Reklama

Konstantynów: Odwiedziny Camilo z Kolumbii oraz Thu Thu z Wietnamu (galeria)

W Gminie Konstantynów trwa wizyta zagranicznych wolontariuszy związanych z Fundacją Euroweek. Zajęcia z dziećmi i młodzieżą prowadzą m.in. w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Kajetana Sawczuka w Konstantynowie oraz Szkole Podstawowej w Konstantynowie.

Koordynatorem wizyty ze strony Konstantynowa jest Beata Łyczewska, dyrektor Gminnej Biblioteki.
Gminna Biblioteka Publiczna imieniem Kajetana Sawczuka w Konstantynowie zaprosiła dwójkę wolontariuszy z Fundacji Euroweek. Do Konstantynowa przyjechali: Camilo z Kolumbii oraz Thu Thu z Wietnamu, którzy przeprowadzili w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza, w klasach IV-VIII warsztaty w języku angielskim, a w bibliotece spotkali się z czytelnikami. – mówi pani Dyrektor.

Warsztaty i spotkania zorganizowano w ramach realizacji m.in.
– inicjatywy Powiatu Biała Podlaska, który zachęca do podejmowania różnego typu przedsięwzięć związanych z ideą Roku 2019, który to ogłosił go: Rokiem Kultury Ludowej,
– Nocy Bibliotek – święta bibliotek i czytania, w niekonwencjonalny sposób zachęcające do korzystania z zasobów bibliotek jako miejsc wspólnych, łączących ludzi, lokalnych centrów żywej kultury i edukacji. Hasło tegorocznej akcji brzmi: Znajdźmy wspólny język.

Camilo z Kolumbii oraz Thu Thu z Wietnamu w dniach 8 – 12 września przeprowadzą w szkole warsztaty językowe w języku angielskim. Dodatkowo dzieci zobaczą prezentację o krajach, z których pochodzą wolontariusze. Będzie okazja do nauki narodowych tańców i dużo śmiechu. Pojawi się możliwość spróbowania lokalnych potraw. Dzięki takim wizytom wolontariusze również poznają lokalną kuchnię oraz polskie zwyczaje.

Dziś jeszcze kolejny dzień w szkole, a w bibliotece jeszcze będzie spotkanie z dziećmi, kolejne z harcerzami a na deser z DKK.

ZAPROSZENIE DO WSPÓŁPRACY DLA SZKÓŁ Z TERENU POWIATU BIALSKIEGO
Program Euroweek działa w Polsce już od 20 lat. Aktualnie gościmy 50 wolontariuszy z 25 krajów. Zapraszamy wszystkie szkoły Powiatu Bialskiego do uczestniczenia w programie Euroweek. Zgłoszenia przyjmujemy pod nr tel. 883 967 717 [email protected]

materiał: Fundacja Euroweek
tekst: Leszek Niedaleki / Beata Łyczewska / Adam Jaśnikowski
zdjęcia: Beata Łyczewska / Euroweek
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Małaszewicze: Stara zwrotnica pomoże zostać pracownikiem nowoczesnej kolei

Niewykorzystywane urządzenia trafiają do uczniów kolejowych kierunków, by pomagać w nauce. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wspierają kształcenie przyszłych kolejarzy m.in. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 6 w Siedlcach. Kolejny raz przekazano tam nieużywane już na torach elementy sterowania ruchem kolejowym. Siedlecka szkoła jest jedną z ośmiu, które otrzymały sprzęt służący nauce zawodu. W Zespole Szkół im. Wł. Reymonta w Małaszewiczach zainstalowany zostanie używany system rozrządowy z elementów rozbiórki przebudowanych tras kolejowych na terminalach i rozbudowie sieci kolejowej w związku z inwestycjami w Jedwabny Szlak.

Czytaj więcej »

Biała Podlaska: Ludzie gorących serc!!

Po raz 28. zagrała w kraju i za granicą wielka orkiestra życzliwych serc. Tysiące ludzi odpowiedziało na apel Jerzego Owsiaka, aby 12 stycznia kwestować dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Czytaj więcej »

Reklama