Reklama

Kryminałki: Zabezpieczyli aparaturę i kilkanaście litrów alkoholu

Aparaturę do domowej produkcji alkoholu etylowego oraz kilkanaście litrów gotowego produktu zabezpieczyli policjanci janowskiego komisariatu na terenie gminy Konstantynów. Do wyjaśnienia zatrzymany został 55-latek podejrzany o wytwarzanie alkoholu bez stosownego zezwolenia. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Wyrabianie napojów spirytusowych bez odpowiedniego wpisu do rejestru jest zakazane i podlega karze do roku pozbawienia wolności.
logo

W minioną środę policjanci janowskiego komisariatu weszli na teren jednej z posesji w gminie Konstantynów. Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że zamieszkujący ją 55-latek produkuje alkohol bez wymaganego zezwolenia.

Na miejscu policjanci potwierdzili posiadane informacje. W garażu ujawnili aparaturę służącą do wyrabiania alkoholu domowym sposobem oraz kilkanaście litrów gotowego już produktu. Zostały one zabezpieczone natomiast mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia.

55-latek usłyszał już zarzut i przyznał się do winy oraz dobrowolnie poddał się karze. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Obowiązujące w Polsce przepisy zabraniają produkcji alkoholu bez odpowiedniego wpisu do rejestru. Czyn taki jest traktowany jako przestępstwo zagrożone kara pozbawienia wolności do roku.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla KMP w Białej Podlaskiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama