Reklama

Biała Podlaska: Występ Chwilki na zakończenie wakacyjnych koncertów (galeria)

30 sierpnia w Białej Podlaskiej miał miejsce finał wakacyjnych koncertów na Placu Wolności. Na scenie wystąpili podopieczni Ireneusza Parafiniuka z zespołu "Chwilka", działającym przy Bialskim Centrum Kultury. Piękna pogoda oraz różnorodność występów przyciągnęły w ten piątkowy wieczór rzeszę bialczan.

– Już piąty rok z rzędu podtrzymujemy tradycje i bardzo nas cieszy, że taka inicjatywa się rozkręca, z każdym rokiem na koncerty przychodzi coraz więcej ludzi. Jest to zawsze mieszanka różnych koncertów w różnych stylach muzycznych. Mamy co roku rock, jazz, pop, soul czy blues. Zamysł ogólny tego cyklu był zawsze taki, aby promować naszych lokalnych artystów, bo jest ich naprawdę mnóstwo. Jest mnóstwo zdolnych ludzi, których u nas na terenie praktycznie nikt nie zna, a jeżdżą, śpiewają, grają po całym kraju – mówi pomysłodawca wakacyjnych koncertów Janusz Maleńczuk.

Ostatni piątkowy koncert tego lata podzielony był na trzy części. Szansę zaprezentowania swoich talentów dostali młodzi wykonawcy z trzech grup wiekowych. – Pierwsza część to są najmłodsi od 5 do 9 lat, są to zespoły, młodzi wokaliści, już niekiedy laureaci międzynarodowych festiwali. Druga część, to już ci bardziej zaawansowani w wieku od 10 do 15 lat, również laureaci wielu międzynarodowych festiwali. W trzeciej części będą śpiewać i rodzice i dzieci wokalistów a na koniec będzie fajna niespodzianka- wyjaśnia Ireneusz Parafiniuk, instruktor i opiekun grupy “Chwilka”.

Występy dzieci i młodzieży z Chwilki pokazały, jaki potencjał drzemie w młodym pokoleniu bialczan, a jest on naprawdę duży o czym świadczą liczne nagrody zdobywane na lokalnych, krajowych a nawet międzynarodowych konkursach wokalnych. Zachwyt bialskiej widowni nad występami poszczególnych wykonawców dało się odczuć po ich żywej reakcji i gromkich brawach. Niespodzianką był występ pewnego bardzo znanego gwiazdora disco polo na literę Zenek M. Po chwili okazało się jednak, że to tylko delikatny żart, a pan Zenek, to nie kto inny, jak znany wszystkim bialczanom Janusz Maleńczuk, który już dalej zaśpiewał swoim prawdziwym głosem.

– Trochę żal, że kończymy już lato, ale zostanie z nami wspomnienie wspaniałej oferty kulturalnej, jaką przygotowaliśmy jako miasto wspólnie z Bialskim Centrum Kultury i innymi instytucjami dla mieszkańców Białej Podlaskiej i wszystkich, którzy w okresie wakacji odwiedzili nasze miasto. Skończyliśmy dziś cykl dziewięciu piątków koncertów na Placu Wolności. Zgromadziliśmy w tym roku rekordową frekwencję, to miły wyraz tego, że chyba jako mieszkańcy Białej Podlaskiej lubimy spędzać ze sobą i podoba nam się to, co możemy dla siebie wspólnie przygotować. Zaangażowanie mieszkańców w tą ofertę naprawdę nas inspiruje do dalszego działania. To nie koniec kulturalnych atrakcji w tym roku.  Już dziś mogę zaprosić na Bialską Jesień Artystyczną we wrześniu, której ważnym wyrazem będzie uroczyste otwarcie amfiteatru – podsumowuje prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk.

materiał: Biała Podlaska miasto / kultura
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Biała Podlaska: Dwa ronda za 8 milionów złotych! (film) (aktualizacja)

Wczoraj, 18 października 2019 r. w Urzędzie Miasta Biała Podlaska została podpisana umowa, której przedmiotem jest wykonanie robót drogowych mających na celu przebudowę skrzyżowań na drodze krajowej nr 2 z ul. Terebelską i al. Solidarności w ramach zadania pn. „Poprawa dostępności transportowej w Brześciu i Białej Podlaskiej”. Niebawem film! a w nim moment podpisania umowy, wypowiedzi, skrzyżowania o których mowa w umowie – obecnie z lotu ptaka!

Czytaj więcej »

Biała Podlaska: 100 lat dbają o nasze zdrowie, higienę i bezpieczeństwo sanitarne! (galeria)

Od dziś (15 października) przez najbliższe dwa tygodnie w Urzędzie Miasta Biała Podlaska można zobaczyć wystawę przygotowaną przez Stację Sanitarno-Epidemiologiczną informującą o działaniach polskich służb sanitarnych od roku powołania. Prezydent Michał Litwiniuk spotkał się z Dyrekcją i pracownikami, którym podziękował za pracę dla naszego zdrowia.

Czytaj więcej »

Reklama