Reklama

Wilczyn: XXI Dożynki Powiatowe (galeria)

Tłoczno, kolorowo, muzycznie, ludowo, wesoło i smacznie. Tak wyglądały 1 września 2019 r. w Wilczynie (na terenie Ośrodka Doradztwa Rolniczego) XXI Dożynki Powiatowe, organizowane przez Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej i Urząd Gminy Biała Podlaska. Dziś krótka relacja i obszerna fotogaleria a już niebawem FILM!

W programie tradycyjnie prezentacja wieńców dożynkowych oraz stoisk promocyjnych poszczególnych gmin i miast. Ponadto moc atrakcji kulturalnych, kulinarnych i innych. Na scenie zagrał m.in. zespół Brathanki.

Wydarzenie rozpoczęte mszą polową na placu uroczystości, w części oficjalnej zakończone przemarszem korowodu dożynkowego, wręczeniem chleba dożynkowego oraz wystąpieniami gospodarzy i zaproszonych gości. Ze sceny zaprezentowano poszczególne stoiska i wieńce dożynkowe miast i gmin z terenu powiatu bialskiego. Jednocześnie były to też dożynki Gminy Biała Podlaska, swoje wieńce prezentowały sołectwa gminy.

Dożynki powiatowe to również czas finału wielu konkursów. I tak rozstrzygnięto “Piękne, bo Bialskie”, “Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy”, “Najokazalsze stoisko promocyjne miasta/gminy”, “Nasz chleb najlepszy”.

Wśród gwiazd, oprócz wspomnianych już Brathanków, także zespoły ludowe oraz koncert zespołu “Lider”. Całość zakończyła zabawa ludowa do późnych godzin nocnych.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Grabanów: Rekordowa inwestycja oddana kierowcom i mieszkańcom (galeria)

Rekordowa pod wieloma względami: najdroższa, najdłuższa, największy zakres wykonanych prac, komunikacja dla trzech jednostek terytorialnych. Tak w skrócie można opisać oddaną do użytku mieszkańcom i kierowcom prawie 14 kilometrów przebudowanej trasy z Białej Podlaskiej przez Grabanów do Rokitna. Niebawem film z wydarzenia, dziś obszerny opis i fotorelacja. Zapraszamy!

Czytaj więcej »

XIII Centrum Dialogu (zaproszenie)

Zapraszamy już w najbliższą sobotę – 26 października – do Hotelu Polonia w Grabanowie na XIII Centrum Dialogu. Udział wezmą prof. Andrzej Friszke (IPN), prof. Katarzyna Kłosińska (prowadziła aukcje językowe w “Trójce”), prof. Arkadiusz Stempin (komentator i ekspert ds Niemiec), Zbigniew Janas (działacz Solidarności z lat ’80), dyskusję prowadzi rektor Akademii Vistula prof. Wawrzyniec Konarski. Wydarzeniu towarzyszy wystawa obrazów Stanisława Baja i Sylwii Kalinowskiej.

Czytaj więcej »

Reklama