Reklama

Biała Podlaska: Jazzowe klimaty z Anną Michałowską. Koncert w Coffeelove (galeria)

Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Jazzowe oraz kawiarnia Coffeelove zaprosili fanów jazzu właśnie dziś, 1 września, na koncert znakomitej lubelskiej wokalistki jazzowej Anny Michałowskiej z zespołem. Koncert odbył się w kawiarni Coffeelove w Białej Podlaskiej. W dzisiejszym koncercie wystąpili: Anna Michałowska - śpiew, Michał Iwanek - piano, Jarosław Michaluk - kontrabas.

Ania Michałowska
O Ani Michałowskiej można by pisać wiele – jedno jest jednak pewne – ma w sobie pasję i potrafi to przekazać głosem. Ania to artystka i wokalistka, ale przede wszystkim niezwykle ciepła osoba. Profesjonalistka w każdym calu co zostało docenione przez Włodka Pawlika (zdobywcę Grammy). Ania Michałowska została zaproszona w 2013 roku do projektu Pawlika zatytułowanego „Wieczorem”, w którym występuje u boku takich wykonawców jak Kuba Badach, czy Dorota Miśkiewicz.

Artystka dzięki pomocy między innymi fanów wydała w 2017 roku autorski krążek „Snów Pejzaże”. Oprócz wspomnianego albumu Ania wzięła udział w nagraniu płyty z autorskimi piosenkami, kontrabasisty jazzowego Mariusza Bogdanowicza do tekstów Wojciecha Młynarskiego i Jana Wołka. Ania to także Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, kierunku Jazz i Muzyka Estradowa. Na co dzień udziela się także jako wykładowca na UMCS w Lublinie, jako pedagog w Szkole Muzycznej II st. im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie prowadzi swoją autorską jazzową klasę wokalną.

To co wyróżnia Anię to mocny, wyrazisty głos, a także niebywała ekspresja i umiejętność interpretacji pełnej wyrafinowanego smaku. Jej charakterystyczna barwa sprawdza się w wielu odcieniach jazzowej wokalistyki – od klasycznych brzmień standardów po formy całkiem nowoczesne.

Michał Iwanek
Pianista, aranżer, kompozytor, producent muzyczny. Absolwent kierunku Edukacja Artystyczna na UMCS w Lublinie, absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Pedagog klasy fortepianu w Szkole Muzycznej im. T. Szeligowskiego w Lublinie.Kompozytor muzyki do spektakli teatralnych: Wesele Dawida, Teatr ITP (2013); Moira, teatr ITP (2014); Historia pewnej gwiazdy, teatr Przecinek (2003). Skomponował także muzykę na Światowe Dni Młodzieży: Widowisko otwarcia, Spektakl Abraham (Arena Lublin 2016). W latach 2012-2015 współpracował z festiwalem Diamenty Lublina, gdzie był autorem aranżacji i instrumentalistą.

Jarek Michaluk
Absolwent katowickiej Akademii Muzycznej Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie kontrabasu prof.Jacka Niedzieli. Debiutował w 1988 r. podczas Ogólnopolskiego Konkursu Jazz Juniors w Krakowie, zdobywając z zespołem Jazz Trio II nagrodę. Wspólpracował m.in. Z Janem Ptaszynem Wróblewskim, Karolem Szymanowskim, Ewą Urygą, Jorgosem Skoliasem, Piotrem Wromblem, Wojtkiem Tramowskim Okazjonalnie z Tomaszem Szukalskim, Kazimierzem Jonkiszem, Markiem Napiórkowskim, Piotrem Wojtasikiem, Michałem Kulentym, Adamem Wendtem, Maciejem Strzelczykiem, Maciejem Sikałą, Grzegorzem Kapołką, Marcinem Olakiem, Danutą Błażejczyk, Natalią Niemen z grupą Osjan, orkiestrą kameralną Filharmonii Lubelskiej, Przemyską orkiestrą kameraralną, z Teatrem Witkacego w Zakopanem, a także muzykami z zagranicy: Mark Soskin-Nowy Jork, WalterSmith III-Los Anggeles, Frank Parker-USA, Ulf Johansson Werre-Szwecja, Goran Larsen-Szwecja, Heinz von Moisy-Niemcy.

Występował na wielu festiwalach m.in. na festiwalu jazzowym we Lwowie, Od Nowa Jazz Festival w Toruniu, Festiwal – w krainie Chopina, Harmonica Bridge Bydgoszcz – Toruń, Rzeszów Jazz Festival, Jazz na Buduku, Festival I love Polish Jazz, na Zamku Królewskim w Warszawie. Ma na swym koncie nagranych 6 płyt w tym jedną z Janem Ptaszynem Wróblewskim, na której znalazło się kilka utworów Jarka. A jedna z kompozycji trafiła na płytę The Best Of Polish Smooth Jazz .

Od wielu lat promuje również muzykę ludową Podlasia przedstawiając ją we własnych aranżacjach jazzowych, do których współczesne układy taneczne wykonują tancerze z bialskiego AWF-u z ZPiT „Podlasie” z którym ostatnio koncertował m.in. w Ameryce Południowej i Indonezji. Jest twórcą oraz dyrektorem artystycznym dwóch znanych festiwali: Podlasie Jazz Festival oraz Biała Blues Festival.Od ponad 20 lat jest prezesem Bialskopodlaskiego Stowarzyszenia Jazzowego.

 


materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Jazzowe / Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama