Reklama

Biała Podlaska: Kolejny odcinek Warszawskiej do przebudowy na liście rezerwowej (galeria)

Lista projektów zakwalifikowanych do dofinansowania w Programie Budowy Dróg Gminnych i Powiatowych nie zawiera niestety w części już pewnej do uzyskania wsparcia centralnego projektu Miasta Biała Podlaska, kolejnego odcinka ulicy Warszawskiej jako drogi powiatowej. Projekt ten znalazł się jednak na liście rezerwowej. Co dalej?

To dobra wiadomość. – mówi prezydent Michał Litwiniuk. – Po pierwsze dla tego, że w Urzędzie Wojewódzkim otrzymaliśmy wysoką ocenę wniosku. Wiemy natomiast, że Miasto Biała Podlaska, jeżeli chodzi o wskaźniki decydujące o otrzymywanej punktacji nie jest pozycjonowana tak korzystnie jak byśmy sobie to wyobrażali. Nie należymy wg. zastosowanych w Programie algorytmów do najbiedniejszych samorządów. Musimy w takim przypadku, pisząc takie i podobne projekty, nadrabiać punktację i zyskiwać konkurencyjność innymi parametrami wniosków. – wyjaśnia prezydent Litwiniuk.

Prezydent Litwiniuk rozmawiał w ostatnich dniach z wicewojewodą Robertem Gmitruczukiem rozmawiał o szczegółach projektu dalszej modernizacji i przebudowy ulicy Warszawskiej.

Wiem, że jest duża szansa, że w ramach dokonania analizy możliwości wykonania przez wnioskujące gminy i miasta własnych projektów już tych które uzyskały zapewnienie dofinansowania, pojawia się szansa, że i Biała Podlaska znajdzie się jeszcze na liście dotowanej. Zostaliśmy poproszeni o cierpliwość w tej sprawie. Liczymy na oszczędności przetargowe w już zakwalifikowanych projektach, a wiem też, że nie wszystkie wnioskujące gminy które znalazły się na liście do dofinansowania posiadają wystarczający komfort finansowy aby zapewnić własną część wkładu do realizowanych przedsięwzięć drogowych. – informuje prezydent Litwiniuk.

Przypomnijmy, że na powiatowej liście rezerwowej znalazła się ulica Warszawska oraz Koncertowa.
– Miasto Biała Podlaska – przebudowa ul. Warszawskiej w Białej Podlaskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Kopernika do posesji nr 65A. Odcinek o długości 1 km 31 metrów. Okres realizacji wrzesień 2019 – sierpień 2020. Wartość projektu ok. 11 mln 891 tys zł. (dofinansowanie ok. 8 mln 324 tys zł.

Na gminnej liście rezerwowej – Gmina Miasto Biała Podlaska – znajduje się kolejny wniosek – budowa ulicy Koncertowej z kanalizacją deszczową w Białej Podlaskiej – odcinek długości 968 metrów. Okres realizacji marzec 2019 – sierpień 2019. Wartość projektu ok. 6 mln 287 tys zł (zwrot kosztów budowy – dofinansowanie ok. 4 mln 401 tys zł).

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama