Reklama

XXIV Marsz Szlakiem Legionów Piłsudskiego po Podlasiu (film)

W dniach 16-17 września 2019 r. odbyła się XXIV edycja Marszu Szlakiem Legionów po Podlasiu pod patronatem Starosty Bialskiego Mariusza Filipiuka.

W tegorocznej edycji wydarzenia udział wzięły klasy mundurowe z Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Zawadzkiego w Wisznicach, Zespołu Szkół im. Adam Naruszewicza w Janowie Podlaskim i Zespołu Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Małaszewiczach.

Rajd zainaugurowano w Żerocinie (gm. Drelów), gdzie uczestnicy złożyli kwiaty pod Kopcem Józefa Piłsudskiego. Pierwszego dni młodzież miała za zadanie dotrzeć do Sitnika (gm. Biała Podlaska). Po dotarciu na miejsce klasy mundurowe złożyły kwiaty, tym razem pod pomnikiem upamiętniającym przemarsz I Brygady Legionów Polskich. Chwilę później odbyły się drużynowe zawody w konkurencjach: strzelanie z broni pneumatycznej do tarczy, rzut granatem, bieg zygzakiem „koperta” oraz skok w dal. Test sprawnościowy, to jednak nie wszystko, młodzi musieli wykazać się jeszcze wiedzą w konkursie o Józefie Piłsudskim i Legionach. W Sitniku spędzili noc w obozie namiotowym. Drugie dnia 50 wędrowców miało za zadanie dotrzeć z Sitnika do Leśnej Podlaskiej, gdzie kończył się marsz. Po dotarciu do mety młodzież złożyła kwiaty pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego. Na koniec Podsumowano zawody sportowo- obronne w których brali udział oraz uroczyście zakończono tegoroczną edycję wydarzenia.

Ogólna klasyfikacja rywalizacji zespołowej:

I MIEJSCE – Zespół Szkół im. Adama Naruszewicza w Janowie Podlaskim

II MIEJSCE – Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Zawadzkiego w Wisznicach

III MIEJSCE –  Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Małaszewiczach

materiał: sport / powiat bialski
film: Małgorzata Mieńko / Mariusz Maksymiuk
zdjęcie: GOK w Leśnej Podlaskiej

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama