Reklama

Biała Podlaska: Bialczanie wspominali sowiecką napaść z 1939 r. (galeria)

17 września podczas uroczystości miejskich bialczanie wspominali sowiecką napaść z 1939 r. To jedno z wydarzeń upamiętniających w Białej Podlaskiej 80. rocznicę tragicznego września 1939 r.

W W tym dniu także uczciliśmy w mieście Sybiraków, naszych bohaterów. W imieniu prezydenta Michała Litwiniuka podziękowania za ich ofiarność złożył wiceprezydent Maciej Buczyński.

 

 

materiał: Urząd Miasta Biała Podlaska
tekst: Gabriela Kuc-Stefaniuk rzecznik prasowy Prezydenta Miasta Biała Podlaska
zdjęcia opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Biała Podlaska: 20-lecie Szkoły Rzemieślniczej (galeria)

Mija dwadzieścia lat, od momentu gdy w 1999 roku, po 50 latach od chwili zamknięcia Wieczorowej Szkoły Zawodowej, reaktywowana została Średnia Rzemieślnicza Szkoła Zawodowa w Białej Podlaskiej. Dziś, 19 października, w szerokim gronie spotkali się nauczyciele, wykładowcy i współpracownicy szkoły. – Dla nas to taki integracyjny Dzień Nauczyciela ale i moment podsumowań, podziękowań i z optymizmem patrzenia w przyszłość. – mówił dyrektor szkół – Maciej Czech.

Czytaj więcej »

Sławatycze: XII Biegi Radziwiłłowskie (film) (galeria)

9 października br. odbyły się Biegi Radziwiłłowskie na gminnym stadionie sportowym w Sławatyczach. W zawodach wzięło udział 223 biegaczy. Jest to już XII edycja biegów organizowana i współfinansowana wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Białej Podlaskiej. Tegoroczna edycja biegów przypadła w 4 rocznicę uroczystości nadania gminie herbu, sztandaru, flagi, łańcuchów, pieczęci i baneru. Impreza miała na celu uczczenie pamięci rodu Radziwiłłów właścicieli Państwa Sławatyckiego klucza dóbr bialskich jak też wyłonienie najlepszych biegaczy w różnych kat. wiekowych. Czołowe miejsca w poszczególnych kategoriach zajęli:

Czytaj więcej »

Reklama