Reklama

Konstantynów: Odwiedziny Camilo z Kolumbii oraz Thu Thu z Wietnamu (galeria)

W Gminie Konstantynów trwa wizyta zagranicznych wolontariuszy związanych z Fundacją Euroweek. Zajęcia z dziećmi i młodzieżą prowadzą m.in. w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Kajetana Sawczuka w Konstantynowie oraz Szkole Podstawowej w Konstantynowie.

Koordynatorem wizyty ze strony Konstantynowa jest Beata Łyczewska, dyrektor Gminnej Biblioteki.
Gminna Biblioteka Publiczna imieniem Kajetana Sawczuka w Konstantynowie zaprosiła dwójkę wolontariuszy z Fundacji Euroweek. Do Konstantynowa przyjechali: Camilo z Kolumbii oraz Thu Thu z Wietnamu, którzy przeprowadzili w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza, w klasach IV-VIII warsztaty w języku angielskim, a w bibliotece spotkali się z czytelnikami. – mówi pani Dyrektor.

Warsztaty i spotkania zorganizowano w ramach realizacji m.in.
– inicjatywy Powiatu Biała Podlaska, który zachęca do podejmowania różnego typu przedsięwzięć związanych z ideą Roku 2019, który to ogłosił go: Rokiem Kultury Ludowej,
– Nocy Bibliotek – święta bibliotek i czytania, w niekonwencjonalny sposób zachęcające do korzystania z zasobów bibliotek jako miejsc wspólnych, łączących ludzi, lokalnych centrów żywej kultury i edukacji. Hasło tegorocznej akcji brzmi: Znajdźmy wspólny język.

Camilo z Kolumbii oraz Thu Thu z Wietnamu w dniach 8 – 12 września przeprowadzą w szkole warsztaty językowe w języku angielskim. Dodatkowo dzieci zobaczą prezentację o krajach, z których pochodzą wolontariusze. Będzie okazja do nauki narodowych tańców i dużo śmiechu. Pojawi się możliwość spróbowania lokalnych potraw. Dzięki takim wizytom wolontariusze również poznają lokalną kuchnię oraz polskie zwyczaje.

Dziś jeszcze kolejny dzień w szkole, a w bibliotece jeszcze będzie spotkanie z dziećmi, kolejne z harcerzami a na deser z DKK.

ZAPROSZENIE DO WSPÓŁPRACY DLA SZKÓŁ Z TERENU POWIATU BIALSKIEGO
Program Euroweek działa w Polsce już od 20 lat. Aktualnie gościmy 50 wolontariuszy z 25 krajów. Zapraszamy wszystkie szkoły Powiatu Bialskiego do uczestniczenia w programie Euroweek. Zgłoszenia przyjmujemy pod nr tel. 883 967 717 [email protected]

materiał: Fundacja Euroweek
tekst: Leszek Niedaleki / Beata Łyczewska / Adam Jaśnikowski
zdjęcia: Beata Łyczewska / Euroweek
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Spotkanie ze Skalimowskim “… historie komiksowe” (zaproszenie)

Po wakacyjnej przerwie, Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej powraca do organizowania spotkań regionalnych w Dziale Wiedzy o Regionie. Wszystkich miłośników regionu zapraszamy na spotkanie z artystą plastykiem Mieczysławem Skalimowskim. Będzie ono miało miejsce w czwartek 26 września 2019 r. o godz. 17.00 w Dziale Wiedzy o Regionie MBP przy ul. Warszawskiej 12a. Podczas spotkania “Dzieniewicze… Oraz inne historie komiksowe” uczestnicy poznają kulisy tworzenia komiksów przez bialskiego artystę.

Czytaj więcej »

Biała Podlaska: Pielgrzymka do Częstochowy uczniów ZSS (galeria)

W dniach 9 – 10 września 2019 r. odbyła się III ogólnoszkolna pielgrzymka autokarowa uczniów ZSS w Białej Podlaskiej. Tym razem miejscem do którego pielgrzymowano była Jasna Góra. Poprzednie pielgrzymki odbyły się: pierwsza do Kodnia – do stóp Królowej Podlasia a druga w dwusetną rocznicę powstania diecezji siedleckiej – do miejsca męczeństwa Unitów Podlaskich – do Pratulina.

Czytaj więcej »

Reklama