Reklama

Spotkanie ze Skalimowskim „… historie komiksowe” (zaproszenie)

Po wakacyjnej przerwie, Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej powraca do organizowania spotkań regionalnych w Dziale Wiedzy o Regionie. Wszystkich miłośników regionu zapraszamy na spotkanie z artystą plastykiem Mieczysławem Skalimowskim. Będzie ono miało miejsce w czwartek 26 września 2019 r. o godz. 17.00 w Dziale Wiedzy o Regionie MBP przy ul. Warszawskiej 12a. Podczas spotkania "Dzieniewicze… Oraz inne historie komiksowe" uczestnicy poznają kulisy tworzenia komiksów przez bialskiego artystę.

Mieczysław Skalimowski, wieloletni pracownik „Galerii Podlaskiej Bialskiego Centrum Kultury”, znany jest w Białej Podlaskiej jako artysta plastyk, organizator happeningów Park Sztuki, a z pewnością zostanie zapamiętany też jako autor komiksów o tematyce regionalnej. Jest on nietypowym twórcą komiksu, gdyż jednocześnie przygotowuje scenariusz komiksu i rysuje, a najczęściej są one tworzone przez dwóch autorów: scenarzystę oraz rysownika.

Tworzeniem satyrycznych rysunkowych historii zajmuje się od ponad dwudziestu lat. Kilka z nich udało się opublikować, a wiele zostało przygotowanych do wydania. Dużym zainteresowaniem cieszyły się takie tytuły: Wzdłuż Bugu, Biała Podlaska – historia miasta w komiksie, Spacerkiem po Białej Podlaskiej, Z Rzymu do Kodnia, Parafia Żeszczynka, Dusza leśnika oraz najnowszy opowiadający historię rodzinną „Dzieniewicze”. Mieczysław Skalimowski zamieszcza swoje komiksy także w czasopismach: ogólnopolskim magazynie „Komiks i my”, a także ostatnio w regionalnym „Super Podlasiaku”.

Swoje wydane i „czekające w szufladzie” komiksy autor zaprezentuje na spotkaniu, na które zapraszamy wszystkich miłośników komiksu, regionalistów i czytelników biblioteki.

materiał: Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej
tekst: Hanna Bajkowska kierownik Działu Wiedzy o Regionie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama