Reklama

Kultura: Stypendium Fundacji ,,Jestem Optymistą’’ dla Oliwii Spychel

Bycie optymistą to nie tylko pozytywne myślenie, to również mieć życzliwy stosunek do ludzi i otoczenia. Z pewnością nie brakuje nam takich mieszkańców powiatu bialskiego, którzy swoją postawą, a więc radością i uśmiechem zarażają innych. Dobrym przykładem jest 14-letnia Oliwia Spychel – skrzypaczka z Leśnej Podlaskiej, która w Dzień Optymisty, przypadający na 21 sierpnia miała zaszczyt reprezentować nasz region na Światowym Festiwalu Optymizmu, który odbył się na terenie Cukrowni Żnin.

Festiwal Optymizmu to jedyne w swoim rodzaju  wydarzenie w kraju, którego nadrzędnym celem jest przekazywanie i wywoływanie pozytywnych emocji wśród gości. Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Jestem Optymistą, którego pomysłodawcą i założycielem jest Mariusz Pujszo-reżyser i scenarzysta filmowy.

Podczas Festiwalu wręczono Stypendium Fundacji ,,Jestem Optymistą’’ dla młodych i uzdolnionych artystów. Wśród stypendystów doceniono Oliwię i uhonorowano Stypendium Artystycznym. Podczas Gali Optymistów Oliwia zaprezentowała się w stroju ludowym i zagrała na skrzypcach. Jak sama artystka mówi – Nigdy nie tracę nadziei i dzięki temu realizuje swoje marzenia. Dążę za tym, co mi w duszy gra.

Gratulujemy Oliwii i życzymy dalszych sukcesów !!!

materiał:  kultura / gmina Leśna Podlaska
tekst / zdjęcia: Beata Spychel

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Kultura: Skrzypaczka Oliwia Spychel z występem na Białorusi (galeria)

W minioną sobotę 14 grudnia w Berezie na Białorusi (obwód brzeski), 14 letnia skrzypaczka z Leśnej Podlaskiej Oliwia Spychel uczestniczyła jako gość specjalny w konkursie dziecięcych instrumentalistów pt. ,,TUTTI’’.  Specjalny występ przedkonkursowy odbył się na specjalne zaproszenie organizatora tutejszej Szkoły Muzycznej.

Czytaj więcej »

Reklama