Reklama

Biała Podlaska: Kolejna ważna inwestycja rusza – przebudowa Janowskiej!

Dziś w sali szkoleniowej Urzędu Miasta Biała Podlaska miało miejsce podpisanie umowy pomiędzy Miastem Biała Podlaska a firmą Tre-Drom Biała Podlaska na wykonanie przebudowy ulicy Janowskiej. Zakres prac od skrzyżowania z ulicą Zamkową aż do wiaduktu nad obwodnicą. Pojawi się ścieżka rowerowa, nowe chodniki, przebudowane zjazdy na posesje, oświetlenie uliczne w miejscach przejść dla pieszych. Prace zakończyć mają się jeszcze w tym roku!

Przedmiotem umowy podpisanej dziś przez prezydenta Michała Litwiniuka i prezesa Tre-Drom Wiesława Harasimiuka w obecności wiceprezydenta Macieja Buczyńskiego i naczelnika Wydziału Rozwoju Michała Romanowskiego jest wykonanie robót drogowych mających na celu rozbudowę ulicy Janowskiej.

Na odcinku miejskim w Białej Podlaskiej ulica Janowska posiada rangę drogi wojewódzkiej nr 812.

Umowa na realizację prac obejmuje budowę ścieżki rowerowej, na odcinku od granicy miasta do skrzyżowania ulic Piłsudskiego, Zamkowej i Artyleryjskiej w Białej Podlaskiej i przebudowę infrastruktury towarzyszącej.

Na przedmiot umowy, określony w ust. 1 składa się następujący zakres rzeczowy robót:
1) – ścieżka o szerokości od 2-2,4 m o nawierzchni z betonu asfaltowego i nawierzchni z kostki betonowej,
2) – przebudowa chodników o nawierzchni z kostki betonowej szerokości 1,5-4 m,
3) – przebudowa zjazdów na posesję o nawierzchni z betonu asfaltowego i nawierzchni z kostki betonowej.
4) – przebudowa kolizji energetycznych, oświetlenia oraz przestawienia sygnalizatorów ulicznych,
5) – uzupełnienie oświetlenia ulicznego w miejscach przejść dla pieszych.

Realizacja całego przedmiotu umowy nastąpić ma w terminie od dnia zawarcia umowy do dnia 27 grudnia 2019 r.. Wartość umowy brutto to ok. 3 mln 770 tys 856 zł.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Gabriela Kuc-Stefaniuk rzecznik Prezydenta Miasta / Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Praca w renomowanej firmie – Budomex!

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe “Budomex” sp. z o.o. w Białej Podlaskiej zatrudni osoby na stanowisko KIEROWNIK PRODUKCJI BUDOWLANEJ! Czeka praca w renomowanej firmie, stabilność zatrudnienia i atrakcyjne wynagrodzenie z dodatkowym pakietem socjalnym! CV oczekiwane są w Budomexie ul. Brzeska 156 pokój 2 lub na adres e-mail: [email protected]

Czytaj więcej »

Powiat: Bezprecedensowa – wygrana sprawa Starosty Bialskiego z myśliwymi! (film)

Sąd Okręgowy w Lublinie II Wydział Cywilny w sprawie Starosta Bialski – Polski Związek Łowiecki zmienił dnia 12 września 2019 roku wyrok Sądu Rejonowego w Białej Podlaskiej i oddalił w całości powództwo Zarządu Głównego Polskiego Związku Łowieckiego przeciwko staroście bialskiemu o stwierdzenie nieważności umowy dzierżawy obwodu łowieckiego nr 19. – To przełomowy wyrok, który uznaje prawo starosty do dokonywania oceny kół łowieckich wskazanych we wniosku PZŁ jako kandydatów na dzierżawcę danego obwodu łowieckiego! – komentuje Mariusz Filipiuk, starosta bialski.

Czytaj więcej »

Biała Podlaska: Janowska przed przebudową (film) (galeria)

Umowa na przebudowę ulicy Janowskiej. Jest to kolejna z umów na kolejne inwestycje realizowane w ramach projektu pod nazwą Budowa Zintegrowanego Systemu Mobilności na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego realizowanego wspólnie z Gminą Biała Podlaska. To dobra współpraca samorządów miasta i gminy umożliwia sięganie po pokaźne środki unijne. A cały ten program realizowany jest w ramach działania 5.4 realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego w Białej Podlaskiej to zadania warte 26 milionów złotych. Ze środków Unii Europejskiej pochodzi 15 milionów złotych.

Czytaj więcej »

Reklama