Reklama

Parczew: Rusza projekt Caritas dla seniorów i młodzieży (zaproszenie)

Warsztaty plastyczne, spotkania z książką, muzyczne inspiracje, wycieczka integracyjna – tak wyglądać będzie realizowany przez Caritas Diecezji Siedleckiej Centrum Wolontariatu w Parczewie projekt pn.: „Międzypokoleniowe spotkania z kulturą, sztuką i edukacją prozdrowotną”. Przez 11 tygodni seniorzy z gminy Parczew będą podnosić jakość swojego życia w sferze społecznej, edukacyjnej i kulturalnej, a młodzież weźmie udział w integracji międzypokoleniowej, spędzi twórczo czas i rozwinie swoje pasje.

Projekt, realizowany dzięki programowi Senior Caritas, ruszy 19 września 2019r. i potrwa do 31 listopada br.

W jego ramach odbędzie się cykl spotkań pt.: „Spotkanie ze sztuką”, gdzie seniorzy i młodzież poznają różne metody i formy z dziedziny muzycznej, plastycznej, artystycznej i czytelniczej. W ramach integracji międzypokoleniowej zostanie zorganizowana wycieczka rowerowa po Lasach Parczewskich, zakończona piknikiem integracyjnym oraz wspólnym biesiadowaniu przy ognisku. Na zakończenie odbędzie się kameralne spotkanie, podsumowujące projekt (wezmą udział uczestnicy projektu oraz zaproszeni goście). Podczas spotkania wręczone będą symboliczne statuetki i dyplomy dla wszystkich osób, które zaangażowały się w projekt.

Zapisy trwają do 17 września 2019r.
Celem projektu jest:
– poprawa jakości życia seniorów i pomagających im wolontariuszy poprzez aktywizację i wsparcie indywidualnych seniorów
– tworzenie więzi pokoleń
– integracja międzypokoleniowa
– nawiązanie kontaktu z rówieśnikami oraz młodszym pokoleniem
– edukacja prozdrowotna i społeczna
– zapobieganie wykluczeniu społecznemu seniorów
– wzbudzenie i wzmacnianie motywacji do działania
– pomoc w sytuacjach trudnych i kryzysowych
– wspieranie i propagowanie idei aktywnego życia wśród seniorów
– minimalizowanie procesów osamotnienia i wykluczenia społecznego seniorów

Informacja o projekcie i zapisy: Katarzyna Kowalczyk – koordynator projektu, tel. 511-024-654, Caritas Diecezji Siedleckiej Centrum Wolontariatu w Parczewie, ul. Kościelna 53.

materiał: Caritas Diecezji Siedleckiej
tekst zdjęcia: Anna Nowińska Biuro Prasowe
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Biała Podlaska: Konsultacje w sprawie zwolnień w podatku od nieruchomości

Michał Litwiniuk Prezydent Miasta Biała Podlaska konsultuje projekt uchwały w sprawie zwolnienia od podatku od nieruchomości na okres 2 lat. Pisma z projektem otrzymały środowiska przedsiębiorców i bialskiego biznesu. Zwolnienia od podatku od nieruchomości mają stanowić regionalną pomoc inwestycyjną. Podlegać pomocy mają opłaty od nieruchomości gruntowych, nowo wybudowane budynki i budowle stanowiące inwestycje początkowe – nowe inwestycje. Konsultowany projekt uchwały jest podejmowaną ponownie, po pięciu latach nieobowiązywania, kontynuacją polityki wspierania przedsiębiorców inwestujących a także tworzących nowe miejsca pracy na terenie miasta Biała Podlaska.

Czytaj więcej »

Roskosz: Festyn Integracyjny “Sprawni poprzez sport 2019” (film) (galeria)

Festyn miał miejsce w czwartek, 12 września, w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy. Zgromadził ok. 300 uczestników z 15. placówek z terenu województwa lubelskiego i mazowieckiego, m.in. z Radzynia Podlaskiego, Konstantynowa, Kozuli, Kostomłotów, Kisielan, Białej Podlaskiej. Uczestnicy to osoby niepełnosprawne intelektualnie oraz fizycznie. Przyjechali w towarzystwie swoich opiekunów i terapeutów.

Czytaj więcej »

Reklama