Reklama

Biała Podlaska: Europejskie Dni Sportu w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 (galeria)

Na boisku sportowym Orlik przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Białej Podlaskiej w dniach 23-27 września odbywają się zajęcia sportowe w ramach Europejskich Dni Sportu #BeActive.  Dziś w ramach nich rozegrane zostały mecze piłki nożnej.

Rywalizowały ze sobą cztery drużyny. W skład trzech z nich weszli uczniowie bialskiej Szkoły Podstawowej nr 1 a czwartej uczniowie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Sławacinku Starym.

Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą na celu promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Tydzień ten ma zapoczątkować nowe działania oraz opierać się na już istniejących, udanych przedsięwzięciach o charakterze europejskim, krajowym, regionalnym lub lokalnym. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok.

Piąta edycja Europejskiego Tygodnia Sportu odbywająca się w 2019 roku ma wyjątkowy charakter. Jest to największe wydarzenie tego typu organizowane na terenie Europy od 2014 roku. Aż 47 stowarzyszeń partnerskich w 41 krajach zaplanowało aktywności fizyczne w ramach szerzenia kultury sportowej pośród ludzi – niezależnie od wieku czy sprawności fizycznej uczestników – każdy może dołączyć do tej niezwykłej inicjatywy.

materiał: Biała Podlaska sport
info: etspolska.pl
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama