Reklama

Sosnówka: Dożynki pełne tradycji i atrakcji (film)

18 sierpnia w Sosnówce odbyły się Dożynki Gminne. Uroczystość rozpoczęła msza św. w intencji rolników w Kościele Parafialnym pw. Narodzenia NMP w Motwicy. Dalsza część uroczystości odbyła się na boisku sportowym przy Szkole Podstawowej w Sosnówce.

Rozstrzygnięto tradycyjnie konkurs m.in. na najpiękniejszy wieniec dożynkowy oraz najpiękniejsze stoisko dożynkowe 2019.  I tak w konkursie na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy 2019, komisja konkursowa przyznała I miejsce Sołectwu Romanów, II miejsce Sołectwu Sosnówka, zaś III Sołectwu Dębów. Natomiast Najpiękniejsze Stoisko Dożynkowe 2019 zostało przygotowane przez KGW Sosnowianki, które zdobyły I miejsce, II miejsce zdobyło KGW Mowiczanka, natomiast III KGW Dworzanie.

W drugiej części Święta Plonów nie zabrakło różnorodnych atrakcji rozrywkowych. Wśród nich występy i  koncerty. Na scenie wystąpili: Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Sosnowiacy” z Sosnówki, Zespół Tańca Ludowego „Biawena”, zespół ludowy z Rozwadówki, zespół „Biesiadnicy” z Żeszczynki, zespół ludowy „Dworzanki” z Piszczaca, zespół „Pohulanka” z Kopytnika, Natalia Reczkowska, zespół „Chotisłowianie” z Białorusi, kabaret „Szara Eminencja”, zespół „Wieczornica” z Białorusi, zespół „Energy Girls”, zespół „Lili” oraz gwiazda wieczoru zespół „Etna”. Poza występami przygotowane były również atrakcje dla dzieci oraz liczne stoiska wystawiennicze w tym między innymi z produktami regionalnymi. Imprezę zakończyła impreza taneczna. 

materiał: gmina Sosnówka
film: Małgorzata Mieńko / Tomasz Łukaszuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama