Reklama

Biała Podlaska: Problem zalewania ulicy Polnej rozwiązany (galeria)

Sprawa którą dziś opisujemy dotyczyła skrzyżowania alei Jana Pawła II z ulicą Polną po stronie Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Białej Podlaskiej. Mieszkańcy tej ulicy już od dawna borykali się z nadmiarem wód opadowych które zbierały się na całym odcinku alei Jana Pawła II, a spływały w ulicę Polną. Poprzednie władze nie podejmowały tematu zasłaniając się brakiem pieniędzy. Tymczasem problem udało się rozwiązań niewielkimi kosztami i w ciągu kilku tygodni.

Mieszkańcy Polnej, szczególnie terenów zalewanych, wielokrotnie interweniowali u władz miasta niestety bezskutecznie. Ulica Polna a ściślej łącznik między ulicami Brzeską i alejami Jana Pawła II położony jest niżej niż aleje Jana Pawła co powodowało, że wszystkie wody opadowe spływały właśnie tutaj. Poprzedni prezydent i jego pracownicy uważali, że do rozwiązania istniejącego problemu przede wszystkim należy wybudować w ulicy instalację burzową, a następnie wyremontować ulicę, na co oczywiście nie ma środków finansowych.

Gdy sprawą zajął się obecny prezydent Michał Litwiniuk okazało się, że rozwiązanie problemu jest banalnie proste. Należało jedynie podnieść krawężnik i ponownie ułożyć chodnik.
Prostymi, tanimi ale i szybkimi działaniami rozwiązano nasz problem z którym borykaliśmy się latami. – mówią dziś mieszkańcy posesji przy ulicy Polnej.

Wody opadowe spływają w stronę ulicy Brzeskiej do kratek odwadniających i nie wymagało to ani przebudowa ulicy ani budowy kosztownych kratek odpływowych w samej ulicy Polnej. Prace trwały jeden dzień i z pewnością nie generowały olbrzymich kosztów.

Sprawa została załatwiona błyskawicznie, już w kilka tygodni po wizycie delegacji mieszkańców u prezydenta Litwiniuka.

– Chciałoby się rzec genialne w swojej prostocie. Kilka krawężników i właściwe decyzje rozwiązały nasz problem który był rzekomo nie do rozwiązania przez wiele lat. – mówią dziś mieszkańcy Polnej.

Tak wyglądała ulica Polna i skrzyżowanie z al. Jana Pawła II przed wykonaniem prac remontowych

A tak wygląda skrzyżowanie Polnej i Jana Pawła II po przeprowadzonych pracach remontowych. W znaczącym i dającym się odczuć stopniu wykonane prace powinny zapobiec zalewaniu niżej położonych odcinków ulicy Polnej i znajdujących się tam posesji mieszkańców miasta Biała Podlaska.

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia: mieszkańcy ulicy Polnej w Białej Podlaskiej
opracowanie: Leszek Niedaleki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Biała Podlaska: W trosce o dobre imię miejskiej spółki

Zakład Gospodarki Lokalowej w Białej Podlaskiej przesłał na adres naszej Redakcji publiczne odpowiedzi w sprawie działań podejmowanych w temacie wynajmowanych przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego lokali w zasobach miejskich. Z pytaniami w tej sprawie zwrócił się do ZGL jeden z lokalnych tygodników. Nie czekał jednak na odpowiedzi jakie w trybie dostępu do informacji publicznej powinny dotrzeć z ZGL w terminie 14 dni publiując jednocześnie wybiórcze, przez siebie przygotowane informacje. Mając na uwadze dobry wizerunek Zakładu Gospodarki Lokalowej, prezez Wojciech Chilewicz podjął decyzje o publikacji niżej podanego materiału zawierającego zadane przez tygodnik pytania i odpowiedzi jakie przygotował ZGL na stronach internetowych ZGL oraz w mediach społecznościowych.

Czytaj więcej »

Płytki do łazienki – krótki poradnik zakupowy

Wymieniając wyposażenie łazienki na nowe, możemy natknąć się na nieprzewidziane sytuacje i koszty. Niektóre z nich są dość łatwe do uniknięcia. Jedynym warunkiem potrzebnym do tego, by nie wystąpiły, jest znajomość kilku prostych zasad dotyczących remontu. Jego bardzo ważnym elementem jest wymiana płytek do łazienki na nowe, zgodne z aktualnymi trendami. Poniżej radzimy, na co zwracać uwagę przy ich wyborze.

Czytaj więcej »

Reklama