Reklama

Biała Podlaska: Wycinane w parku drzewa chore i niebezpieczne

Większość usuniętych dotychczas na terenie zamkowo-parkowym Radziwiłłów drzew okazała się chora i zagrażająca bezpieczeństwu. - informuje Gabriela Kuc-Stefaniuk rzecznik prasowy Prezydenta Miasta Biała Podlaska. Otrzymaliśmy także przesłane nam fotografie, na których widoczne są wewnątrz pni ubytki – postępująca zgnilizna odziomkowa.

Do Urzędu Miasta wpłynęło ponadto pismo Dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego mówiące o obowiązku przeprowadzeniu przeglądu stanu drzewostanów w miejscach publicznych, ze szczególnym uwzględnieniem miejsc, w których mieszkańcy spędzają wolny czas rekreacyjnie.

Prezydent Miasta Biała Podlaska wywiązuje się z tego obowiązku, mając na uwadze coraz częstsze gwałtowne burze i związane z tym zagrożenie bezpieczeństwa mieszkańców. – uzupełnia wypowiedź rzecznik prasowy.

materiał: Urząd Miasta Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia: Urząd Miasta Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Dyskusyjny Klub Książki (zaproszenie)

Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej mieszcząca się przy ul. Warszawskiej 12a, zaprasza 21 października o godz. 16, na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Klubowicze będą dyskutować na temat twórczości: Wisławy Szymborskiej, Zbigniewa Herberta, Czesława Miłosza.

Czytaj więcej »

Biała Podlaska: I Europejski Festiwal Tradycyjnych Gier i Zabaw (film) (galeria)

W sobotę 14 września wiele osób przypomniało sobie a jeszcze więcej młodych mieszkańców miasta i regionu oznało cudowne gry swoich dziadków i rodziców z ich dzieciństwa: hacele, grę w gumę, w klasy, w pikra. Dodatkowo czekały tradycyjne gry z innych krajów, m.in. z Węgier, Brazylii, Wielkiej Brytanii. I Europejski Festiwal Tradycyjnych Zabaw i Gier okazał się być wspaniałą podróżą w czasie. Festiwal objął patronatem honorowym Prezydenta Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk. Niebawem film z festiwalu.

Czytaj więcej »

Biała Podlaska: Coraz bliżej finiszu prac w parku Radziwiłłów

Na terenie parku Radziwiłłowskiego realizowanych jest kilka inwestycji o różnym etapie zaawansowania. Jedno z ostatnich zadań do którego przystąpiono to „Przebudowa układu komunikacyjnego z fortyfikacjami” za prawie 4 mln zł. – Dla naszego bezpieczeństwa do listopada nie będzie możliwy wjazd samochodów na teren parku. Sukcesywnie Wykonawca będzie udostępniał wjazd i dojście do obiektów.- informuje mieszkańców bialski Magistrat.

Czytaj więcej »

Reklama