Reklama

Międzyrzec Podlaski: Mieszkańcy zebrali 1,4 tony śmieci (film) (galeria)

Aż 60 osób zaangażowało się w akcję Wielkie sprzątanie na koniec lata w Międzyrzecu Podlaskim. W sobotę 21 września międzyrzeczanie uzbierali 1, 4 tony śmieci zalegających w różnych zakątkach miasta.

Chętni do społecznej pracy spotkali się w centrum miasta, gdzie otrzymali worki na śmieci i rękawiczki. Potem ruszyli w wybrane przez siebie miejsca: do parku Potockich, międzyrzeckie jeziorka i teren za cmentarzem żydowskim, gdzie mieli pełne ręce roboty. W ponad godzinę zebrali aż 1,4 tony odpadów.

To było trzeci już w tym roku działanie porządkowe w mieście, po ploggingu i operacji „Czysta rzeka” przyszedł czas na sprzątanie po wakacjach. – Jesteśmy podbudowani frekwencją. Ucieszyła nas szczególnie obecność dzieci, bo akcja ta miała też wymiar edukacyjny. Oczywiście, że wolelibyśmy, aby tego typu przedsięwzięcia nie były konieczne, ale wierzymy, że jest to dobry sposób na uświadomienie innym, że warto dać coś z siebie, że warto dbać o najbliższe otoczenie. Dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas na sprzątanie miasta – podkreśla Paweł Łysańczuk, wiceburmistrz, który uczestniczył w akcji.

film: Wielkie jesienne porządku w Międzyrzecu Podlaskim


Sprzątanie zakończyło się ogniskiem na polu biwakowym. W podziękowaniu za udział w akcji najmłodsi otrzymali słodycze i drobne upominki a dorośli sadzonki dębów.

Już wkrótce nasz reportaż filmowy z przebiegu akcji.

materiał: Międzyrzec Podlaski miasto
film : Tomasz Łukaszuk
tekst / zdjęcia: UM w Międzyrzecu Podlaskim / Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama