Reklama

BLSP: Pierwsze mecze za nami (galeria)

Za nami pierwsze mecze pierwszej kolejki spotkań w ramach Bialskiej Ligi Szóstek Piłkarskich. Rozegrane zostały w poniedziałek 26 sierpnia 2019 roku, drużyny I ligi grały na boisku Zespołu Szkół Ogólnokształcących przy ul. Akademickiej, natomiast ekipy II Ligi swoje spotkania rozgrywały na boisku Zespołu Szkół w Białej Podlaskiej ul. Z. Augusta 2 w Białej Podlaskiej i tak już zostanie przez całą ligę. Oto wyniki pierwszych meczy i opinie kapitanów po pierwszych spotkaniach.

Terminarz spotkań znajduje się również na stronie Zarząd Klubu oraz Rada Ligi życzą wszystkim sportowych emocji i wspaniałej zabawy podczas amatorskiej gry w piłkę nożną. Do zobaczenia na boisku.

Mecze 26 sierpnia I ligi:
sędziowie: Artur Gruszka i Tomasz Korszeń

Top Mar (M) vs. K-P Liderzy 5:11 (niebawem film ze spotkania)
opinie po meczu
Tomek Celiński, kapitan KP Lider: – Spotkaliśmy się z aktualnym mistrzem Szóstek Top – Marem. Spodziewaliśmy się ciężkiego meczu i oczywiście taki był. Udało nam się pokonać mistrzów po dosyć zaciętym meczu i wywieźć trzy punkty. Dobrze zaczęliśmy i wydaje mi się, że jeśli będziemy w takim gronie jeździli na spotkania, to powinniśmy powalczyć o coś więcej. Następny mecz rozgrywamy w przyszły wtorek o 20:30 wszystkich serdecznie zapraszamy, myślę, że będą emocje, spotkamy się z Centrum SAS, a jest to wymagająca drużyna.

Jakub Kleszcz, kapitan Top-Mar: – Inauguracja niestety nie poszła po naszej myśli. Przegraliśmy nasz pierwszy mecz. Spowodowane to było brakiem zawodników, którzy nie mogli w tym meczu uczestniczyć. Nie zawsze się wygrywa, rok temu również zaczęliśmy ligę od porażki a zakończyliśmy zwycięstwem, także myślę, że w tym roku będzie podobnie.

ZK ZRB ROMANIUK vs. Bialtrans 4:6
opinie po meczu:
Arkadiusz Dawidziak, kapitan Bialtrans: – Nie był to jeden z najlepszych meczy, ale niemniej jednak udany i zwycięski. Nie wiem jeszcze, jak dalej będzie funkcjonować drużyna, bo są trochę braki kadrowe, ale miejmy nadzieję, że wszystko będzie w porządku a drużyna się dotrze podczas następnych meczów.

Wojciech Kononiuk, kapitan ZK ZRB Romaniuk: – Nasza drużyna zadebiutowała w I lidze po raz pierwszy po kilku latach przerwy. Pierwszy mecz zagraliśmy z Bialtransem. Nie jest nam obca ta drużyna, graliśmy z nią w poprzednich sezonach. W meczu zabrakło nam skuteczności w strzelaniu bramek, choć wynik też nie do końca odzwierciedla całej gry. Na pewno chciałbym pogratulować bramkarzowi drużyny przeciwnej, który bardzo dobrze bronił. Szkoda, że mecz tak się ułożył, że przegraliśmy, ale w mojej ocenie mecz był bardzo wyrównany. Gramy dalej, mamy kilku naprawdę dobrych zawodników, którzy grali kiedyś również w ligach, wystarczy w najbliższych meczach ograć się i dotrzeć i prognozuję naszą lokację gdzieś pośrodku tabeli.

Mecze 26 sierpnia II ligi:

IP Logistic vs. Sielczyk 2 13:2 (niebawem film ze spotkania)
opinie po meczu:
Mateusz Tomczuk, kapitan IP Logistic: – Jesteśmy zadowoleni z pierwszego zwycięstwa. Jest to dla nas ważne, tym bardziej, że w ostatnim sezonie mieliśmy problem ze składem, a teraz doszli do nas już nowi zawodnicy i walczymy.

Michał Litwiniuk, kapitan Sielczyk 2: – Mecz rozegrany był ogólnie na dobrym poziomie. Na początku był bardzo wyrównany. Pierwsza bramka padła w dwudziestej minucie pierwszej połowy, którą strzelili nasi rywale, którzy umiejętnie grali piłką i prowadzili ją praktycznie po sznurku. Byliśmy niestety tą drużyną słabszą, gdyż nie do końca mieliśmy dobrą sytuację kadrową, nie było kilku filarów naszej drużyny, a w składzie znaleźli się również debiutanci. Cała pierwsza połowa to był niestety pogrom, przegrywaliśmy 4:0. W drugiej połowie troszeczkę się jednak obudziliśmy, strzeliliśmy dwie bramki, niestety mecz zakończyła przykra kontuzja, która wynikła podczas walki dwóch zawodników o piłkę, gdzie zawodnik przeciwnej drużyny niestety złamał kostkę. W następnym meczu będziemy mieli lepszy skład, zagrają zawodnicy, którzy grają piłkę na naprawdę wysokim poziomie.

Czarni vs. Unidom 7:4
opinie po meczu:
Artur Wiśniewski, kapitan Czarnych: – Pierwszy mecz jest zawsze najtrudniejszy, drużyny podchodzą bardzo ambicjonalnie. W pierwszej połowie popełniliśmy trochę błędów, nie wykorzystaliśmy trochę sytuacji, aby strzelić bramkę. Natomiast w drugiej połowie już konsekwentna obrona, strzeliliśmy to, co mieliśmy i spokojnie wygraliśmy. Myślę, że będzie dobrze i gdzie w okolicach góry tabeli powinniśmy się znaleźć.

Mateusz Cydejko, kapitan Unidomu: – Pierwsza połowa zdecydowanie dla nas, wynik 4:1. W drugiej połowie zamiast spokojnie zacząć grać piłką, otworzyliśmy się i przegraliśmy. Zbrakło nam trochę zdrowia i kondycji. Zamiast też mądrze zagrać, wycofać się i czekać na przeciwnika, spokojniej rozegrać piłkę, to zaczęliśmy długie zagrania piłki i trochę tez odpuściliśmy. Będziemy na pewno walczyć o awans, drużynę mamy mocną, tylko jeszcze brakuje nam trochę zgrania.


Bialtrans

Czarni

IP Logistic

K-P Liderzy

Sielczyk 2

Top Mar

Unidom

ZK ZRB Romaniuk

fotki z meczy 26 sierpnia 2019

 

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Jakub Sowa / Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama