Reklama

Praca w mieście Biała Podlaska

Obecnie podawane są informacje, że sytuacja bezrobocia w Polsce jest stabilna.

Co więcej, obserwuje się spadek liczby osób pozostających bez miejsca pracy. Co ma wpływ na sytuację bezrobocia w Polsce? Jak wygląda sytuacja bezrobocia w polskich regionach? Jak skutecznie szukać pracy oraz gdzie?

Jak wygląda sytuacja z bezrobociem w polskich regionach?

Charakterystyczną cechą dla bezrobocia w poszczególnych regionach jest duże zróżnicowanie. Największe bezrobocie zostało zanotowane w województwach: mazowieckim, podkarpackim i śląskim (pomiędzy 99,1 a 85 tys.). Natomiast najmniejszym bezrobociem może się pochwalić region lubuski oraz opolski (od 23,7 do 23,9 tys.). Natomiast region lubelski plasuje się gdzieś pośrodku stawki i bezrobocie tam wynosi 78,4 tys. Dla zainteresowanych różne oferty pracy Biała Podlaska znajdują się na stronie https://pl.jobsora.com/praca-biała-podlaska.

Jakie czynniki mają wpływ na bezrobocie?

Do kluczowych przyczyn bezrobocia w Polsce zalicza się przede wszystkim sporo stanowisk pracy sezonowej. Zauważyć można również sporą rozbieżność pomiędzy ofertą kierunków na uczelniach wyższych, a rzeczywistym zapotrzebowaniem na rynku pracy. Ponadto wdrażane są coraz to nowsze technologie komputerowe na liniach produkcyjnych. W skutek czego zwalniani są pracownicy. Coraz mniej stanowisk pracy znajduje się w organizacjach państwowych. Natomiast małe przedsiębiorstwa są zamykane z powodu coraz większej konkurencji dużych korporacji.

Jak skutecznie szukać pracy?

W obecnych czasach najbardziej skutecznym narzędziem do szukania pracy jest oczywiście internet. Tutaj znajdziemy portale internetowe, które zajmują się zamieszczaniem ofert pracy. Jedną z najbardziej znanych stron jest jobsora.com. Działa na zasadzie wyszukiwarki, można sprecyzować jakie ogłoszenie nas interesuje. Wyszukuje ofert między innymi według daty zamieszczenia, wysokości wynagrodzenia czy lokalizacji miejsca pracy. Dodatkowo jest bardzo przejrzysta i łatwa w obsłudze.

 

opracowanie: Leszek Niedaleki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Pasja + Praca + Pomaganie = zawód: terapeuta zajęciowy

Czy nie byłoby cudownie mieć pracę, którą się po prostu lubi? Czy chcesz robić w pracy to co przynosi Ci największą przyjemność, której poświęcasz tylko wolne chwile? Czy chcesz zarabiać i przy tym pomagać innym? Jeżeli na te pytania Twoja odpowiedz jest twierdząca to znaczy, że masz dobre serce i szanse zrealizować się zawodowo jako terapeuta zajęciowy.

Czytaj więcej »

Szansa na zatrudnienie dla absolwentów MEDYKA

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej wczoraj 24.01.2020 zakończył nabór wniosków do programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej – edycja 2019-2020”. Celem projektu jest wsparcie osób z niepełnosprawnością w codziennych funkcjonowaniu i uczestnictwie w życiu społecznym. W ramach programu osoba niepełnosprawna może uzyskać do 30 godzin usług asystenckich w miesiącu, realizowanych przez samodzielnie wskazanego asystenta.

Czytaj więcej »

Reklama