Reklama

Biała Podlaska: Problem zalewania ulicy Polnej rozwiązany (galeria)

Sprawa którą dziś opisujemy dotyczyła skrzyżowania alei Jana Pawła II z ulicą Polną po stronie Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Białej Podlaskiej. Mieszkańcy tej ulicy już od dawna borykali się z nadmiarem wód opadowych które zbierały się na całym odcinku alei Jana Pawła II, a spływały w ulicę Polną. Poprzednie władze nie podejmowały tematu zasłaniając się brakiem pieniędzy. Tymczasem problem udało się rozwiązań niewielkimi kosztami i w ciągu kilku tygodni.

Mieszkańcy Polnej, szczególnie terenów zalewanych, wielokrotnie interweniowali u władz miasta niestety bezskutecznie. Ulica Polna a ściślej łącznik między ulicami Brzeską i alejami Jana Pawła II położony jest niżej niż aleje Jana Pawła co powodowało, że wszystkie wody opadowe spływały właśnie tutaj. Poprzedni prezydent i jego pracownicy uważali, że do rozwiązania istniejącego problemu przede wszystkim należy wybudować w ulicy instalację burzową, a następnie wyremontować ulicę, na co oczywiście nie ma środków finansowych.

Gdy sprawą zajął się obecny prezydent Michał Litwiniuk okazało się, że rozwiązanie problemu jest banalnie proste. Należało jedynie podnieść krawężnik i ponownie ułożyć chodnik.
Prostymi, tanimi ale i szybkimi działaniami rozwiązano nasz problem z którym borykaliśmy się latami. – mówią dziś mieszkańcy posesji przy ulicy Polnej.

Wody opadowe spływają w stronę ulicy Brzeskiej do kratek odwadniających i nie wymagało to ani przebudowa ulicy ani budowy kosztownych kratek odpływowych w samej ulicy Polnej. Prace trwały jeden dzień i z pewnością nie generowały olbrzymich kosztów.

Sprawa została załatwiona błyskawicznie, już w kilka tygodni po wizycie delegacji mieszkańców u prezydenta Litwiniuka.

– Chciałoby się rzec genialne w swojej prostocie. Kilka krawężników i właściwe decyzje rozwiązały nasz problem który był rzekomo nie do rozwiązania przez wiele lat. – mówią dziś mieszkańcy Polnej.

Tak wyglądała ulica Polna i skrzyżowanie z al. Jana Pawła II przed wykonaniem prac remontowych

A tak wygląda skrzyżowanie Polnej i Jana Pawła II po przeprowadzonych pracach remontowych. W znaczącym i dającym się odczuć stopniu wykonane prace powinny zapobiec zalewaniu niżej położonych odcinków ulicy Polnej i znajdujących się tam posesji mieszkańców miasta Biała Podlaska.

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia: mieszkańcy ulicy Polnej w Białej Podlaskiej
opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama