Reklama

Terespol: Nowe kierunki kształcenia w ALO i PSW! (film)

Planowana współpraca w zakresie promocji oraz rozwoju rynku usług transportowo-logistycznych i efektywnego wzmacniania kolejowego potencjału regionu, znalazła swój finał w postaci uroczystego podpisania listu intencyjnego pomiędzy PKP CARGO Centrum Logistyczne Małaszewicze" Sp. z o.o. z siedzibą w Małaszewiczach, Państwową Szkołą Wyższą im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej i Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Terespolu PSW im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Niebawem film z wydarzenia!!

Podpisana przez burmistrza Jacka Danieluka, rektora PSW Jerzego Nitychoruka oraz dyrektora ALO w Terespolu Bogusława Korzeniewskiego dotyczy utworzenia nowych kierunków kształcenia takich jak Transport, Spedycja, Logistyka. Umożliwi to zarówno młodym ludziom z Terespola i okolic ale i zainteresowanym kształceniem w Polsce młodym obywatelom Białorusi rozpoczęcie nauki ukierunkowanej zawodowo już w ALO w Terespolu a następnie jej kontynuację w murach PSW w Białej Podlaskiej. Podstawowe założenie uruchomienia nowych kierunków to umożliwienie zainteresowanym pozyskania szerokiej, specjalistycznej wiedzy oraz kwalifikacji w danej dziedzinie.

Umowę podpisano 30 września 2019 roku w sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Terespolu.

Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Senator Rzeczypospolitej Polskiej Grzegorz Bierecki, Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Dariusz Stefaniuk, Prezes Zarządu PKP Cargo Czesław Warsewicza.

film:Terespol: Nowe kierunki kształcenia – list intencyjny podpisany

materiał: Radio Biper Terespol
tekst: Józef Paderewski sekretarz Miasta Terespol / Leszek Niedaleki
film: Biper TV
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama