Reklama

Leśna Podlaska: Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w ZSCKR (galeria)

Uroczystość rozpoczęcia  roku szkolnego 2019/2020 w Zespole Szkół CKR im. Wincentego Witosa odbyła się 02 września Uroczystość tradycyjnie poprzedzona została mszą św. w Bazylice Leśniańskiej.

Część oficjalną uroczystości rozpoczął dyrektor Radosław Klekot, który serdecznie powitał wszystkich gości, nauczycieli, młodzież, pracowników oraz rodziców. Szczególnie ciepłe słowa powitania skierował do Pana Marcina Duszka – posła na Sejm RP, dziękując mu za to, że w nawale swoich obowiązków, znalazł czas, żeby odwiedzić naszą szkołę, w tak ważnym dniu, jakim jest rozpoczęcie roku szkolnego. Pan dyrektor zwrócił się również do uczniów klas pierwszych. Powiedział, że jest to czas szczególny, ponieważ w tym roku szkolnym przyjęliśmy w nasze mury aż 80 nowych uczniów. Podkreślił, że już dawno nie mieliśmy takiego naboru i wyraził nadzieję, że jest to początek powrotu do czasów świetności naszej szkoły, kiedy uczyło się tu 800 uczniów i taki jest nasz cel. Na zakończenie życzył uczniom wielu sukcesów w nauce oraz dobrze zdanych egzaminów zewnętrznych, a nauczycielom zdrowia oraz satysfakcji z pracy.

Następnie głos zabrał Marcin Duszek – poseł na Sejm RP, który odczytał list okolicznościowy przesłany przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Jana Krzysztofa Ardanowskiego. W swoim przemówieniu złożył życzenia wszystkiego dobrego na nowy rok szkolny dyrekcji, nauczycielom oraz młodzieży i zapewnił uczniów klas pierwszych, że wybierając szkołę w Leśnej Podlaskiej dokonali właściwego wyboru i z pewnością się nie zawiodą.

W dalszej części uroczystości minutą ciszy uczciliśmy ofiary tragicznego września, a młodzież złożyła kwiaty i znicze w miejscach pamięci narodowej. Obejrzeliśmy również film upamiętniający 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Podczas uroczystości głos zabrała również Paulina Bogusz – Przewodnicząca Rady Rodziców. Natomiast w imieniu Samorządu Uczniowskiego wystąpił Adrian Adamiuk.

Na zakończenie przedstawiona została prezentacja o szkole przygotowana przez Magdalenę Niedźwiedź. Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami w zespołach klasowych.

materiał: gmina Leśna Podlaska
tekst / zdjęcia: ZSCKR w Leśnej Podlaskiej

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama