Reklama

Biała Podlaska: Szkoła Podstawowa nr 4 z nowoczesną salą biologiczną (galeria)

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Kornela Makuszyńskiego w Białej Podlaskiej wzbogaciła się o nowoczesną multimedialną salę biologiczną. To efekt pozyskania przez placówkę środków w ramach przedsięwzięcia "25 na piątkę z plusem! Konkurs Szkół Podstawowych dla uczczenia 25-lecia WFOŚIGW w Lublinie". Uroczyste otwarcie pracowni miało miejsce 25 września. 

Wśród zaproszonych gości na uroczystości obecni byli m.in.: Robert Gmitruczuk – wicewojewoda lubelski, dr hab. Grzegorz Grzywaczewski – zastępca prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie,  Małgorzata Boguszdyrektor delegatury Urzędu Wojewódzkiego oraz Małgorzata Kiecdyrektor delegatury Kuratorium Oświaty. Ponadto dyrekcja, nauczyciele, pracownicy i uczniowie szkoły. 

– Mamy dziś bardzo ważną uroczystość w naszej szkole. Dzięki Wojewódzkiemu Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie i Kuratorium Oświaty otrzymaliśmy 35 tysięcy złotych na wyposażenie pracowni. Jest to dla szkoły bardzo cenny dar, za który bardzo serdecznie dziękujemy – mówi Jolanta Mazuruk, dyrektor Szkoła Podstawowej nr 4 w Białej Podlaskiej.

Przypomnijmy, że 35 tys. zł na wyposażenie pracowni biologicznej, to nagroda w konkursie, jaką otrzymała szkoła za film, który  przedstawiał w sposób kreatywny działania podejmowane w szkołach na rzecz ochrony środowiska. Twórcami filmu byli uczniowi:  reżyser – Filip Tymoszuk, Antoni Okoń, Antonina Dzyr, Oliwia Gralikowska, Julia Kulik, Natalia Goździołko, Maja DiSilvestro, Aleksandra Błachowicz i Piotr Deminiuk. W realizacji filmu zaangażowana była również nauczycielka Biologii Hanna Nitychoruk.

– Jesteście jedyną szkołą w Białej Podlaskiej, która otrzymała taką pracownię. Bardzo się cieszę, że taka perełka trafiła właśnie do was. W dzisiejszych czasach wiemy, że jest bardzo duży nacisk na ekologię, a najlepszym sposobem krzewienia wiedzy i wiadomości o naszym środowisku, o naszej przyrodzie i jak względem niej powinniśmy się zachowywać, to jest właśnie szkoła – podkreślił podczas uroczystości Robert Gmitruczuk – wicewojewoda lubelski.

Pracownia biologiczna została wyposażona m.in. w nowoczesną tablicę multimedialną, mikroskopy do poznawania przez uczniów świata tego w skali najmniejszej oraz inne pomoce naukowe. – Młodzież dzięki tym pomocom, może zdobywać wiedzę i umiejętności. Dumni jesteśmy z tego, że nam się udało i dalej będziemy przystępowali do innych konkursów, bo każda złotówka w polskiej szkole się liczy. Za otrzymane pieniądze kupiliśmy  monitor, który wykorzystujemy nie tylko do nauki przyrody i biologii, ale też do innych przedmiotów. Kupiliśmy również mikroskopy i plansze do nauki biologii, przyrody i zajęć z chemii – tłumaczy dyrektor szkoły.

Miłą niespodzianką dla gości była krótka część artystyczna w wykonaniu młodzieży, której tematem była ochrona środowiska oraz ekologia. Po uroczystym otwarciu pracowni, dzieci odbyły swoje pierwsze zajęcia z wykorzystaniem nowych pomocy naukowych.

materiał: Biała Podlaska miasto / inwestycje
zdjęcia: Jakub(OvO)Sowa

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Są 3 komentarze do tego artykułu.

  1. Tadeusz Łukaszuk

    Niestety nic nie ma o uczniach dzięki którym nagroda ta trafiła do szkoły. Byłem osobiście na wręczeniu nagród w Lublinie i byłem świadkiem jak nagrodę tą odebrali uczniowie wspólnie z Panią nauczycielką (mam zdjęcia z tej uroczystości). Nagroda ta to zwycięstwo na za nakręcenie filmu o ekologii. Ten film ktoś musiał stworzyć, byli uczniowie występujący w tym filmie – warto o tym powiedzieć.

  2. Małe sprostowanie: to nie jest żaden dar, tylko wygrana w konkursie, zasłużona. Uczniowie obecnej klasy 8 samodzielnie nagrali film o edukacji ekologicznej w szkole. Proszę nie zmieniać prawdy i nie posługiwać się wygraną naszych dzieci dla celów kampanii wyborczej.

  3. Jakub (OvO) Sowa

    Relacja dotyczy otwarcia pracowni, a nie przekazania nagrody. Takie słowa padły podczas tej uroczystości i w rozmowie z mediami, nic nie zmienialiśmy. Dziękujemy jednak za komentarze, uzupełniliśmy dla jasności artykuł. Redakcja Radio Biper.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama