Reklama

Biała Podlaska: Lekcja bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych (galeria)

Zakończył się pierwszy etap projektu „Bezpiecznie do szkoły – modernizacja przejścia dla pieszych na ul. Sidorskiej w Białej Podlaskiej”. Projekt Miasta Biała Podlaska zyskał 100 tys zł nagrody którą przeznaczono na przebudowę i modernizację przejścia przy Szkole Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi. 6 września miała miejsce niezwykła lekcja interaktywna. Wzięły w niej udział dzieci z "piątki" oraz zaproszeni goście na czele z prezydentem Michałem Litwiniukiem i wicewojewodą Robertem Gmitruczukiem.

Projekt o którym mowa wyżej, zgłoszony został przez Wydział Rozwoju Miasta do konkursu organizowanego w ramach rządowego programu „Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka”. Jak też wspomnieliśmy, został nagrodzony kwotą 100 tys. zł. Był jednym z najlepiej ocenionych projektów przygotowanych przez jednostki administracji samorządowej i organizacje pozarządowe z całej Polski.

Uczniowie, nauczyciele, rodzice, mieszkańcy miasta korzystają już z bezpiecznego przejścia dla pieszych na ul. Sidorskiej, wykonanego w ramach projektu. Drugim etapem projektu są działania edukacyjno-profilaktyczne uświadamiające prawidłowe zachowania na i w okolicach przejść dla pieszych.

Takie zajęcia nt. bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię poprowadzą w szkołach strażnicy miejscy. 6 września w Szkole Podstawowej nr 5 II etap został zainaugurowany podczas lekcji z udziałem prezydenta Michała Litwiniuka, wicewojewody lubelskiego Roberta Gmitruczuka, przedstawicieli Urzędu Wojewódzkiego.

Niebawem film z wydarzenia!!

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Gabriela Kuc-Stefaniuk rzecznik prasowy Prezydenta Miasta Biała Podlaska / Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Łomazy: Wiedzą jak zdrowo i bezpiecznie bawić się zimą!

Dnia 10.01.2020 uczniowie klasy Ia i Ib Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach pod kierunkiem wychowawczyń: Wiesławy Kobrzyńskiej i Aleksandry Dołęgowskiej pokazali widowisko pt. „Pani Zima”. Przybliżyli piękno tej pory roku i przypomnieli o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych.

Czytaj więcej »

Kryminałki: Stracili uprawnienia za zbyt szybką jazdę

Za nami kolejny długi weekend, podczas którego policjanci bialskiej drogówki zatrzymali uprawnienia 4 kierowcom. We wszystkich przypadkach powodem było przekroczenie dozwolonej w terenie zabudowanym prędkości o ponad 50 km/h. Rekordzistą okazał się 39-latek, który jechał z prędkością 129 km/h. Za popełnione wykroczenia mężczyźni ukarani zostali mandatami oraz punktami karnymi. Kierowcy stracili również uprawnienia na okres 3 miesięcy. Policjanci apelują o rozwagę na drodze przypominając, że nadmierna prędkość jest wciąż jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych!

Czytaj więcej »

Debata Społeczna o bezpieczeństwie (zaproszenie)

Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej zaprasza na kolejną już otwartą debatę społeczną. Odbędzie się ona w dniu 30.12.2019 roku o godzinie 10:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Janowie Podlaskim, ul. 1 Maja 13, pod hasłem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – Możesz mieć na nie wpływ”.

Czytaj więcej »

Reklama