Reklama

Województwo: Papierosy na granicy i bazarach

Lubelska Służba Celno-Skarbowa przejmuje około 40% wszystkich przemycanych do Polski papierosów. Stałe kontrole prowadzone są na przejściach granicznych z Białorusią i Ukrainą, ale też wewnątrz kraju - na drogach, bazarach czy prywatnych posesjach.

Handlował papierosami, podał fałszywy adres zamieszkania Ponad 1,3 tys. paczek papierosów różnych marek zajęli funkcjonariusze z lubelskiego Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku. Właścicielem nielegalnego towaru był obywatel Ukrainy, który za popełnione przestępstwo skarbowe odpowie teraz przed polskim sądem.

Najpierw funkcjonariusze namierzyli go, jak handlował wyrobami tytoniowymi na targowisku w Kraśniku. Na jednym ze stoisk mężczyzna ukrył blisko 470 paczek papierosów. Podejrzewając, że może to być jedynie część nielegalnego towaru jakim dysponuje, funkcjonariusze postanowili skontrolować także miejsce zamieszkania obywatela Ukrainy. Udali się pod podany przez mężczyznę adres, ale już w trakcie przeszukania nabrali podejrzeń, że nie jest to lokal, w którym faktycznie on mieszka.

W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze ustalili, że obywatel Ukrainy wynajmuje w Polsce zupełnie inne mieszkanie. Pod właściwym adresem znaleźli hurtowe ilości wyrobów tytoniowych – w sumie 870 paczek. Papierosy trafiły do magazynu celno-skarbowego, a przeciwko mężczyźnie wszczęto postępowanie karne skarbowe.

Kontrole na targowiskach miejskich w Lublinie W ramach wspólnych działań wymierzonych w nielegalny obrót wyrobami akcyzowymi funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej i Straży Granicznej z Lublina ujawnili hurtowe ilości papierosów, którymi handlowano na targowisku przy dworcu PKS w Lublinie. W sumie mundurowi przejęli ponad 950 paczek papierosów różnych marek. Mężczyzna, u którego ujawniono nielegalne wyroby, odmówił składania zeznań, w związku z czym sprawa została skierowana do sądu.

Dwa dni wcześniej funkcjonariusze z Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku prowadzili też kontrole na „Rynku Bronowice” w Lublinie. Tu zabezpieczyli ponad 850 paczek papierosów. Nielegalne wyroby ukryte były w dwóch samochodach, stojących na parkingu niedaleko targu. Do towaru przyznał się mieszkaniec Lublina, którego funkcjonariusze zastali przy pojazdach. Mężczyzna dobrowolnie poddał się odpowiedzialności, wpłacając ponad 10 tys. złotych.

materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
tekst: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Kryminałki: Kontrabanda w garażu 32-Latka

Ponad 700 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy nie trafi na polski rynek dzięki współpracy bialskich policjantów bialskich wydziałów. Nielegalne wyroby tytoniowe funkcjonariusze ujawnili na terenie dwóch posesji zajmowanych przez 32-letniego mieszkańca Białej Podlaskiej. Uszczuplenie podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa wyniosło w tym przypadku ponad 12.000 złotych.

Czytaj więcej »

Województwo: Podrobione dokumenty na granicy

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwoje cudzoziemców, którzy posługiwali się podrobionymi dokumentami.  W tym roku, podczas prowadzonych kontroli granicznych, ujawniono już prawie 700 fałszerstw różnych dokumentów.

Czytaj więcej »

Reklama