Reklama

Sport: Eliminacje Międzywojewódzkie do Finałów OOM w Szachach Klasycznych (galeria)

W niedzielę 22 września 2019 roku w Wasilkowie zakończyły się Eliminacje Międzywojewódzkie Strefy Podlasko - Lubelskiej do Finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Szachach Klasycznych, która odbędzie się w 2020 roku. MUKS "Gambit" w Międzyrzecu Podlaskim reprezentowali: Anna Oleksiuk w grupie dziewcząt o lat 11; Aleksander  Nakaziuk w grupie chłopców do lat 11 i Mihail Smerachanski w grupie chłopców do lat 9.

W grupach Olka i Ani prawo udziału w przyszłorocznych finałach przysługuje uczestnikom, którzy zajęli 4 czołowe miejsca w swojej grupie.

Pełnym sukcesem zakończył się start Ani, która zajęła 3 miejsce i uzyskała awans do Finału OOM w 2020 roku. Olek Nakaziuk w silnej stawce 19 zawodników zajął 7 miejsce i nie uzyskał awansu, ale podwyższył kategorię szachową z III na II. Trzeba też zaznaczyć, iż Olek, jako dziesięciolatek rywalizował ze starszymi kolegami, co było dodatkowym utrudnieniem. Mihail, jako jeden z najmłodszych uczestników turnieju miał przed sobą bardzo trudne zadanie, ale dzielnie walczył ze starszymi kolegami.

materiał: sport / Międzyrzec Podlaski
tekst / zdjęcia: Tadeusz Węgrzyniak

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama