Reklama

Biała Podlaska: ZSZ nr 2 obchodził Święto Patrona Szkoły (galeria)

20 września w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. F. Żwirki i S. Wigury w Białej Podlaskiej obchodzono Święto Patrona Szkoły. Uroczystą akademię szkolną zaprezentowaną przez uczniów przygotowały dwie panie, nauczycielki ZSZ nr2: Grażyna Zawadzka i Dorota Kubicka.

W uroczystej akademii uczestniczyli nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie oraz zaproszeni goście, wśród nich m.in. Stanisław Romanowski – Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu, płk pilot Franciszek Ostrowski, inż. Henryk Zawistowski – prezes Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich.

Postaci patronów Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 – Franciszka Żwirko i Stanisława Wigury, pilota i konstruktora, najsłynniejszych „polskich skrzydeł”,  przybliżyli wszystkim zebranym uczniowie szkoły w programie artystycznym.

Święto Patrona Szkoły to również szczególnie ważny dzień dla uczniów klas pierwszych. Zgodnie z tradycją, wydelegowani uczniowie z najlepszymi wynikami w nauce złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, stając się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej.

materiał: Biała Podlaska miasto
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Targowiska: notowania z 14 – 17 października

Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Grabanowie – ceny targowiskowe. Wisznice, Piszczac, Radzyń Podlaski, Biała Podlaska i Łuków. Przykładowe notowania: pszenica od 80 do 85 zł za tonę, jaja kurze od 40 do 80 groszy za sztukę, jabłka od 1 do 4 zł za kilogram, ziemniaki młode od 1 do 3 zł za kg, pieczarki od 4,5 do 7 zł za kilogram, miód od 24 do 35 zł za kilogram.

Czytaj więcej »

Poszukiwany: Tomasz Dołęgowski

Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej na podstawie Listu Gończego sygn. IV K 381/18 z dnia 23/09/2019r. Wydanego przez Sąd Okręgowy w Lublinie;
poszukuje: Tomasza Dołęgowskiego.

Czytaj więcej »

Reklama