Reklama

Biała Podlaska: Występ Chwilki na zakończenie wakacyjnych koncertów (galeria)

30 sierpnia w Białej Podlaskiej miał miejsce finał wakacyjnych koncertów na Placu Wolności. Na scenie wystąpili podopieczni Ireneusza Parafiniuka z zespołu "Chwilka", działającym przy Bialskim Centrum Kultury. Piękna pogoda oraz różnorodność występów przyciągnęły w ten piątkowy wieczór rzeszę bialczan.

– Już piąty rok z rzędu podtrzymujemy tradycje i bardzo nas cieszy, że taka inicjatywa się rozkręca, z każdym rokiem na koncerty przychodzi coraz więcej ludzi. Jest to zawsze mieszanka różnych koncertów w różnych stylach muzycznych. Mamy co roku rock, jazz, pop, soul czy blues. Zamysł ogólny tego cyklu był zawsze taki, aby promować naszych lokalnych artystów, bo jest ich naprawdę mnóstwo. Jest mnóstwo zdolnych ludzi, których u nas na terenie praktycznie nikt nie zna, a jeżdżą, śpiewają, grają po całym kraju – mówi pomysłodawca wakacyjnych koncertów Janusz Maleńczuk.

Ostatni piątkowy koncert tego lata podzielony był na trzy części. Szansę zaprezentowania swoich talentów dostali młodzi wykonawcy z trzech grup wiekowych. – Pierwsza część to są najmłodsi od 5 do 9 lat, są to zespoły, młodzi wokaliści, już niekiedy laureaci międzynarodowych festiwali. Druga część, to już ci bardziej zaawansowani w wieku od 10 do 15 lat, również laureaci wielu międzynarodowych festiwali. W trzeciej części będą śpiewać i rodzice i dzieci wokalistów a na koniec będzie fajna niespodzianka- wyjaśnia Ireneusz Parafiniuk, instruktor i opiekun grupy „Chwilka”.

Występy dzieci i młodzieży z Chwilki pokazały, jaki potencjał drzemie w młodym pokoleniu bialczan, a jest on naprawdę duży o czym świadczą liczne nagrody zdobywane na lokalnych, krajowych a nawet międzynarodowych konkursach wokalnych. Zachwyt bialskiej widowni nad występami poszczególnych wykonawców dało się odczuć po ich żywej reakcji i gromkich brawach. Niespodzianką był występ pewnego bardzo znanego gwiazdora disco polo na literę Zenek M. Po chwili okazało się jednak, że to tylko delikatny żart, a pan Zenek, to nie kto inny, jak znany wszystkim bialczanom Janusz Maleńczuk, który już dalej zaśpiewał swoim prawdziwym głosem.

– Trochę żal, że kończymy już lato, ale zostanie z nami wspomnienie wspaniałej oferty kulturalnej, jaką przygotowaliśmy jako miasto wspólnie z Bialskim Centrum Kultury i innymi instytucjami dla mieszkańców Białej Podlaskiej i wszystkich, którzy w okresie wakacji odwiedzili nasze miasto. Skończyliśmy dziś cykl dziewięciu piątków koncertów na Placu Wolności. Zgromadziliśmy w tym roku rekordową frekwencję, to miły wyraz tego, że chyba jako mieszkańcy Białej Podlaskiej lubimy spędzać ze sobą i podoba nam się to, co możemy dla siebie wspólnie przygotować. Zaangażowanie mieszkańców w tą ofertę naprawdę nas inspiruje do dalszego działania. To nie koniec kulturalnych atrakcji w tym roku.  Już dziś mogę zaprosić na Bialską Jesień Artystyczną we wrześniu, której ważnym wyrazem będzie uroczyste otwarcie amfiteatru – podsumowuje prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk.

materiał: Biała Podlaska miasto / kultura
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama