Reklama

Biała Podlaska: Lekcja bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych (galeria)

Zakończył się pierwszy etap projektu „Bezpiecznie do szkoły – modernizacja przejścia dla pieszych na ul. Sidorskiej w Białej Podlaskiej”. Projekt Miasta Biała Podlaska zyskał 100 tys zł nagrody którą przeznaczono na przebudowę i modernizację przejścia przy Szkole Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi. 6 września miała miejsce niezwykła lekcja interaktywna. Wzięły w niej udział dzieci z "piątki" oraz zaproszeni goście na czele z prezydentem Michałem Litwiniukiem i wicewojewodą Robertem Gmitruczukiem.

Projekt o którym mowa wyżej, zgłoszony został przez Wydział Rozwoju Miasta do konkursu organizowanego w ramach rządowego programu „Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka”. Jak też wspomnieliśmy, został nagrodzony kwotą 100 tys. zł. Był jednym z najlepiej ocenionych projektów przygotowanych przez jednostki administracji samorządowej i organizacje pozarządowe z całej Polski.

Uczniowie, nauczyciele, rodzice, mieszkańcy miasta korzystają już z bezpiecznego przejścia dla pieszych na ul. Sidorskiej, wykonanego w ramach projektu. Drugim etapem projektu są działania edukacyjno-profilaktyczne uświadamiające prawidłowe zachowania na i w okolicach przejść dla pieszych.

Takie zajęcia nt. bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię poprowadzą w szkołach strażnicy miejscy. 6 września w Szkole Podstawowej nr 5 II etap został zainaugurowany podczas lekcji z udziałem prezydenta Michała Litwiniuka, wicewojewody lubelskiego Roberta Gmitruczuka, przedstawicieli Urzędu Wojewódzkiego.

Niebawem film z wydarzenia!!

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Gabriela Kuc-Stefaniuk rzecznik prasowy Prezydenta Miasta Biała Podlaska / Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Biała Podlaska: Praktyczna lekcja bezpieczeństwa dla dzieciaków z “jedynki”

Dzisiaj bialscy policjanci spotkali się z podopiecznymi Szkoły Podstawowej numer 1 w Białej Podlaskiej. Funkcjonariusze przybliżali przedszkolakom i uczniom klas 1-2 zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Była też część praktyczna podczas której dzieci pod opieką opiekunów i mundurowych uczyły się korzystania z przejścia dla pieszych. Wszystko w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

Czytaj więcej »

Wieści z Unii: Lekcja na 12 gwiazdek – podsumowanie edycji 2018/2019

Blisko 5000 przejechanych kilometrów, 25 warsztatów dla ponad 650 uczniów ze szkół średnich z Małopolski, Podkarpacia, Lubelszczyzny i Świętokrzyskiego. Tak kończy się edycja 2018/2019 kampanii edukacyjnej „Lekcja na 12 gwiazdek”, która ma pokazać młodym Polakom, że mogą wpływać na decyzje podejmowane przez unijne instytucje.

Czytaj więcej »

Reklama