Reklama

Riad Haidar i Sławomir Sosnowski z poparciem Białej Samorządowej (film)

Dziś, 13 września, w Parku Radziwiłłowskim odbyła się konferencja prasowa na której to Bogusław Broniewicz - lider Stowarzyszenia Biała Samorządowa a jednocześnie Przewodniczący Rady Miasta Biała Podlaska - poinformował o udzieleniu poparcia w nadchodzących wyborach 13 października Riadowi Haidarowi i Sławomirowi Sosnowskiemu. Niebawem pełny film z konferencji dostępny na naszym kanale Biper TV na YouTube. Zapraszamy!

film: Riad Haidar i Sławomir Sosnowski z poparciem Białej Samorządowej

Riad Haidar to kandydat Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu.

Jak to się stało, że Stowarzyszenie które jest anty partyjne, skupia się wyłącznie na pracy w samorządzie, raptem włącza się w politykę i popiera kandydatów partyjnych. Dziś Riada Haidara a kilka dni wcześniej Sławomira Sosnowskiego. Jak do tego doszło? Robimy to w imię odpowiedzialności. Jesteśmy mieszkańcami Białej Podlaskiej, obywatelami tego kraju, naszej Ojczyzny – Polski. – wyjaśnia Broniewicz.

Patrząc na to co się dzieje, przez ostatnie cztery lata, biorąc pod uwagę tylko samorząd lokalny, to jesteśmy bardzo mocno zaniepokojeni tym co się już stało i co się jeszcze może stać. Popieramy i stawiamy na ludzi którzy w samorządzie pracują i pracowali. Popieramy tych którzy ten samorząd znają od podszewki. Wiedzą jakie są potrzeby samorządu – naszych małych ojczyzn. Wiedzą też jakie zagrożenie mogą przynieść nieodpowiedzialne rządy. Te zagrożenia już przyniosły rządy ostatnich czterech lat w Polsce. Zagrożenia, reperkusje, skutki błędnych decyzji odczuwamy w każdym mieście i gminie na całej Lubelszczyźnie i w całym kraju. – opisuje prezes Białej Podlaskiej.

Obecny sejm, partia rządząca, podejmuje na ogół w nocy ustawy na dobrą sprawę bez żadnych dyskusji, bez konsultacji na zasadzie „my mamy rację bo mamy większość”. My, Biała Samorządowa, ruch obywatelski, ruch miejski, nie zgadzamy się z taką formą rządzenia. Mówimy STOP! – stwierdza Broniewicz.

Riad Haidar to nasz kandydat. To człowiek z Białej Podlaskiej. Będziemy go wspierać. Jestem pewny, że już w październiku zobaczymy go w ławach nowego sejmu. Osobiście mam też nadzieję, że nie będą to ławy opozycji ale wygranej Koalicji. Opcji odpowiedzialnej za nas, za obywateli. Riad Haidar w sercu ma Polskę, w sercu ma Białą Podlaską. W związku z tym proszę mieszkańców Białej Podlaskiej, Powiatu Bialskiego i całego województwa od Konstantynowa po Hrebenne o odpowiedzialność. Apelują o to by oddali swój głos na Riada Haidara jako przyszłego posła i Sławomira Sosnowskiego naszego przyszłego senatora. – apeluje Bogusław Broniewicz.

Dziękuję za poparcie. Dla mnie to ogromna odpowiedzialność. Zrobię wszystko aby głosy oddane na mnie nie zostały zmarnowane. Zależy mi też na tym, aby te idee które nas dziś łączą, dla dobra Białej Podlaskiej, województwa i kraju zostały zrealizowane. Chciałbym aby w moim kraju i moim mieście panował ład, porządek i tolerancja. Żeby wszystkie nasze siły skierowane zostały na budowę jedności a nie działania destrukcyjne. – komentuje poparcie Białej Samorządowej Riad Haidar.

Odniosę się też, do dzisiejszych doniesień prasowych jednego z tygodników. Nie oszukujmy się, jest to wydawnictwo finansowane w stu procentach i należące do jednej opcji politycznej. W jednym z artykułów – notabene podpisanym jedynie inicjałami, nie znam tego pseudonimu, a żyjemy w kraju wolnym i demokratycznym, nie wstydzimy się swoich nazwisk – dokonano oszczerstwa i napisano obłudę. Zastosuję się jednak do mojej zasady, która mówi, że wolę czasem mniej powiedzieć a więcej zrobić. Jest też dobrze oddające zaistniałą sytuacje przysłowie „Mowa może być srebrem ale milczenie może być nawet złotem”. Nie należę i nie należałem nigdy do pieniactwa i do ludzi dorywających się do mikrofonów tylko po to żeby zaistnieć w opinii publicznej. Myślę, że mieszkańcy potrafią rozpoznać ludzi którzy pracują i odnoszą w swoich działaniach sukcesy od tych którzy stosują bardzo nisko oceniane metody działania. Co do poruszonego w materiale tematu mojego „spadochroniarstwa”, to tak, jestem spadochroniarzem. Mój spadochron otworzył się nad Białą Podlaską w 1981 roku. Tu wylądowałem. Od tamtego czasu mieszkańcy regionu zdążyli mnie już dobrze poznać. – komentuje i wyjaśnia Riad Haidar.

Cieszę się, że w tak zdecydowany sposób Bogusław Broniewicz i Biała Samorządowa udzielili poparcia zarówno mojej kandydaturze jak i kandydaturze Riada Haidara. Przepracowałem z Riadem osiem lat w Sejmiku Województwa Lubelskiego. Poznałem tego człowieka. Słowa przez Riada wypowiadane zawsze mają swoją wartość i odbicie w działaniu. Nie zmienia tak łatwo zdania. To człowiek stanowczy i obowiązkowy. Oprócz pracy zawodowej której się bardzo poświęca również znajduje czas na pracę dla społeczności lokalnej dla dobra ogółu. To co zrobił poprzez pracę w bialskim szpitalu zasłużenie odbiło się w wynikach i pozycjach rankingowych. Szpital bialski i oddział neonatologii Riada Haidara swego czasu pełnili rolę ambasadorów naszego województwa. – mówi Sławomir Sosnowski.

Bardzo się ciesze, że tworzymy dziś pewne podwaliny. Łączymy polaków. To dziś pokazujemy. Jesteśmy wstanie. Mało tego, dokonuje się to poprzez współpracę samorządową. – podsumowuje Sławomir Sosnowski, kandydat na senatora RP.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
film: Biper TV
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama