Reklama

Spotkanie informacyjne o świadczeniu 500plus dla osób niesamodzielnych (zaproszenie)

Od października osoby niezdolne do samodzielnej egzystencji mogą ubiegać się o nowe świadczenie, tzw. 500+. Przepisy budzą wiele pytań, dlatego w Białej Podlaskiej odbędzie się szkolenie na ten temat. Spotkanie informacyjne jest otwarte dla każdej osoby, która chciałaby dowiedzieć się czegoś więcej o 500+ dla osób niesamodzielnych.

Odbędzie się 25 września w siedzibie Inspektoratu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Białej Podlaskiej. Początek o godzinie 10.00. Pracownicy ZUS wyjaśnią uczestnikom warunki przyznawania nowego świadczenia i pomogą w przygotowaniu niezbędnej dokumentacji. Nie trzeba się wcześniej zapisywać.

Przepisy o 500+ dla osób niesamodzielnych wchodzą w życie 1 października. Nowe świadczenie będzie przysługiwać osobom, które spełniają łącznie kilka warunków: mają ukończone 18 lat, mieszkają w Polsce i mają orzeczenie o niezdolności do samodzielnej egzystencji, a ich dochód ze świadczeń finansowanych ze środków publicznych nie przekracza 1600 zł brutto. Wniosek o nowe 500+ zgłasza się w instytucji, która wypłaca niepełnosprawnemu emeryturę lub rentę. Osoba, która nie ma emerytury lub renty, dokumenty składa w ZUS. Więcej informacji o nowym świadczeniu można znaleźć na stronie www.zus.pl.

materiał: Zakład Ubezpieczeń Społecznych
tekst zdjęcia: Małgorzata Korba regionalny rzecznik ZUS w województwie lubelskim
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama