Reklama

Powiat: Problemy związane z ASF tematem konsultacji Starosty Filipiuka

13 września, na zaproszenie starosty bialskiego Mariusza Filipiuka do Białej Podlaskiej zjechali zainteresowani spotkaniem i konsultacjami z samorządem rolniczym i terytorialnym w temacie opinii Europejskiego Komitetu Regionów dot. problemów związanych z Afrykańskim Pomorem Świń (ASF).

W sali konferencyjnej Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej odbyło się spotkanie konsultacyjne zorganizowane przez starostę bialskiego Mariusza Filipiuka. Dotyczyło ono opinii Europejskiego Komitetu Regionów w zakresie Afrykańskiego Pomoru Świń.

Na początku spotkania głos zabrał starosta bialski, który podkreślił to, jak ważną kwestią dla naszego regionu jest walka z ASF. Następnie przekazał głos Sławomirowi Sosnowskiemu, który obecnie piastuje stanowisko radnego województwa lubelskiego. Na spotkaniu z rolnikami i samorządowcami z terenu powiatu bialskiego opowiedział on o treści opinii Europejskiego Komitetu Regionów, której jest inicjatorem. Podkreślił, że znajduje się w niej apel o przeznaczenie większych środków finansowych na walkę z wirusem ASF. Zaznaczył również, iż istnieje konieczność zwiększenia nakładów finansowych na badanie samej choroby i jej rozwoju.

W trakcie spotkania głos zabrało kilka zgromadzonych na sali osób. Wśród nich znalazł się także radny powiatu bialskiego Marek Sulima, który zwrócił uwagę na fakt, jak wielkie spustoszenie wywołał ASF – znaczna część rolników porzuciła myśl o prowadzeniu własnych gospodarstw rolnych i zdecydowała się na podjęcie pracy poza sektorem rolniczym.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia: Jakub Witczak rzecznik Starosty Bialskiego
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Jest 1 komentarz do tego artykułu.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Bierecki ponownie senatorem. Sosnowski wygrał w Białej Podlaskiej

50,73% (13 449 głosów) zdobył Sławomir Sosnowski w mieście Biała Podlaska, wygrał tu z Grzegorzem Biereckim którego poparło około 400 bialczan mniej. Przewaga zdobyta w mieście Biała Podlaska nie wystarczyła jednak Sosnowskiemu do pokonania Biereckiego w powiatach ziemskich. W bialskim, parczewski i radzyńskim senator elekt zgarnął od 59 do 63 % poparcia.

Czytaj więcej »

Międzyrzec Podlaski: Szpitale po dwóch zawałach, trzeciego nie przeżyją (film)

Dziś, 11 października, na placu Szpitala Powiatowego w Międzyrzecu Podlaskim odbyła się konferencja prasowa starosty bialskiego Mariusza Filipiuka z udziałem posła na Sejm RP i jednocześnie lekarza Władysława Kosiniaka-Kamysza oraz radnych sejmiku województwa lubelskiego Przemysława Litwiniuka i Sławomira Sosnowskiego. Tematem konferencji była kwestia problemów związanych z finansowaniem przez państwo usług medycznych świadczonych przez szpitale powiatowe.

Czytaj więcej »

Reklama