brzeskiej 43 w Białej Podlaskiej.

Czytaj więcej »

Premiera w Kinie Merkury: Joker! (zaproszenie)

Opis filmu Historia jednego z cieszących się najgorszą sławą superprzestępców uniwersum DC — Jokera. Przedstawiony przez Phillipsa obraz śledzi losy kultowego czarnego charakteru, człowieka zepchniętego na margines. To nie tylko kontrowersyjne studium postaci, ale także opowieść ku przestrodze w szerszym kontekście

Czytaj więcej »

Biała Podlaska: Miasto wspiera działalność Centrum Integracji Społecznej

Centrum Integracji Społecznej powstało w 2014 roku z inicjatywy samorządu lokalnego i prowadzone jest przez Caritas Diecezji Siedleckiej, działając na mocy ustawy o zatrudnieniu socjalnym. Centrum prowadzi reintegrację zawodową i społeczną dla 30 osób rocznie, które samodzielnie nie radzą sobie na otwartym rynku pracy, ponieważ borykają się z niskimi kompetencjami, uzależnieniami czy niepełnosprawnością.

Czytaj więcej »

Reklama