Reklama

Konstantynów: Odwiedziny Camilo z Kolumbii oraz Thu Thu z Wietnamu (galeria)

W Gminie Konstantynów trwa wizyta zagranicznych wolontariuszy związanych z Fundacją Euroweek. Zajęcia z dziećmi i młodzieżą prowadzą m.in. w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Kajetana Sawczuka w Konstantynowie oraz Szkole Podstawowej w Konstantynowie.

Koordynatorem wizyty ze strony Konstantynowa jest Beata Łyczewska, dyrektor Gminnej Biblioteki.
Gminna Biblioteka Publiczna imieniem Kajetana Sawczuka w Konstantynowie zaprosiła dwójkę wolontariuszy z Fundacji Euroweek. Do Konstantynowa przyjechali: Camilo z Kolumbii oraz Thu Thu z Wietnamu, którzy przeprowadzili w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza, w klasach IV-VIII warsztaty w języku angielskim, a w bibliotece spotkali się z czytelnikami. – mówi pani Dyrektor.

Warsztaty i spotkania zorganizowano w ramach realizacji m.in.
– inicjatywy Powiatu Biała Podlaska, który zachęca do podejmowania różnego typu przedsięwzięć związanych z ideą Roku 2019, który to ogłosił go: Rokiem Kultury Ludowej,
– Nocy Bibliotek – święta bibliotek i czytania, w niekonwencjonalny sposób zachęcające do korzystania z zasobów bibliotek jako miejsc wspólnych, łączących ludzi, lokalnych centrów żywej kultury i edukacji. Hasło tegorocznej akcji brzmi: Znajdźmy wspólny język.

Camilo z Kolumbii oraz Thu Thu z Wietnamu w dniach 8 – 12 września przeprowadzą w szkole warsztaty językowe w języku angielskim. Dodatkowo dzieci zobaczą prezentację o krajach, z których pochodzą wolontariusze. Będzie okazja do nauki narodowych tańców i dużo śmiechu. Pojawi się możliwość spróbowania lokalnych potraw. Dzięki takim wizytom wolontariusze również poznają lokalną kuchnię oraz polskie zwyczaje.

Dziś jeszcze kolejny dzień w szkole, a w bibliotece jeszcze będzie spotkanie z dziećmi, kolejne z harcerzami a na deser z DKK.

ZAPROSZENIE DO WSPÓŁPRACY DLA SZKÓŁ Z TERENU POWIATU BIALSKIEGO
Program Euroweek działa w Polsce już od 20 lat. Aktualnie gościmy 50 wolontariuszy z 25 krajów. Zapraszamy wszystkie szkoły Powiatu Bialskiego do uczestniczenia w programie Euroweek. Zgłoszenia przyjmujemy pod nr tel. 883 967 717 [email protected]

materiał: Fundacja Euroweek
tekst: Leszek Niedaleki / Beata Łyczewska / Adam Jaśnikowski
zdjęcia: Beata Łyczewska / Euroweek
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Łomazy: Kiermasz Bożonarodzeniowy (galeria)

Okres przedświąteczny twórczo i pomysłowo wykorzystano w Łomazach. Na kilka dni przed świętami Wójt gminy Łomazy zaprosił na I Kiermasz Bożonarodzeniowy, który miał miejsce w dniu 8 grudnia (niedziela) w Gminnym Ośrodku Kultury w Łomazach. Wśród dźwięków kolęd, w serdecznej atmosferze, można już było poczuć magię zbliżających się najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia!

Czytaj więcej »

Bialski kolekcjoner – Andrzej Olichwiruk (galeria)

To spotkanie na długo zapadnie ludziom w pamięć. 12 grudnia w dziale wiedzy o regionie MBP miało miejsce arcyciekawe zdarzenie. Bialski kolekcjoner Andrzej Olichwiruk ujawnił swoje zbiory i podzielił się wiedzą na ich temat. Kolekcjoner pochodzi z Białej Podlaskiej i to swemu miastu poświęcił mnóstwo czasu i energii.

Czytaj więcej »

Reklama