Reklama

Terespol: Nowe kierunki kształcenia w ALO i PSW! (film)

Planowana współpraca w zakresie promocji oraz rozwoju rynku usług transportowo-logistycznych i efektywnego wzmacniania kolejowego potencjału regionu, znalazła swój finał w postaci uroczystego podpisania listu intencyjnego pomiędzy PKP CARGO Centrum Logistyczne Małaszewicze" Sp. z o.o. z siedzibą w Małaszewiczach, Państwową Szkołą Wyższą im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej i Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Terespolu PSW im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Niebawem film z wydarzenia!!

Podpisana przez burmistrza Jacka Danieluka, rektora PSW Jerzego Nitychoruka oraz dyrektora ALO w Terespolu Bogusława Korzeniewskiego dotyczy utworzenia nowych kierunków kształcenia takich jak Transport, Spedycja, Logistyka. Umożliwi to zarówno młodym ludziom z Terespola i okolic ale i zainteresowanym kształceniem w Polsce młodym obywatelom Białorusi rozpoczęcie nauki ukierunkowanej zawodowo już w ALO w Terespolu a następnie jej kontynuację w murach PSW w Białej Podlaskiej. Podstawowe założenie uruchomienia nowych kierunków to umożliwienie zainteresowanym pozyskania szerokiej, specjalistycznej wiedzy oraz kwalifikacji w danej dziedzinie.

Umowę podpisano 30 września 2019 roku w sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Terespolu.

Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Senator Rzeczypospolitej Polskiej Grzegorz Bierecki, Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Dariusz Stefaniuk, Prezes Zarządu PKP Cargo Czesław Warsewicza.

film:Terespol: Nowe kierunki kształcenia – list intencyjny podpisany

materiał: Radio Biper Terespol
tekst: Józef Paderewski sekretarz Miasta Terespol / Leszek Niedaleki
film: Biper TV
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Wieści z Unii: Brexit na granicach Unii

Jak brexit może wpłynąć na branżę transportową i ruch graniczny? To temat sesji informacyjnej zorganizowanej przez Przedstawicielstwo KE w Polsce oraz Ministerstwo Infrastruktury. Uczestniczyli w niej reprezentanci organów celnych z Francji, Belgii, Holandii oraz Dyrekcji Generalnej ds. Podatków i Unii Celnej Komisji Europejskiej, a także przedstawiciele polskich władz.

Czytaj więcej »

Terespol: Aktywni na rolkach (galeria)

UKS „Młodzi” i Klub Olimpijczyka przy Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Terespolu zaprosili dzieci i dorosłych 19 września 2019 r. w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu do spędzenia aktywnie wolnego czasu na rolkach. Impreza odbywała się pod hasłem: „Bądź aktywny! Jeźdź na rolkach!

Czytaj więcej »

Biała Podlaska: Spotkanie policjantów ze słuchaczami bialskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Wczoraj policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej spotkali się ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku Państwowej Szkoły Wyższej. Tematem spotkania było szeroko pojęte bezpieczeństwo osób starszych jako niechronionych uczestników ruchu drogowego. Seniorom przybliżono również funkcjonowanie aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Spotkania z seniorami to kolejna, obok spotkań z młodzieżą, forma profilaktyki społecznej stosowana przez bialską Policję.

Czytaj więcej »

Reklama