Reklama

Kodeń: II memento za zmarłych motocyklistów (film) (galeria)

Już drugi raz zorganizowano wyjątkowe spotkanie motocyklistów i ich rodzin. - Chcemy Panu Bogu powierzyć tych, których już pośród nas nie ma i prosić dla nich o Niebo. - mówią organizatorzy. Stworzyli poprzez organizację wydarzenia możliwość wspólnego spotkania i dzielenia wspólnej pasji do "dwóch kółek". Dziś kilka słów i fotorelacja. Niebawem FILM! Zapraszamy!

W tym roku wspólnie z Krucjatą Motoróżańcową motocykliści zjechali się w Kodniu u Matki Bożej. Tu nastąpiło spotkanie motocyklistów na parkingu przed bazyliką Matki Bożej Kodeńskiej. Podczas uroczystej mszy wspominano zmarłych motocyklistów. Dokonano też poświęcenia motocykli i ich kierowców. Uczestników spotkania zaproszono na Różaniec Krucjaty Moto-Różańcowej oraz piknik motocyklowy na kodeńskich błoniach. II kodeńskie memento zakończyło się wspólnym wyjazdem do świątyni Matki Bożej Różańcowej w Ortelu Królewskim.

 

materiał: Radio Biper Kodeń
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia: organizatorzy kodeńskiego memento
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Leśna Podlaska: Śpiewali na chwałę Bogu

Wigilijny wieczór ma szczególną moc. Gromadzi przy stole całe rodziny, pozwala zapomnieć o urazach, niesie uśmiech i radość, a także skłania do rozważań nie tylko na tematy religijne. W ten magiczny wieczór z przyjemnością śpiewa się nastrojowe kolędy. Wyjątkowy koncert mniej znanych kolęd i pastorałek przedstawiła tuż przed Pasterką istniejąca od 10 lat schola parafialna z Leśnej Podlaskiej. Przed ołtarzem głównym Bazyliki Matki Boskiej Leśniańskiej wystąpiło 43 śpiewaków w wielu od 7 do 20 lat.

Czytaj więcej »

Halasy: Rodzina Sportem Silna – Dziki Zachód (galeria) (aktualizacja)

Dziki Zachód – pod takim hasłem w Halasach w niedzielę 22 września 2019 r. odbyła się impreza integracyjno – rodzinna Rodzina Sportem Silna. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Moja Gmina wraz z Publiczną Szkołą Podstawową im. H. Sienkiewicza w Halasach. Patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Krzysztof Adamowicz.

Czytaj więcej »

Biała Podlaska: Wojsko wróciło!! Poligon przy Marusarza i Głębokiej (galeria)

Impreza przednia! Mowa o pikniku wojskowym jaki miał miejsce wczoraj (22 września) na terenach zielonych przy hali sportowej bialskiego AWF przy ulicy Marusarza. Cele pikniku znane: pierwszy to kolejna informacja o powrocie wojska do Białej Podlaskiej, druga to autopromocja kandydatów jednej z partii na fotele poselskie i senatorskie. Wynik? Kto nie widział nigdy wojskowego poligonu może zobaczyć na własne oczy!

Czytaj więcej »

Reklama