Reklama

Biała Podlaska: Kibice! MKS Podlasie było, jest, i będzie!

Do naszej Redakcji również trafiło pismo Katarzyny Jencz, kierownik ds. administracyjno-sportowych Miejskiego Klubu Sportowego „Podlasie” Biała Podlaska. Jest to wyjaśnienie najbardziej gorących, docierających w ostatnich dniach do Kibiców informacji związanych z działalnością klubu. Na nurtujące kibiców pytania odpowiada i stanowisko klubu MKS Podlasie Biała Podlaska przedstawia Karol Filipek, prezes MKS Podlasie.

1. Rozgrywanie spotkań na stadionie Państwowej Szkoły Wyższej w Białej Podlaskiej
Na dzień 11 września 2019 roku nie mamy żadnego oficjalnego pisma odnośnie rozwiązania lub zmian w zawartej w sierpniu 2019 umowy odnośnie użytkowania stadionu należącego do Państwowej Szkoły Wyższej w Białej Podlaskiej. Umowa obowiązuje do końca rundy jesiennej sezonu 2019/2020. Otrzymaliśmy jedynie telefoniczną informację na temat możliwości wypowiedzenia umowy.

2. Przełożenie spotkania z Orlętami Radzyń Podlaski na dzień 16 października 2019
W związku z tym, że informacje dotyczące zmian w umowie współpracy z PSW docierają do nas z lokalnych mediów – mimo, że nie są potwierdzone żadnym oficjalnym dokumentem, oraz biorąc pod uwagę, że do meczu na stadionie PSW zostały 3 dni zdecydowaliśmy o przełożeniu najbliższego meczu z Orlętami Radzyń Podlaski z dnia 14 września 2019 na stadionie PSW w Białej Podlaskiej na dzień 16 października 2019 godz. 15:30 na stadionie Orląt w Radzyniu Podlaskim. W najbliższych dniach spotkamy się z władzami Państwowej Szkoły Wyższej i przekażemy oficjalne stanowisko Rektora PSW, który obecnie przebywa na zagranicznej konferencji.

3. Zmiany w sztabie trenerskim.
W ostatnich dniach z prowadzenia drużyny zrezygnował sztab trenerski i jest to tylko i wyłącznie decyzja byłych już trenerów Przemysława Sołańskiego i Mirosława Golucha oraz kierownika drużyny Sławomira Wołczyka. W związku z zaistniałą sytuacją Zarząd przeprowadził rozmowy z trzema potencjalnymi kandydatami na trenerów czego wynikiem zgodnie wybrał nowego szkoleniowca, którym został Hevarkian Uladzimir. Za kandydaturą nowego trenera przemawiały względy ekonomiczne oraz doświadczenie jak również wizja prowadzenia zespołu z nastawieniem na wprowadzenie do drużyny juniorów oraz mieszkańców Białej Podlaskiej i okolic. Trener Hevarkian pracował już z bialskimi drużynami MKS Podlasie oraz AP TOP 54. Utożsamia się i silnie identyfikuje z naszym lokalnym środowiskiem piłkarskim.

4. Ogólna sytuacja ekonomiczna i kadrowa.
Sytuacja ekonomiczna klubu jest stabilna mimo, że wciąż spływają do nas zawiadomienia o niewypłaconych należnościach z okresu przed rozpoczęciem kadencji obecnego Zarządu tj. końca lipca 2019. Pracujemy nad ugodami i porozumieniami z wierzycielami MKS Podlasie, długi rozkładamy na raty i spłacamy należności pozostawione przez poprzedni Zarząd. Podstawowe Działania w postaci planowania budżetu oraz obniżka kosztów prowadzenia działalności sportowej połączone z aktywnym pozyskaniem członków klubu 100 oraz innych sponsorów dają pozytywne wyniki widoczne w klubowej kasie.

Mamy zapewnienie nowego trenera o tym, że obecny skład ma duży potencjał i wymaga jedynie solidnego przepracowania okresu przygotowawczego. Kadra jest pozytywnie nastawiona i wierzy, w godne reprezentowanie Białej Podlaskiej na arenach 3-cio ligowych boisk. – podsumowuje Karol Filipek, prezes MKS Podlasie.

materiał: MKS Podlasie Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Sport: Mistrzostwa Polski Szkół Rolniczych w piłce halowej dziewcząt. Drużyna ZSCKR w Leśnej Podlaskiej w finale (galeria)

08 stycznia w Potoczku odbył się półfinał Mistrzostw Polski Szkół Rolniczych w halowej piłce nożnej dziewcząt. Żeńska drużyna z ZSCKR w Leśnej Podlaskiej w składzie: Wiktoria Masalska – kapitan zespołu, Małgorzata Witek – bramkarz, Natalia Kościuczyk, Natalia Grabowska, Gabriela Mirończuk, Zuzanna Witoroszczuk, Justyna Barańska i Luiza Bebko wywalczyła I miejsce i awansowała do finału turnieju.

Czytaj więcej »

Doroczna wystawa Fotoklubu Podlaskiego (zaproszenie)

Fotoklub Podlaski serdecznie zaprasza na XI Doroczną Wystawę Fotografii, której wernisaż odbędzie się 20 grudnia (piątek) o godz. 18:00 w Galerii 1 piętro Stefa Sztuki w Bialskim Centrum Kultury (ul. Warszawska 11). Wystawa będzie czynna do 25 stycznia 2020 r. 

Czytaj więcej »

Reklama