Reklama

Praca w mieście Biała Podlaska

Obecnie podawane są informacje, że sytuacja bezrobocia w Polsce jest stabilna.

Co więcej, obserwuje się spadek liczby osób pozostających bez miejsca pracy. Co ma wpływ na sytuację bezrobocia w Polsce? Jak wygląda sytuacja bezrobocia w polskich regionach? Jak skutecznie szukać pracy oraz gdzie?

Jak wygląda sytuacja z bezrobociem w polskich regionach?

Charakterystyczną cechą dla bezrobocia w poszczególnych regionach jest duże zróżnicowanie. Największe bezrobocie zostało zanotowane w województwach: mazowieckim, podkarpackim i śląskim (pomiędzy 99,1 a 85 tys.). Natomiast najmniejszym bezrobociem może się pochwalić region lubuski oraz opolski (od 23,7 do 23,9 tys.). Natomiast region lubelski plasuje się gdzieś pośrodku stawki i bezrobocie tam wynosi 78,4 tys. Dla zainteresowanych różne oferty pracy Biała Podlaska znajdują się na stronie https://pl.jobsora.com/praca-biała-podlaska.

Jakie czynniki mają wpływ na bezrobocie?

Do kluczowych przyczyn bezrobocia w Polsce zalicza się przede wszystkim sporo stanowisk pracy sezonowej. Zauważyć można również sporą rozbieżność pomiędzy ofertą kierunków na uczelniach wyższych, a rzeczywistym zapotrzebowaniem na rynku pracy. Ponadto wdrażane są coraz to nowsze technologie komputerowe na liniach produkcyjnych. W skutek czego zwalniani są pracownicy. Coraz mniej stanowisk pracy znajduje się w organizacjach państwowych. Natomiast małe przedsiębiorstwa są zamykane z powodu coraz większej konkurencji dużych korporacji.

Jak skutecznie szukać pracy?

W obecnych czasach najbardziej skutecznym narzędziem do szukania pracy jest oczywiście internet. Tutaj znajdziemy portale internetowe, które zajmują się zamieszczaniem ofert pracy. Jedną z najbardziej znanych stron jest jobsora.com. Działa na zasadzie wyszukiwarki, można sprecyzować jakie ogłoszenie nas interesuje. Wyszukuje ofert między innymi według daty zamieszczenia, wysokości wynagrodzenia czy lokalizacji miejsca pracy. Dodatkowo jest bardzo przejrzysta i łatwa w obsłudze.

 

opracowanie: Leszek Niedaleki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Miejsce na Twoją reklamę: tel.605514474

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Kraj: Comiesięczny przegląd sytuacji gospodarczej w województwach

W ostatnim zestawieniu danych statystycznych dotyczących województw, województwo lubelskie notuje najniższe średnie płace w budownictwie (4041 zł). Trzecim w Polsce jest województwo lubelskie w zanotowanym wzroście produkcji sprzedanej przemysłu (wzrost o 7,5%). Lubelskie jest też drugim w Polsce województwem z najwyższym wzrostem w okresie I – IX 2019 sprzedaży produkcji budowlano – montażowej (wzrost o 25,5%)

Czytaj więcej »

Wieści z Unii: Nowe możliwości w czasach niepewności

Umowy handlowe zwarte do tej przez UE przynoszą coraz lepsze wyniki w eksporcie i imporcie towarów – podsumowuje KE w swoim sprawozdaniu. Najnowszym przykładem jest układ zawarty z Kanadą (CETA). Rosnąca sieć umów handlowych UE stwarza możliwości gospodarcze dla pracowników w całej Europie. Dzięki eksportowi poza Unię pracę ma ponad 36 mln osób.

Czytaj więcej »

Trwa nabór do służby w Nadbużańskim Oddziale SG – dokumenty od kandydatów przyjmowane są również w Białej Podlaskiej oraz Zamościu

Nadbużański Oddział Straży Granicznej w Chełmie, w trybie ciągłym prowadzi nabór kandydatów do służby przygotowawczej. Dokumenty od kandydatów do służby w SG, przyjmowane są już nie tylko w siedzibie NOSG w Chełmie ale również w Białej Podlaskiej oraz Zamościu. Do końca 2019 roku planuje się przyjąć do służby jeszcze 45 funkcjonariuszy.

Czytaj więcej »

Reklama