Reklama

Wisznice: Liceum im. Zawadzkiego uczestniczyło w obchodach 1000-lecia Brześcia

W dniach 4-6 września delegacja Liceum w Wisznicach wzięła udział w obchodach uroczystości 1000 - lecia miasta Brześć.

Nauczyciele uczestniczyli w Forum Ekonomicznym, podczas którego podpisana została umowa partnerska o współpracy między Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Zawadzkiego w Wisznicach, a Szkołą Średnią nr 8 im. Bohatera Białorusi W. Karwata w Brześciu, następnie odbyło się prestiżowe spotkanie przedstawicieli obu szkół z merem miasta A. Rogaczukiem oraz dyrektorem Wydziału Oświaty Lemińskiego Rejonu.

Uczniowie natomiast zwiedzili szkołę, muzeum patrona oraz wzięli udział w pokazowych lekcjach języków obcych. Odwiedzili też najciekawsze miejsca w Brześciu: Twierdzę Brzeską, 100-letni Park Kultury i Rekreacji. Spacerowali po głównym, reprezentacyjnym deptaku – ulicy Sowietskiej, gdzie znajduje się pomnik 1000-lecia Brześcia oraz ulicą Gogola, gdzie oglądali piękne rzeźby i artystyczne latarnie.

Podziwiali tez dolinę Muchowca, płynąc statkiem wycieczkowym po rzece. Wszyscy uczestnicy wyjazdu byli pod wrażeniem gościnności i życzliwości dyrekcji, nauczycieli i uczniów Szkoły Średniej nr 8, którzy przyjęli przedstawicieli wisznickiego liceum w swoich domach. Dzięki temu młodzież mogła lepiej poznać życie codzienne, tradycyjną kuchnię białoruską oraz doskonaliła swoje umiejętności językowe.

materiał: Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Zawadzkiego w Wisznicach
tekst: Dyrektor Piotr Osipiuk Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Zawadzkiego w Wisznicach
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Brześć: Konferencja o autyzmie z udziałem pracowników Stowarzyszenia „Wspólny Świat”

„System kompleksowej pomocy dzieciom z zaburzeniami ze spektrum autyzmu”, to tytuł międzynarodowej konferencji, która w dniu 10 stycznia 2020 r. odbyła się w Brześciu na Białorusi. Konferencja jest jednym z elementów projektu Stowarzyszenia „Wspólny Świat” pt. „Rozwój współpracy transgranicznej w zakresie pomocy osobom z autyzmem na pograniczu polsko- białoruskim” realizowanym w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020 i jest wdrażany w ścisłej współpracy z Departamentem Edukacji Administracji Okręgu Leninskiego miasta Brześć.

Czytaj więcej »

Terespol: Jarmark Bożonarodzeniowy (galeria)

Terespolskie Jarmarki to zadanie, które Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Miejskiej Terespol realizuje od 2018 roku. Pozyskało na nie dotację z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w kwocie ponad 60 tysięcy złotych. Tegoroczny finał odbył się 15 grudnia w Ogólnokształcącym Liceum Akademickim w Terespolu.

Czytaj więcej »

Reklama