Reklama

Powiat: Problemy związane z ASF tematem konsultacji Starosty Filipiuka

13 września, na zaproszenie starosty bialskiego Mariusza Filipiuka do Białej Podlaskiej zjechali zainteresowani spotkaniem i konsultacjami z samorządem rolniczym i terytorialnym w temacie opinii Europejskiego Komitetu Regionów dot. problemów związanych z Afrykańskim Pomorem Świń (ASF).

W sali konferencyjnej Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej odbyło się spotkanie konsultacyjne zorganizowane przez starostę bialskiego Mariusza Filipiuka. Dotyczyło ono opinii Europejskiego Komitetu Regionów w zakresie Afrykańskiego Pomoru Świń.

Na początku spotkania głos zabrał starosta bialski, który podkreślił to, jak ważną kwestią dla naszego regionu jest walka z ASF. Następnie przekazał głos Sławomirowi Sosnowskiemu, który obecnie piastuje stanowisko radnego województwa lubelskiego. Na spotkaniu z rolnikami i samorządowcami z terenu powiatu bialskiego opowiedział on o treści opinii Europejskiego Komitetu Regionów, której jest inicjatorem. Podkreślił, że znajduje się w niej apel o przeznaczenie większych środków finansowych na walkę z wirusem ASF. Zaznaczył również, iż istnieje konieczność zwiększenia nakładów finansowych na badanie samej choroby i jej rozwoju.

W trakcie spotkania głos zabrało kilka zgromadzonych na sali osób. Wśród nich znalazł się także radny powiatu bialskiego Marek Sulima, który zwrócił uwagę na fakt, jak wielkie spustoszenie wywołał ASF – znaczna część rolników porzuciła myśl o prowadzeniu własnych gospodarstw rolnych i zdecydowała się na podjęcie pracy poza sektorem rolniczym.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia: Jakub Witczak rzecznik Starosty Bialskiego
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Jest 1 komentarz do tego artykułu.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama