Reklama

Biała Podlaska: ZSZ nr 2 obchodził Święto Patrona Szkoły (galeria)

20 września w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. F. Żwirki i S. Wigury w Białej Podlaskiej obchodzono Święto Patrona Szkoły. Uroczystą akademię szkolną zaprezentowaną przez uczniów przygotowały dwie panie, nauczycielki ZSZ nr2: Grażyna Zawadzka i Dorota Kubicka.

W uroczystej akademii uczestniczyli nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie oraz zaproszeni goście, wśród nich m.in. Stanisław Romanowski – Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu, płk pilot Franciszek Ostrowski, inż. Henryk Zawistowski – prezes Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich.

Postaci patronów Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 – Franciszka Żwirko i Stanisława Wigury, pilota i konstruktora, najsłynniejszych „polskich skrzydeł”,  przybliżyli wszystkim zebranym uczniowie szkoły w programie artystycznym.

Święto Patrona Szkoły to również szczególnie ważny dzień dla uczniów klas pierwszych. Zgodnie z tradycją, wydelegowani uczniowie z najlepszymi wynikami w nauce złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, stając się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej.

materiał: Biała Podlaska miasto
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Terebela: Magia świąt Stowarzyszenia Terra Bella (galeria)

W dniu dzisiejszym w świetlicy wiejskiej w Terebeli (gm. Biała Podlaska) miał miejsce I Kiermasz Bożonarodzeniowy zorganizowany przez lokalną społeczność dla lokalnej społeczności. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich “Terra Bella”, ale jak same przyznają przy dużej pomocy i wyrozumiałości panów, od kilku już tygodni spotykały się aby wykonać świąteczne piękności na wigilijne stoły.

Czytaj więcej »

Powiat Bialski ma projekt budżetu na 2020 rok! Oto najważniejsze planowane inwestycje!

Na ostatniej w tym roku zaplanowanej na dzień 30 grudnia sesji Rady Powiatu, radni dyskutować będą nad przyjęciem w proponowanej przez Zarząd Powiatu i Starostę Bialskiego budżetem Powiatu Bialskiego na rok 2020. Grubo ponad 150 mln zł sięgają zaplanowane na przyszły rok dochody i wydatki. Przyszły rok ponownie upłynie pod hasłem budowy dróg! Będzie tego dużo. Ciekawostką są zapisane środki na opracowanie projektowe budowy Powiatowego Centrum Administracji – własnej, długo oczekiwanej siedziby Starostwa Powiatowego!

Czytaj więcej »

Reklama