Reklama

Sosnówka: Dożynki pełne tradycji i atrakcji (film)

18 sierpnia w Sosnówce odbyły się Dożynki Gminne. Uroczystość rozpoczęła msza św. w intencji rolników w Kościele Parafialnym pw. Narodzenia NMP w Motwicy. Dalsza część uroczystości odbyła się na boisku sportowym przy Szkole Podstawowej w Sosnówce.

Rozstrzygnięto tradycyjnie konkurs m.in. na najpiękniejszy wieniec dożynkowy oraz najpiękniejsze stoisko dożynkowe 2019.  I tak w konkursie na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy 2019, komisja konkursowa przyznała I miejsce Sołectwu Romanów, II miejsce Sołectwu Sosnówka, zaś III Sołectwu Dębów. Natomiast Najpiękniejsze Stoisko Dożynkowe 2019 zostało przygotowane przez KGW Sosnowianki, które zdobyły I miejsce, II miejsce zdobyło KGW Mowiczanka, natomiast III KGW Dworzanie.

W drugiej części Święta Plonów nie zabrakło różnorodnych atrakcji rozrywkowych. Wśród nich występy i  koncerty. Na scenie wystąpili: Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca “Sosnowiacy” z Sosnówki, Zespół Tańca Ludowego “Biawena”, zespół ludowy z Rozwadówki, zespół “Biesiadnicy” z Żeszczynki, zespół ludowy “Dworzanki” z Piszczaca, zespół “Pohulanka” z Kopytnika, Natalia Reczkowska, zespół “Chotisłowianie” z Białorusi, kabaret “Szara Eminencja”, zespół “Wieczornica” z Białorusi, zespół “Energy Girls”, zespół “Lili” oraz gwiazda wieczoru zespół “Etna”. Poza występami przygotowane były również atrakcje dla dzieci oraz liczne stoiska wystawiennicze w tym między innymi z produktami regionalnymi. Imprezę zakończyła impreza taneczna. 

materiał: gmina Sosnówka
film: Małgorzata Mieńko / Tomasz Łukaszuk

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Powiat: Program naprawczy szpitala, komunikacja autobusowa i finanse na remont drogi Rossosz – Kozły

Tematy podejmowane na Zarządzie dotyczyły: skarg na działalność, informacji z walki z ASF na terenie powiatu, programu naprawczego i powołania Rady Społecznej szpitala w Międzyrzecu Podlaskim, zmian w budżecie, wsparcia finansowego Miasta Biała Podlaska, regulaminu wynagradzania nauczycieli, umowy na usługi w transporcie zbiorowym komunikacją autobusową, zabezpieczenia środków na remont drogi Rossosz – Kozły i ustalenia opłaty za pobyt dziecka w pieczy zastępczej.

Czytaj więcej »

Targowiska: notowania z 16 – 19 września

Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Grabanowie – ceny targowiskowe. Wisznice, Piszczac, Radzyń Podlaski, Biała Podlaska i Łuków. Przykładowe notowania: pszenica od 80 do 90 zł za tonę, jaja kurze od 40 do 90 groszy za sztukę, jabłka od 1 do 4 zł za kilogram, ziemniaki młode od 1 do 3,5 zł za kg, pieczarki od 4,5 do 7 zł za kilogram, miód od 24 do 35 zł za kilogram.

Czytaj więcej »

Reklama