Reklama

Województwo: Papierosy na magnesach oraz w pod warstwą rudy. Kontrabanda nie wjechała do Polski koleją

Udaremniony przemyt papierosów bez polskich znaków akcyzy o łącznej wartość blisko 120 tys. zł, to efekt wspólnych działań funkcjonariuszy z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Służby Celno – Skarbowej z Hrubieszowa.

24 września br., funkcjonariusze Straży Granicznej oraz Służby Celno – Skarbowej z Hrubieszowa prowadzili wspólne działania ukierunkowane na walkę z przemytem wyrobów akcyzowych. W ich trakcie, mundurowi obu służb zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który w kolejowym przejściu granicznym w Hrubieszowie, wyjmował z podwozi wagonów kolejowych pudła wypełnione papierosami. Zatrzymanym okazał się być 42 – letni obywatel Ukrainy, przy którym ujawniono wyroby akcyzowe bez polskich znaków akcyzy. Jak się okazało pakunki z papierosami były przymocowane do platformy wagonów przy pomocy magnesów, co ułatwiło cudzoziemcowi szybki ich demontaż.

Łącznie funkcjonariusze ujawnili ponad 3,5 tys. paczek papierosów o łącznej wartości prawie 50 tys. zł. Cudzoziemcowi, który odpowie za przemyt papierosów, wydano również decyzję o zobowiązaniu do powrotu na Ukrainę oraz zakaz ponownego wjazdu na terytorium strefy Schengen na okres 12 miesięcy.

Jeszcze tego samego dnia, również w kolejowym przejściu granicznym w Hrubieszowie, w ramach wspólnie pełnionej służby, funkcjonariusze ujawnili kolejne papierosy bez polskich znaków akcyzy w ilości ponad 5 tys. paczek. Papierosy ukryte były tym razem pod warstwą rudy żelaza przewożonej w pociągu towarowym z Ukrainy do Polski. Aby dostać się do ukrytych pakunków z papierosami funkcjonariusze musieli użyć do tego celu koparki.
materiał: województwo / Nadbużański Oddział Straży Granicznej
tekst / zdjęcia: por. SG Dariusz Sienicki, Rzecznik Prasowy Komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama