Reklama

Region: Analiza rynku nieruchomości Lublina, Siedlec i Białej Podlaskiej

Polska Wschodnia przez wiele lat była regionem słabiej rozwinięty niż część zachodnia. Jednak to już przeszłość. Dzięki różnym programom wsparcia Polska Wschodnia zmienia swoje oblicze, szczególnie widoczne jest to na rynku nieruchomości. Osoby, które chcą kupić lokum w Białej Podlaskiej, mają do wyboru 32 mieszkania znajdujące się w dwóch inwestycjach.

Biała Podlaska – największe miasto na Podlasiu Południowym
Biała Podlaska to największe miasto na Podlasiu Południowym i czwarte pod względem ludności w województwie lubelskim. Stopniowo rozwija się też gospodarka na jej terenie i przybywa nowych miejsc pracy. Jak taka sytuacja w mieście wpływa na rozwój na rynku nieruchomości? Osoby, które chcą kupić lokum w Białej Podlaskiej, mają do wyboru 32 mieszkania znajdujące się w dwóch inwestycjach. Warto jednak pamiętać, że Biała Podlaska to pierwsze miasto, w którym ruszyła realizacja programu rządowego „Mieszkanie Plus”. To również ma wpływ na sytuację na rynku nieruchomości. Na rynku pierwotnym za m2 zapłacimy średnio 3573,44 zł. Nie znajdziemy tam lokali, gdzie stawka za m2 przekracza 4500 zł, a za nowe lokum nie zapłacimy więcej niż 250000 zł. W Białej Podlaskiej dominują mieszkania 3-pokojowe (23), można też znaleźć kilka lokum 4-pokojowych (5) i 2-pokojowych (4). Średni metraż dostępnych nieruchomości to 50-65 m2.

Lublin jedno z najdroższych miast w Polsce Wschodniej
Lublin to jedno z najbardziej rozwiniętych miast na terenie Polski Wschodniej. Stanowi jeden z najważniejszych ośrodków naukowych w całym kraju. Przyciągając liczną grupę studentów. To sprawia, że inwestowanie w nieruchomości w Lublinie staje się niezwykle modne. Na terenie miasta dostępnych jest 1608 nieruchomości w 41 inwestycjach. Ceny w Lublinie znacząco idą w górę i przewyższają niektóre rejony Polski Zachodniej. Jednak nadal są na zadowalającym dla kupujących poziomie. Obecnie na rynku pierwotnym stawka za m2 wynosi 5966,23 zł, a na wtórnym około 4500 zł. Przeważają mieszkania 2-pokojowe (562) i 3-pokojowe (550), niewiele mniej jest lokali 4-pokojowych (321). Nowe mieszkania w Lublinie najczęściej mają powierzchnię w granicach 35-50 m2 (547) oraz 50-65 m2 (492). Najczęściej spotykane stawki za m2 to 5000-6500 zł. W efekcie za nowe mieszkania w Lublinie średnio zapłacimy 250000-450000 zł.

Siedlce – miasto we wschodniej części województwa mazowieckiego
Siedlce to miasto położone we wschodniej części województwa mazowieckiego na Podlasiu Południowym. Taka lokalizacja często sprawia, że zalicza się je to Polski Wschodniej. Miasto leży na trasie wielu międzynarodowych szlaków i znajduje się na 46 miejscu w Polsce pod względem liczby ludności. Jak to wpływa na sytuację na rynku nieruchomości? Liczba pozwoleń na budowę w Siedlcach utrzymuje się na stałym poziomie, a ceny z czasem nieznacznie wzrastają. Preferencje kupujących są podobne, jak na terenie całego kraju. W Siedlcach największą popularnością cieszą się mieszkania 2- i 3-pokojowe o powierzchni w przedziale 35-75 m2.

Materiał przygotowany we współpracy z portalem RynekPierwotny.pl

 

materiał: RynekPierwotny.pl
tekst: Barbara Kralska RynekPierwotny.pl
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Miejsce na Twoją reklamę: tel.605514474

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Wieści z Unii: Plan Junckera dodał Europie sił

Do 2022 r. unijny rynek pracy wzbogaci się o 1,7 mln miejsc pracy, a PKB Unii wzrośnie o 1,8 proc. – tak efekty planu inwestycyjnego dla Europu po 4 latach jego funkcjonowania podsumowuje szef Komisji Europejskiej Jaen-Claude Juncker. Polska jest w grupie tych krajów członkowskich, które wykorzystały najwięcej środków na inwestycje w stosunku do swojego produktu krajowego brutto.

Czytaj więcej »

Międzyrzec Podlaski: Europejskie pieniądze aktywizują społeczność ZSE (film) (galeria)

W dniu 4 października 2019 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych im. M. Dąbrowskiej odbyło się podsumowanie trzech projektów prowadzonych przez powiat bialski, w których nasza szkoła brała udział. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością.: dr hab. Przemysław Litwiniuk – radny Sejmiku Województwa Lubelskiego, Starosta Bialski – Mariusz Filipiuk, Oficjalnego otwarcia dokonał Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim – Robert Matejek.

Czytaj więcej »

Wieści z Unii: Nauczyciel filarem europejskiego obszaru edukacji

– Aby tworzyć odporną, spójną i sprawiedliwą Europę, musimy inwestować w edukację. Oznacza to przede wszystkim inwestowanie w nauczycieli – mówi komisarz Tibor Navracsics prezentując najnowszy Monitor Kształcenia i Szkolenia. Dokument podkreśla m.in. potrzebę lepszego wspierania nauczycieli i zwiększenia atrakcyjności tego zawodu.

Czytaj więcej »

Reklama