Reklama

Terespol: Nowe kierunki kształcenia w ALO i PSW! (film)

Planowana współpraca w zakresie promocji oraz rozwoju rynku usług transportowo-logistycznych i efektywnego wzmacniania kolejowego potencjału regionu, znalazła swój finał w postaci uroczystego podpisania listu intencyjnego pomiędzy PKP CARGO Centrum Logistyczne Małaszewicze" Sp. z o.o. z siedzibą w Małaszewiczach, Państwową Szkołą Wyższą im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej i Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Terespolu PSW im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Niebawem film z wydarzenia!!

Podpisana przez burmistrza Jacka Danieluka, rektora PSW Jerzego Nitychoruka oraz dyrektora ALO w Terespolu Bogusława Korzeniewskiego dotyczy utworzenia nowych kierunków kształcenia takich jak Transport, Spedycja, Logistyka. Umożliwi to zarówno młodym ludziom z Terespola i okolic ale i zainteresowanym kształceniem w Polsce młodym obywatelom Białorusi rozpoczęcie nauki ukierunkowanej zawodowo już w ALO w Terespolu a następnie jej kontynuację w murach PSW w Białej Podlaskiej. Podstawowe założenie uruchomienia nowych kierunków to umożliwienie zainteresowanym pozyskania szerokiej, specjalistycznej wiedzy oraz kwalifikacji w danej dziedzinie.

Umowę podpisano 30 września 2019 roku w sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Terespolu.

Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Senator Rzeczypospolitej Polskiej Grzegorz Bierecki, Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Dariusz Stefaniuk, Prezes Zarządu PKP Cargo Czesław Warsewicza.

film:Terespol: Nowe kierunki kształcenia – list intencyjny podpisany

materiał: Radio Biper Terespol
tekst: Józef Paderewski sekretarz Miasta Terespol / Leszek Niedaleki
film: Biper TV
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Biała Podlaska: 36 Małanka (film) (galeria)

Kalendarz juliański z którego korzystają prawosławni ma to do siebie, że w sumie powtarzają się wszystkie najważniejsze wydarzenia, dni świąteczne i uroczystości religijne które zapisane są w kalendarzu gregoriańskim. Mirosław Korowaj i Tadeusz Czapski wraz z ekipą od kilkudziesięciu już lat promują i integrują zarówno prawosławnych jak i rzymsko-katolików podczas jednego z takich wydarzeń. Małanki. A Małanka to nic innego jak Sylwester! Małanka to wieczór poprzedzający Nowy Rok w kalendarzu juliańskim.

Czytaj więcej »

Wieści z Unii: Transport morski ze wsparciem

Komisja Europejska zatwierdziła zgodnie z zasadami pomocy państwa pięć programów wsparcia na rzecz transportu morskiego zaproponowane przez Cypr, Danię, Estonię, Polskę i Szwecję. Programy te mają zachęcać do rejestrowania statków w Europie oraz poprawić konkurencyjność europejskiego sektora transportu morskiego bez niepotrzebnego zakłócania konkurencji.

Czytaj więcej »

Reklama