Reklama

Biała Podlaska: Spotkanie policjantów ze słuchaczami bialskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Wczoraj policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej spotkali się ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku Państwowej Szkoły Wyższej. Tematem spotkania było szeroko pojęte bezpieczeństwo osób starszych jako niechronionych uczestników ruchu drogowego. Seniorom przybliżono również funkcjonowanie aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Spotkania z seniorami to kolejna, obok spotkań z młodzieżą, forma profilaktyki społecznej stosowana przez bialską Policję.

W tym tygodniu na zaproszenie słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku Państwowej Szkoły Wyższej w Białej Podlaskiej prelekcje wygłosili policjanci profilaktyki społecznej oraz dzielnicowy.

Na początku spotkania, w którym wzięło udział 30 osób, mundurowi poruszyli problematykę seniorów jako niechronionych uczestników ruchu drogowego. Policjanci przypomnieli słuchaczom zasady bezpiecznego korzystania z dróg przez pieszych i rowerzystów oraz przedstawili garść statystyk dotyczących zdarzeń drogowych z ich udziałem. Następnie udzielili kilku praktycznych wskazówek, jak uniknąć wypadków.

Dalsza część spotkania została poświęcona aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. W krótkiej prezentacji multimedialnej policjanci przedstawili założenia i sposób działania tego narzędzia, zachęcając słuchaczy do aktywnego korzystania z niego. Po wykładzie policjanci odpowiadali na cały szereg pytań i wątpliwości słuchaczy. Wszyscy ocenili, że spotkanie było potrzebne i warto organizować podobne w przyszłości.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst zdjęcia: nadkom. Wojciech Lesiuk KMP w Białej Podlaskiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Biała Podlaska: Noc Bibliotek – Multicentrum (galeria)

Interaktywne spotkanie z nauką i techniką 5 października 2019 roku, w ramach V Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek odbywającej się pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”, Multicentrum Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej zaprosiło dzieci i młodzież w wieku 9-13 lat do udziału w „Interaktywnym spotkaniu z nauką i techniką”.

Czytaj więcej »

Reklama