Reklama

Terespol: Ujawnienie przemycanych papierosów

Blisko 3,5 tys. paczek papierosów to bilans zaledwie dwóch kontroli przeprowadzonych na drogowym i kolejowym przejściu granicznym w Terespolu.

4 września br. funkcjonariusze Oddziału Celnego z Terespola wraz z funkcjonariuszami Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej przeprowadzili rewizję pociągu towarowego jadącego z Brześcia do Małaszewicz. Kontrola zakończyła się ujawnieniem ponad 2,5 tys. paczek papierosów nieoznaczonych polskimi znakami akcyzy. Kontrabanda ukryta była w jednym z wagonów wśród legalnie wwożonego towaru.

Dzień wcześniej (3 września br.) tym razem na przejściu drogowym w Terespolu funkcjonariusze KAS wytypowali do kontroli osobowe audi, którym podróżował obywatel Białorusi. I tym razem również strzał okazał się celny. Zbiornik paliwa i atrapa butli gazowej wypełnione były nielegalnym towarem – mężczyzna ukrył tam w sumie 925 paczek papierosów. 36-latek przyznał się do próby przemytu wyjaśniając, że papierosy chciał sprzedać na rynku w Białej Podlaskiej. W obu przypadkach papierosy trafiły do magazynu Służby Celno-Skarbowej. Zajęty został też służący do przemytu pojazd.materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
tekst zdjęcia: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Mieszkaniec powiatu bialskiego dachował uciekając przed policją

Kolejny czytelnik wysłał wiadomość na BiperAlarm korzystając z formularza znajdującego się na podstronie /biperalarm/ portalu RadioBiper.Info. Poinformował o pościgu za podejrzanym o przewożenie kontrabandy. Wydarzenie miało miejsce na terenie Powiatu Mińsk Mazowiecki. 32 latek – mieszkaniec powiatu bialskiego – został zatrzymany po tym jak uciekł nie zatrzymując się do kontroli drogowej. Na jednym z zakrętów stracił panowanie nad kierownicą i dachował w przydrożnym rowie. W samochodzie zabezpieczono 180 tysięcy sztuk papierosów.

Czytaj więcej »

Województwo: Odpady nie trafią na rynek Polski

Funkcjonariusze lubelskiej KAS zapobiegli wprowadzeniu na polski rynek niebezpiecznych odpadów. Funkcjonariusze Oddziału Celnego w Chełmie skontrolowali 655 używanych monitorów komputerowych, które do procedury dopuszczenia do obrotu zgłosiła jedna z firm prowadząca działalność na terenie województwa mazowieckiego. Sprzęt, zgodnie z deklaracją zgłaszającego, pochodził ze Stanów Zjednoczonych.

Czytaj więcej »

Reklama