Reklama

Biała Podlaska: Muzeum Południowego Podlasia uzyskało dofinansowanie w wysokości ponad 615 tys. zł

Projekt przygotowany przez Urząd Miasta Biała Podlaska pt. "Digitalizacja zbiorów Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej" uzyskał dofinansowanie w wysokości 615 138, 91 zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

Projekt obejmuje niezbędne prace budowlane, adaptacyjne i instalacyjne, których celem jest dostosowanie pomieszczeń Muzeum do potrzeb funkcjonowania serwerowni i pracowni digitalizacji. Zakupione zostanie pełne
wyposażenie pracowni, tj. sprzęt komputerowy z oprogramowaniem, aparaty oraz inne specjalistyczne urządzenia, a także aplikacja służąca opracowaniu i inwentaryzacji zbiorów oraz prezentacji efektów prac digitalizacyjnych. Uruchomiony zostanie portal internetowy służący prezentacji wyników digitalizacji, który będzie dostosowany do wymagań osób z niepełnosprawnościami.

– Realizacja tego projektu tworzy nowy wymiar Muzeum Południowego Podlasia. Dzięki digitalizacji możliwe stanie się udostępnienie wszystkim zainteresowanym bezcennych zbiorów naszego muzeum, w tym jednej z największych w Polsce kolekcji ikon rosyjskich z XVII-XIX wieku. Z pewnością wiele osób po obejrzeniu eksponatów w wersji cyfrowej zapragnie przyjechać do Białej Podlaskiej, żeby zobaczyć je na żywo – mówi prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk.

materiał: Biała Podlaska miasto / inwestycje
tekst / zdjęcie: UM w Białej Podlaskiej

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama