Reklama

Biała Podlaska: 19 projektów Budżetu Obywatelskiego ubiega się o WASZE poparcie!

Prezydent Michał Litwiniuk serdecznie zaprasza i zachęca wszystkich mieszkańców do głosowania na projekty złożone w ramach Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie rozpoczęło się dziś. Na kartach do głosowania można głosować przez 12 dni, tj. do 9 września, a przez internet o 4 dni dłużej, tj. do 14 września 2019 r.

W tym roku mamy: 7 projektów na zagospodarowanie terenu pod wypoczynek i rekreację (place zabaw, boiska), 3 parkingi, 5 ulic, skate park, 6 chodników, 2 ścieżki rowerowe. Ale są również pomysły nieszablonowe: wybieg dla psów z placem zabaw, pomnik upamiętniający ofiary zbrodni hitlerowskiej, trasa do nordic walking czy tężnia solankowa. Nie wszystkie przeszły ocenę formalną a część uda się zrealizować w ramach inwestycji bieżących Miasta Biała Podlaska. Budżet Obywatelski to około 1 mln 600 tys zł do dyspozycji mieszkańców. Zrealizowane zostaną te projekty, które w każdym z obszarów uzyskają największą liczbę oddanych głosów poparcia za projektem.

Więcej informacji:
https://bo.bialapodlaska.pl/index.php/glosowanie/

 

Lista projektów do Budżetu Obywatelskiego miasta Biała Podlaska na rok 2020, które otrzymały ocenę pozytywną i zakwalifikowały się do głosowania.

Obszar 1
1. Remont parkingów wzdłuż ul. Kopernika – GŁOSUJ
2. Budowa integracyjnego placu zabaw przy ul. Akademickiej teren Szkoły Podstawowej nr 2 GŁOSUJ
3. Budowa ścieżki rowerowej I etap przy ul. Akademickiej, od ul. Kasprowicza do ul. Studenckiej. GŁOSUJ
Obszar 2
4. Remont i przebudowa chodnika ul. Królowej Jadwigi wraz ze ścieżką rowerową w ul. Królowej Jadwigi i ul. Anny Jagiellonki – GŁOSUJ
5. Budowa parkingu (przy ul. Terebelskiej 45A, 47,47C) – GŁOSUJ
6. Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców poprzez budowę drogi i chodnika na ul. S. Batorego – GŁOSUJ
7. Miejsce rekreacji i integracji mieszkańców ul. Piłsudskiego i ul. Sitnickiej, podwórko pomiędzy budynkami przy ul. Piłsudskiego 45, Piłsudskiego 47 i Sitnickiej 24. – GŁOSUJ
Obszar 3
8. Budowa drogi do Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka i przedszkola „Ananasek”, ul. Kasztanowa od ul. Podmiejskiej – GŁOSUJ
9. Remont chodnika wzdłuż ul. Artyleryjskiej i ul.Spółdzielczej – GŁOSUJ
10. Budowa boiska wielofunkcyjnego, ogrodzonego o nawierzchni sztucznej (ul. Rewakowicza) osiedle Rejtana pomiędzy ul. Solarza i ul. Rewakowicza – GŁOSUJ
Obszar 4
11. Zagospodarowanie terenu przy ul. Zagrodowej, upamiętnienie ofiar pacyfikacji Sielczyka oraz modernizacja boiska przy ul. Langiewicza, – GŁOSUJ
Obszar 5
12. „Wyrównajmy Szanse!” Place zabaw z elementami siłowni w Szkole Specjalnej „Szpulki” oraz dla osiedla Biawena, teren szkoły ul. Orzechowa 58, teren przy ul. Sidorskiej 101-103, – GŁOSUJ
13. Remont chodnika wzdłuż ul. Sidorskiej, budowa parkingu przy ul. Piaskowej 2, – GŁOSUJ
14. Piękne otoczenie poprawia samopoczucie – remont drogi dojazdowej przy ul. Lotniczej, – GŁOSUJ
15. Ulepszenie drogi gruntowej poprzez wykonanie nawierzchni asfaltowej ul. Na Skarpie – GŁOSUJ
Obszar 6
16. Remont chodnika przy ul. Witoroskiej, – GŁOSUJ
17. Remont chodnika przy ul. Twardej wraz z dojazdami do posesji – etap I, – GŁOSUJ
18. SKATEPARK ul. Świerkowa część I, – GŁOSUJ
19. Wybieg dla psów przy schronisku dla bezdomnych zwierząt „Azyl” oraz rewitalizacji terenów zielonych przy ul. Olszowej. – GŁOSUJ

A oto lista projektów do Budżetu Obywatelskiego miasta Biała Podlaska na rok 2020, które otrzymały ocenę negatywną i nie zakwalifikowały się do głosowania. Co nie znaczy, że nie zostaną zrealizowane. Niektóre jeszcze w tym roku, część już w roku 2020. Niestety część z zaproponowanych projektów nie jest możliwa do realizacji, przynajmniej nie w miejscach wskazanych w opisach, kolidują bowiem wskazane obszary z prawem własności czy też planami zagospodarowania danego terenu.

Nie poddano pod głosowanie projektów:
1. „Zdrowe powietrze –zdrowi mieszkańcy”. Tężnia solankowa przy ul. Terebelskiej. Park przy ul. Terebelskiej. W przypadku realizacji naruszone zostaną zapisy umowy gwarancyjnej z wykonawcą parku. Roczne koszty eksploatacji tężni o długości 11 m zgodnie z ofertą wykonawcy to ok 30 tys. zł (prognoza kosztów nie obejmuje oświetlenia kosztów wody i kanalizacji oraz ewentualnych napraw) być może konieczny będzie dozór co podroży koszty utrzymania. Do wykonania tężni inwestor musi zapewnić dostęp do wody, prądu i kanalizacji, co podraża koszty wykonania i eksploatacji. Wykonanie przyłączy łączy się z koniecznością zniszczenia terenu zagospodarowanego w 2019 r.. Wykonanie dokumentacji projektowej przyłączenia mediów oraz ich budowa może znacznie wydłużyć czas budowy (nie uda się zrealizować w ciągu jednego roku).
2. Budowa boiska wielofunkcyjnego przy ul. Madler – ul. H. Łuczyckiej. Działka zaproponowana na lokalizację zadania jest przeznaczona do sprzedaży. Częściowe lub całkowite zagospodarowanie terenu pozbawia Gminę Miejską możliwości zbycia działki atrakcyjnej pod względem inwestycyjnym.
3. Budowa ulicy Witosa. Zaproponowany zakres wpisany jest w działania inwestycyjne miasta i będzie zrealizowany z budżetu miasta w roku 2019 r..
4. Park Nordic Walking nad Krzną. Tereny zielone nad rzeką Krzną pomiędzy ulicami Łomaską i Al. Tysiąclecia. Część gruntów zaproponowanych na lokalizację jest wydzierżawiona. Następuje też kolizja ze ścieżką edukacyjną i rowerową. Część działek na których miałby powstać park nie stanowi własności miasta. Teren zalewowy w przypadku podtopienia może generować wysokie koszty remontu.
5. Budowa pomnika i tablicy upamiętniającej poległych w Sielczyku przy ul. Zagrodowej. Projekt samodzielnie nie spełniał wymogów formalnych. Został formalnie połączony z projektem modernizacji boiska przy Langiewicza i terenów zielonych przy Zagrodowej i znalazł się jako jedna z propozycji pod rozpoczynające się głosowanie.
6. Budowa drogi dojazdowej do działki nr 883 od Al. Solidarności w obrębie VI Sielczyk. Projekt nie spełniał wymogów formalnych.
7. Chodnik przy ul. Kruczej. Zaproponowany zakres wpisany jest w działania inwestycyjne Miasta Biała Podlaska w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego do realizacji w roku 2020.

materiał: Urząd Miasta Biała Podlaska
tekst: Gabriela Kuc-Stefaniuk rzecznik prasowy Prezydenta Miasta Biała Podlaska / Leszek Niedaleki
opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama