Reklama

Praca w mieście Biała Podlaska

Obecnie podawane są informacje, że sytuacja bezrobocia w Polsce jest stabilna.

Co więcej, obserwuje się spadek liczby osób pozostających bez miejsca pracy. Co ma wpływ na sytuację bezrobocia w Polsce? Jak wygląda sytuacja bezrobocia w polskich regionach? Jak skutecznie szukać pracy oraz gdzie?

Jak wygląda sytuacja z bezrobociem w polskich regionach?

Charakterystyczną cechą dla bezrobocia w poszczególnych regionach jest duże zróżnicowanie. Największe bezrobocie zostało zanotowane w województwach: mazowieckim, podkarpackim i śląskim (pomiędzy 99,1 a 85 tys.). Natomiast najmniejszym bezrobociem może się pochwalić region lubuski oraz opolski (od 23,7 do 23,9 tys.). Natomiast region lubelski plasuje się gdzieś pośrodku stawki i bezrobocie tam wynosi 78,4 tys. Dla zainteresowanych różne oferty pracy Biała Podlaska znajdują się na stronie https://pl.jobsora.com/praca-biała-podlaska.

Jakie czynniki mają wpływ na bezrobocie?

Do kluczowych przyczyn bezrobocia w Polsce zalicza się przede wszystkim sporo stanowisk pracy sezonowej. Zauważyć można również sporą rozbieżność pomiędzy ofertą kierunków na uczelniach wyższych, a rzeczywistym zapotrzebowaniem na rynku pracy. Ponadto wdrażane są coraz to nowsze technologie komputerowe na liniach produkcyjnych. W skutek czego zwalniani są pracownicy. Coraz mniej stanowisk pracy znajduje się w organizacjach państwowych. Natomiast małe przedsiębiorstwa są zamykane z powodu coraz większej konkurencji dużych korporacji.

Jak skutecznie szukać pracy?

W obecnych czasach najbardziej skutecznym narzędziem do szukania pracy jest oczywiście internet. Tutaj znajdziemy portale internetowe, które zajmują się zamieszczaniem ofert pracy. Jedną z najbardziej znanych stron jest jobsora.com. Działa na zasadzie wyszukiwarki, można sprecyzować jakie ogłoszenie nas interesuje. Wyszukuje ofert między innymi według daty zamieszczenia, wysokości wynagrodzenia czy lokalizacji miejsca pracy. Dodatkowo jest bardzo przejrzysta i łatwa w obsłudze.

 

opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama