Reklama

Międzyrzec Podlaski: Turnus z komorą hiperbaryczną w Stołpnie!

Dzięki współpracy z Centrum Rehabilitacji Hiperbarycznej ATAmed w Warszawie Ochotnicza Straż Pożarna “Stołpno” ma możliwość uruchomienia komory hiperbarycznej w naszym mieście. Turnus planowany jest na październik 2019 roku.

Tlenoterapia hiperbaryczna to jedno z największych osiągnięć w dziedzinie leczenia i profilaktyki (!) zdrowotnej. Badania naukowe dowodzą, że hiperbaria tlenowa doprowadza do wielu pozytywnych przemian fizycznych, biochemicznych i fizjologicznych, a co najważniejsze odbywa się bez udziału inwazyjnych metod wykorzystujących szereg medykamentów zatruwających organizm substancjami chemicznymi.

Tlen to pierwiastek, dzięki któremu żyjemy. Do życia wystarcza nam go zaledwie 21% we wdychanym powietrzu. Okazuje się jednak, że wyższe stężenie tego pierwiastka, w połączeniu z podwyższonym ciśnieniem otoczenia, skutecznie wspomaga terapię nieuleczalnych dotąd chorób.

Dzięki nasyceniu tlenem wszystkich komórek ciała tlenoterapia hiperbaryczna poprawia koncentrację i zdolności poznawcze, polepsza kontakt wzrokowy, obniża poziom stresu i poprawia jakość snu. HBOT pobudza uśpione komórki mózgowe do pracy. Można wręcz pokusić się o stwierdzenie, że jest to legalny doping, gdyż gwarantuje szybszą regenerację po obciążającym treningu, regularne zabiegi pozwalają szybciej wrócić do gry po kontuzji.

Na czym polega Tlenoterapia Hiperbaryczna?

Zabieg HBOT (Hyperbaric Oxygen Therapy Treatment) polega na zwiększeniu ciśnienia w specjalnej komorze hiperbarycznej, a tym samym natlenienie organizmu pacjenta. Ciśnienie wyższe niż atmosferyczne sprawia, że tlen przenika przez tkanki i pozbawia go barier fizjologicznych. Innymi słowy: tlen przenika tam, gdzie na co dzień nie ma szansy się przedostać i trafia np. do obszarów źle ukrwionych. W efekcie ciało pacjenta w krótkim czasie i bez wysiłku odnosi korzyści, których nie można osiągnąć żadną inną terapią.

Zabieg jest bezbolesny, polega jedynie na wdychaniu leczniczego tlenu – każdy kilkunastominutowy seans terapeutyczny w komorze hiperbarycznej przynosi uczucie rozluźnienia. Przy okazji odtruwamy organizm zmniejszając ilość toksyn w naszym ciele, efektywnie stymulujemy go do szybszej regeneracji i neutralizujemy wszelkie stany zapalne. Regularne zabiegi sprawiają więc, że nasze ciało odzyskuje nie tylko zdrowie, lecz także naturalne piękno i kondycję.

Zabieg trwa od 1-2 godziny, a cała terapia składa się serii od 10 do 40 zabiegów, które odbywają się codziennie. Ilość zabiegów ustalana jest indywidualnie i w dużej mierze zależy od rozpoznanej choroby lub uprawianej dyscypliny sportu.

 • zwiększa natlenienie tkanek
 • poprawia metabolizm całego ciała
 • działa stymulująco na fibroblasty
 • oczyszcza organizm z toksyn i metali ciężkich, czyli substancji rakotwórczych
 • usprawnia odprowadzanie metabolitów komórkowych
 • odżywia osłabione komórki
 • zwiększa krążące w organizmie komórki macierzyste, odpowiedzialne za odbudowę i sprawne funkcjonowanie organów
 • likwiduje ogniska zapalne w organizmie, zwalcza infekcje wywołane bakteriami
 • pomaga w leczeniu schorzeń kardiologicznych, dermatologicznych, laryngologicznych, neurologicznych, autyzmu
 • wspomaga terapię onkologiczną i profilaktykę nowotworową
 • pomaga w zaburzeniach seksualnych
 • jest receptą na trudno gojące się rany i boreliozę
 • zmniejsza migrenowe i przewlekłe bóle głowy
 • sprawdza się u sportowców – niweluje zapalenia mięśni stawów i ścięgien, obrzęki kończyn, spadek wydolności, zapalenie kości.

Tlenoterapia hiperbaryczna włączona do procesu rehabilitacyjnego dzieci z zaburzeniami neurorozwojowymi w znacznym stopniu poprawia: lepsze rozumienie, a co za tym idzie, wykonywanie poleceń, koncentrację i zdolności poznawcze, interakcję z otoczeniem, rozwój naśladownictwa, kontakt wzrokowy, rozwój mowy, jakość snu, trawienie. Ogromne zalety HBOT są znane już od wielu lat, a pacjenci poddający się tlenoterapii są najlepszym dowodem na to, że zabiegi te skutecznie wspomagają leczenie wielu dolegliwości.

Dzięki współpracy z Centrum Rehabilitacji Hiperbarycznej ATAmed mamy możliwość uruchomienia komory hiperbarycznej w naszym Mieście! W przypadku odpowiedniej ilości osób chętnych zorganizujemy również specjalnie dla Państwa bezpłatne szkolenie informacyjne.

Zachęcamy do kontaktu mailowo [email protected] lub pod numerem telefonu 513 829 565.

CRH ATAmed to jedna z nielicznych w Polsce placówek, która prowadzi terapie tlenowe w komorze hiperbarycznej. Centrum zostało utworzone w 2013 roku i od razu zdobyło zaufanie pacjentów nie tylko z Warszawy, ale i z całej Polski. W ATAmed stosuje się komory hiperbaryczne najwyższej klasy, które zapewniają komfort oraz bezpieczeństwo podczas zabiegu. Nad przebiegiem sesji czuwa szereg specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w przeprowadzaniu zabiegów tlenoterapii w komorze hiperbarycznej.

Po więcej informacji nt. Tlenoterapii Hiperbarycznej na stronie www.atamed.com.pl

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama