Reklama

Biała Podlaska: Kibice! MKS Podlasie było, jest, i będzie!

Do naszej Redakcji również trafiło pismo Katarzyny Jencz, kierownik ds. administracyjno-sportowych Miejskiego Klubu Sportowego „Podlasie” Biała Podlaska. Jest to wyjaśnienie najbardziej gorących, docierających w ostatnich dniach do Kibiców informacji związanych z działalnością klubu. Na nurtujące kibiców pytania odpowiada i stanowisko klubu MKS Podlasie Biała Podlaska przedstawia Karol Filipek, prezes MKS Podlasie.

1. Rozgrywanie spotkań na stadionie Państwowej Szkoły Wyższej w Białej Podlaskiej
Na dzień 11 września 2019 roku nie mamy żadnego oficjalnego pisma odnośnie rozwiązania lub zmian w zawartej w sierpniu 2019 umowy odnośnie użytkowania stadionu należącego do Państwowej Szkoły Wyższej w Białej Podlaskiej. Umowa obowiązuje do końca rundy jesiennej sezonu 2019/2020. Otrzymaliśmy jedynie telefoniczną informację na temat możliwości wypowiedzenia umowy.

2. Przełożenie spotkania z Orlętami Radzyń Podlaski na dzień 16 października 2019
W związku z tym, że informacje dotyczące zmian w umowie współpracy z PSW docierają do nas z lokalnych mediów – mimo, że nie są potwierdzone żadnym oficjalnym dokumentem, oraz biorąc pod uwagę, że do meczu na stadionie PSW zostały 3 dni zdecydowaliśmy o przełożeniu najbliższego meczu z Orlętami Radzyń Podlaski z dnia 14 września 2019 na stadionie PSW w Białej Podlaskiej na dzień 16 października 2019 godz. 15:30 na stadionie Orląt w Radzyniu Podlaskim. W najbliższych dniach spotkamy się z władzami Państwowej Szkoły Wyższej i przekażemy oficjalne stanowisko Rektora PSW, który obecnie przebywa na zagranicznej konferencji.

3. Zmiany w sztabie trenerskim.
W ostatnich dniach z prowadzenia drużyny zrezygnował sztab trenerski i jest to tylko i wyłącznie decyzja byłych już trenerów Przemysława Sołańskiego i Mirosława Golucha oraz kierownika drużyny Sławomira Wołczyka. W związku z zaistniałą sytuacją Zarząd przeprowadził rozmowy z trzema potencjalnymi kandydatami na trenerów czego wynikiem zgodnie wybrał nowego szkoleniowca, którym został Hevarkian Uladzimir. Za kandydaturą nowego trenera przemawiały względy ekonomiczne oraz doświadczenie jak również wizja prowadzenia zespołu z nastawieniem na wprowadzenie do drużyny juniorów oraz mieszkańców Białej Podlaskiej i okolic. Trener Hevarkian pracował już z bialskimi drużynami MKS Podlasie oraz AP TOP 54. Utożsamia się i silnie identyfikuje z naszym lokalnym środowiskiem piłkarskim.

4. Ogólna sytuacja ekonomiczna i kadrowa.
Sytuacja ekonomiczna klubu jest stabilna mimo, że wciąż spływają do nas zawiadomienia o niewypłaconych należnościach z okresu przed rozpoczęciem kadencji obecnego Zarządu tj. końca lipca 2019. Pracujemy nad ugodami i porozumieniami z wierzycielami MKS Podlasie, długi rozkładamy na raty i spłacamy należności pozostawione przez poprzedni Zarząd. Podstawowe Działania w postaci planowania budżetu oraz obniżka kosztów prowadzenia działalności sportowej połączone z aktywnym pozyskaniem członków klubu 100 oraz innych sponsorów dają pozytywne wyniki widoczne w klubowej kasie.

Mamy zapewnienie nowego trenera o tym, że obecny skład ma duży potencjał i wymaga jedynie solidnego przepracowania okresu przygotowawczego. Kadra jest pozytywnie nastawiona i wierzy, w godne reprezentowanie Białej Podlaskiej na arenach 3-cio ligowych boisk. – podsumowuje Karol Filipek, prezes MKS Podlasie.

materiał: MKS Podlasie Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama