Reklama

Region: Analiza rynku nieruchomości Lublina, Siedlec i Białej Podlaskiej

Polska Wschodnia przez wiele lat była regionem słabiej rozwinięty niż część zachodnia. Jednak to już przeszłość. Dzięki różnym programom wsparcia Polska Wschodnia zmienia swoje oblicze, szczególnie widoczne jest to na rynku nieruchomości. Osoby, które chcą kupić lokum w Białej Podlaskiej, mają do wyboru 32 mieszkania znajdujące się w dwóch inwestycjach.

Biała Podlaska – największe miasto na Podlasiu Południowym
Biała Podlaska to największe miasto na Podlasiu Południowym i czwarte pod względem ludności w województwie lubelskim. Stopniowo rozwija się też gospodarka na jej terenie i przybywa nowych miejsc pracy. Jak taka sytuacja w mieście wpływa na rozwój na rynku nieruchomości? Osoby, które chcą kupić lokum w Białej Podlaskiej, mają do wyboru 32 mieszkania znajdujące się w dwóch inwestycjach. Warto jednak pamiętać, że Biała Podlaska to pierwsze miasto, w którym ruszyła realizacja programu rządowego „Mieszkanie Plus”. To również ma wpływ na sytuację na rynku nieruchomości. Na rynku pierwotnym za m2 zapłacimy średnio 3573,44 zł. Nie znajdziemy tam lokali, gdzie stawka za m2 przekracza 4500 zł, a za nowe lokum nie zapłacimy więcej niż 250000 zł. W Białej Podlaskiej dominują mieszkania 3-pokojowe (23), można też znaleźć kilka lokum 4-pokojowych (5) i 2-pokojowych (4). Średni metraż dostępnych nieruchomości to 50-65 m2.

Lublin jedno z najdroższych miast w Polsce Wschodniej
Lublin to jedno z najbardziej rozwiniętych miast na terenie Polski Wschodniej. Stanowi jeden z najważniejszych ośrodków naukowych w całym kraju. Przyciągając liczną grupę studentów. To sprawia, że inwestowanie w nieruchomości w Lublinie staje się niezwykle modne. Na terenie miasta dostępnych jest 1608 nieruchomości w 41 inwestycjach. Ceny w Lublinie znacząco idą w górę i przewyższają niektóre rejony Polski Zachodniej. Jednak nadal są na zadowalającym dla kupujących poziomie. Obecnie na rynku pierwotnym stawka za m2 wynosi 5966,23 zł, a na wtórnym około 4500 zł. Przeważają mieszkania 2-pokojowe (562) i 3-pokojowe (550), niewiele mniej jest lokali 4-pokojowych (321). Nowe mieszkania w Lublinie najczęściej mają powierzchnię w granicach 35-50 m2 (547) oraz 50-65 m2 (492). Najczęściej spotykane stawki za m2 to 5000-6500 zł. W efekcie za nowe mieszkania w Lublinie średnio zapłacimy 250000-450000 zł.

Siedlce – miasto we wschodniej części województwa mazowieckiego
Siedlce to miasto położone we wschodniej części województwa mazowieckiego na Podlasiu Południowym. Taka lokalizacja często sprawia, że zalicza się je to Polski Wschodniej. Miasto leży na trasie wielu międzynarodowych szlaków i znajduje się na 46 miejscu w Polsce pod względem liczby ludności. Jak to wpływa na sytuację na rynku nieruchomości? Liczba pozwoleń na budowę w Siedlcach utrzymuje się na stałym poziomie, a ceny z czasem nieznacznie wzrastają. Preferencje kupujących są podobne, jak na terenie całego kraju. W Siedlcach największą popularnością cieszą się mieszkania 2- i 3-pokojowe o powierzchni w przedziale 35-75 m2.

Materiał przygotowany we współpracy z portalem RynekPierwotny.pl

 

materiał: RynekPierwotny.pl
tekst: Barbara Kralska RynekPierwotny.pl
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Wieści z Unii: Bilion zielonych euro

Plan inwestycyjny na rzecz Europejskiego Zielonego Ładu oraz mechanizm sprawiedliwej transformacji – to instrumenty finansowe, które mają pomóc krajom członkowskim UE w przebudowie ich gospodarek. Do 2050 r. Unia Europejska ma stać się pierwszym na świecie blokiem państw neutralnych dla klimatu. Wymaga to inwestycji ze strony UE, krajowego sektora publicznego i prywatnego.

Czytaj więcej »

Powiat Bialski ma projekt budżetu na 2020 rok! Oto najważniejsze planowane inwestycje!

Na ostatniej w tym roku zaplanowanej na dzień 30 grudnia sesji Rady Powiatu, radni dyskutować będą nad przyjęciem w proponowanej przez Zarząd Powiatu i Starostę Bialskiego budżetem Powiatu Bialskiego na rok 2020. Grubo ponad 150 mln zł sięgają zaplanowane na przyszły rok dochody i wydatki. Przyszły rok ponownie upłynie pod hasłem budowy dróg! Będzie tego dużo. Ciekawostką są zapisane środki na opracowanie projektowe budowy Powiatowego Centrum Administracji – własnej, długo oczekiwanej siedziby Starostwa Powiatowego!

Czytaj więcej »

Gdzie na świecie za internet płaci się najwięcej?

Powszechność dostępu do sieci w Polsce jest uznawane za coś normalnego i naturalnego. Za internet nie płacimy dużo – zazwyczaj od 53 zł do 81 zł, w zależności od operatora czy prędkości łącza. Tymczasem np. w Afryce szerokopasmowy internet jest drogi, a przez to niedostępny dla przeciętnych obywateli.

Czytaj więcej »

Reklama