Reklama

Wilczyn: XXI Dożynki Powiatowe (galeria)

Tłoczno, kolorowo, muzycznie, ludowo, wesoło i smacznie. Tak wyglądały 1 września 2019 r. w Wilczynie (na terenie Ośrodka Doradztwa Rolniczego) XXI Dożynki Powiatowe, organizowane przez Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej i Urząd Gminy Biała Podlaska. Dziś krótka relacja i obszerna fotogaleria a już niebawem FILM!

W programie tradycyjnie prezentacja wieńców dożynkowych oraz stoisk promocyjnych poszczególnych gmin i miast. Ponadto moc atrakcji kulturalnych, kulinarnych i innych. Na scenie zagrał m.in. zespół Brathanki.

Wydarzenie rozpoczęte mszą polową na placu uroczystości, w części oficjalnej zakończone przemarszem korowodu dożynkowego, wręczeniem chleba dożynkowego oraz wystąpieniami gospodarzy i zaproszonych gości. Ze sceny zaprezentowano poszczególne stoiska i wieńce dożynkowe miast i gmin z terenu powiatu bialskiego. Jednocześnie były to też dożynki Gminy Biała Podlaska, swoje wieńce prezentowały sołectwa gminy.

Dożynki powiatowe to również czas finału wielu konkursów. I tak rozstrzygnięto „Piękne, bo Bialskie”, „Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy”, „Najokazalsze stoisko promocyjne miasta/gminy”, „Nasz chleb najlepszy”.

Wśród gwiazd, oprócz wspomnianych już Brathanków, także zespoły ludowe oraz koncert zespołu „Lider”. Całość zakończyła zabawa ludowa do późnych godzin nocnych.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama