Reklama

Kultura: Jazzowe klimaty z Anną Michałowską. Koncert w Coffeelove (zaproszenie)

Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Jazzowe oraz kawiarnia Coffeelove zapraszają na koncert znakomitej lubelskiej wokalistki jazzowej Anny Michałowskiej z zespołem 1 września 2019 godz. 18:00, kawiarnia Coffeelove Plac Rubina 11-14.
Biała Podlaska Kultura Polecamy
Biała Podlaska, kawiarnia Coffeelove Mapa

Bilety w cenie 60 zł już są dostępne w kawiarni. Ilość miejsc ograniczona.

Zagrają:

Anna Michałowska -śpiew

Michał Iwanek -piano

Jarosław Michaluk -kontrabas

 

Ania Michałowska 

O Ani Michałowskiej można by pisać wiele – jedno jest jednak pewne – ma w sobie pasję i potrafi to przekazać głosem. Ania to artystka i wokalistka, ale przede wszystkim niezwykle ciepła osoba. Profesjonalistka w każdym calu co zostało docenione przez Włodka Pawlika (zdobywcę Grammy). Ania Michałowska została zaproszona w 2013 roku do projektu Pawlika zatytułowanego „Wieczorem”, w którym występuje u boku takich wykonawców jak Kuba Badach, czy Dorota Miśkiewicz.

Artystka dzięki pomocy między innymi fanów wydała w 2017 roku autorski krążek „Snów Pejzaże”. Oprócz wspomnianego albumu Ania wzięła udział w nagraniu płyty z autorskimi piosenkami, kontrabasisty jazzowego Mariusza Bogdanowicza do tekstów Wojciecha Młynarskiego i Jana Wołka.

Ania to także Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, kierunku Jazz i Muzyka Estradowa. Na co dzień udziela się także jako wykładowca na UMCS w Lublinie, jako pedagog w Szkole Muzycznej II st. im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie prowadzi swoją autorską jazzową klasę wokalną.

To co wyróżnia Anię to mocny, wyrazisty głos, a także niebywała ekspresja i umiejętność interpretacji pełnej wyrafinowanego smaku. Jej charakterystyczna barwa sprawdza się w wielu odcieniach jazzowej wokalistyki – od klasycznych brzmień standardów po formy całkiem nowoczesne.

Michał Iwanek – pianista, aranżer, kompozytor, producent muzyczny. Absolwent kierunku Edukacja Artystyczna na UMCS w Lublinie, absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Pedagog klasy fortepianu w Szkole Muzycznej im. T. Szeligowskiego w Lublinie.Kompozytor muzyki do spektakli teatralnych: Wesele Dawida, Teatr ITP (2013); Moira, teatr ITP (2014); Historia pewnej gwiazdy, teatr Przecinek (2003).

Skomponował także muzykę na Światowe Dni Młodzieży: Widowisko otwarcia, Spektakl Abraham (Arena Lublin 2016). W latach 2012-2015 współpracował z festiwalem Diamenty Lublina, gdzie był autorem aranżacji i instrumentalistą.

Producent muzyczny i instrumentalista:

m.in.

„Snów Pejzaże „ Anna MIchałowska 2017( aranżacja, produkcja muzyczna, instrumenty klawiszowe ).

„Przy Tobie „ Mariusz Bogdanowicz ( instr. klawiszowe )

“Tańcobajki “- 3 edycje bajek dla dzieci

Ma na koncie współpracę m.in. z Mietkiem Jureckim, Markiem Radulim, Majką Jeżowską, Piotrem i Wojtkiem Cugowskimi, Dariuszem Tokarzewskim, Mariuszem Bogdanowiczem, Squbasem i kabaretem Świerszczychrząszcz.

Jarek  Michaluk

Absolwent katowickiej Akademii Muzycznej Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie kontrabasu prof.Jacka Niedzieli. Debiutował w 1988 r. podczas Ogólnopolskiego Konkursu Jazz Juniors w Krakowie, zdobywając z zespołem Jazz Trio II nagrodę. Wspólpracował m.in. Z Janem Ptaszynem Wróblewskim, Karolem Szymanowskim, Ewą Urygą,

Jorgosem Skoliasem, Piotrem Wromblem, Wojtkiem Tramowskim Okazjonalnie z Tomaszem Szukalskim, Kazimierzem Jonkiszem, Markiem Napiórkowskim, Piotrem Wojtasikiem, Michałem Kulentym, Adamem Wendtem, Maciejem Strzelczykiem, Maciejem Sikałą, Grzegorzem Kapołką, Marcinem Olakiem, Danutą Błażejczyk, Natalią Niemen  z grupą Osjan, orkiestrą kameralną Filharmonii Lubelskiej, Przemyską orkiestrą kameraralną , z Teatrem Witkacego w Zakopanem,    a także muzykami z zagranicy: Mark Soskin-Nowy Jork, WalterSmith III-Los Anggeles, Frank Parker-USA,  Ulf Johansson Werre-Szwecja, Goran Larsen-Szwecja, Heinz von Moisy-Niemcy.

Występował na wielu festiwalach m.in. na festiwalu jazzowym we Lwowie, Od Nowa Jazz Festival w Toruniu, Festiwal- w krainie Chopina, Harmonica Bridge Bydgoszcz -Toruń, Rzeszów Jazz Festival, Jazz na Buduku, Festival  I love Polish Jazz, na Zamku Królewskim w Warszawie.  Ma na swym koncie nagranych 6 płyt w tym jedną z Janem Ptaszynem Wróblewskim, na której znalazło się kilka utworów Jarka. A jedna z kompozycji trafiła na płytę The Best Of Polish Smooth Jazz .

Od wielu lat promuje również muzykę ludową Podlasia przedstawiając ją  we własnych aranżacjach jazzowych, do których współczesne układy taneczne  wykonują tancerze z bialskiego AWF-u z  ZPiT „Podlasie”  z którym ostatnio koncertował m.in. w Ameryce Południowej i Indonezji.

Jest twórcą oraz dyrektorem artystycznym dwóch znanych festiwali: Podlasie Jazz Festival oraz Biała Blues Festival.Od ponad 20 lat jest prezesem Bialskopodlaskiego Stowarzyszenia Jazzowego.

materiał: kultura / Biała Podlaska miasto
tekst / grafiki: Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Jazzowe

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Niezwykły kwartet Atom String Quartet zagra w Białej Podlaskiej (zaproszenie)

Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Jazzowe zaprasza na koncert jednego z najlepszych na świecie jazzowych kwartetów smyczkowych Atom String Quartet. Usłyszymy program zbliżony do tego, jaki zespół wykonał podczas ostatniej trasy koncertowej po Stanach Zjednoczonych, a także premierowy utwór młodego bialskiego kompozytora (niespodzianka). Wydarzenie odbędzie się 16 lutego (niedziela) o godz. 17:00 w auli AWF (ul. Akademicka 2). 

Czytaj więcej »

33. Bialskie Zaduszki Jazzowe (zaproszenie)

Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Jazzowe zaprasza na 33 Bialskie Zaduszki Jazzowe. Koncert odbędzie się 10 listopada /niedziela/ o godz.18:00. w Verona-cafe ( ul. Janowska 4/8). Bilety w cenie 40 zł już są dostępne w Veronie /piątki i soboty od g.18-22/ tel.83/344-20-20 oraz w Pizzerii Roma ul. Brzeska 1/codziennie od godz.10-20/ tel.83/344-44-20 Zaduszki będą poświęcone pamięci wybitnego pianisty jazzowego i kompozytora Krzysztofa Komedy Trzcińskiego, którego 50 rocznicę śmierci obchodzimy w tym roku, który został ustanowiony przez UNESCO Rokiem Komedy.

Czytaj więcej »

Reklama