Reklama

Kryminałki: Zabezpieczyli aparaturę i kilkanaście litrów alkoholu

Aparaturę do domowej produkcji alkoholu etylowego oraz kilkanaście litrów gotowego produktu zabezpieczyli policjanci janowskiego komisariatu na terenie gminy Konstantynów. Do wyjaśnienia zatrzymany został 55-latek podejrzany o wytwarzanie alkoholu bez stosownego zezwolenia. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Wyrabianie napojów spirytusowych bez odpowiedniego wpisu do rejestru jest zakazane i podlega karze do roku pozbawienia wolności.

W minioną środę policjanci janowskiego komisariatu weszli na teren jednej z posesji w gminie Konstantynów. Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że zamieszkujący ją 55-latek produkuje alkohol bez wymaganego zezwolenia.

Na miejscu policjanci potwierdzili posiadane informacje. W garażu ujawnili aparaturę służącą do wyrabiania alkoholu domowym sposobem oraz kilkanaście litrów gotowego już produktu. Zostały one zabezpieczone natomiast mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia.

55-latek usłyszał już zarzut i przyznał się do winy oraz dobrowolnie poddał się karze. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Obowiązujące w Polsce przepisy zabraniają produkcji alkoholu bez odpowiedniego wpisu do rejestru. Czyn taki jest traktowany jako przestępstwo zagrożone kara pozbawienia wolności do roku.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla KMP w Białej Podlaskiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Kryminałki: Dwaj bracia zatrzymani za jazdę „na podwójnym gazie”

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowiedzą 33 oraz 34-latek z powiatu bialskiego. Mężczyźni niemal w tym samym czasie zatrzymani zostali do kontroli drogowej. Gdy mundurowi doprowadzili ich do komendy okazało się, że są to bracia. 33-latek podróżował motorowerem mając w organizmie niemal 1,5 promila alkoholu natomiast w przypadku starszego z mężczyzn urządzenie wykazało niemal 3 promile alkoholu w organizmie.

Czytaj więcej »

Kryminałki: W ciągu jednego dnia “wpadł” dwa razy

49-latek w ciągu jednego dnia dwukrotnie zatrzymany został przez mundurowych za „jazdę na podwójnym gazie”. W takim stanie spowodował również kolizję drogową. Dodatkowo podróżował pojazdem pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej »

Reklama