Reklama

Praca w mieście Biała Podlaska

Obecnie podawane są informacje, że sytuacja bezrobocia w Polsce jest stabilna.

Co więcej, obserwuje się spadek liczby osób pozostających bez miejsca pracy. Co ma wpływ na sytuację bezrobocia w Polsce? Jak wygląda sytuacja bezrobocia w polskich regionach? Jak skutecznie szukać pracy oraz gdzie?

Jak wygląda sytuacja z bezrobociem w polskich regionach?

Charakterystyczną cechą dla bezrobocia w poszczególnych regionach jest duże zróżnicowanie. Największe bezrobocie zostało zanotowane w województwach: mazowieckim, podkarpackim i śląskim (pomiędzy 99,1 a 85 tys.). Natomiast najmniejszym bezrobociem może się pochwalić region lubuski oraz opolski (od 23,7 do 23,9 tys.). Natomiast region lubelski plasuje się gdzieś pośrodku stawki i bezrobocie tam wynosi 78,4 tys. Dla zainteresowanych różne oferty pracy Biała Podlaska znajdują się na stronie https://pl.jobsora.com/praca-biała-podlaska.

Jakie czynniki mają wpływ na bezrobocie?

Do kluczowych przyczyn bezrobocia w Polsce zalicza się przede wszystkim sporo stanowisk pracy sezonowej. Zauważyć można również sporą rozbieżność pomiędzy ofertą kierunków na uczelniach wyższych, a rzeczywistym zapotrzebowaniem na rynku pracy. Ponadto wdrażane są coraz to nowsze technologie komputerowe na liniach produkcyjnych. W skutek czego zwalniani są pracownicy. Coraz mniej stanowisk pracy znajduje się w organizacjach państwowych. Natomiast małe przedsiębiorstwa są zamykane z powodu coraz większej konkurencji dużych korporacji.

Jak skutecznie szukać pracy?

W obecnych czasach najbardziej skutecznym narzędziem do szukania pracy jest oczywiście internet. Tutaj znajdziemy portale internetowe, które zajmują się zamieszczaniem ofert pracy. Jedną z najbardziej znanych stron jest jobsora.com. Działa na zasadzie wyszukiwarki, można sprecyzować jakie ogłoszenie nas interesuje. Wyszukuje ofert między innymi według daty zamieszczenia, wysokości wynagrodzenia czy lokalizacji miejsca pracy. Dodatkowo jest bardzo przejrzysta i łatwa w obsłudze.

 

opracowanie: Leszek Niedaleki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Praca w renomowanej firmie – Budomex!

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe “Budomex” sp. z o.o. w Białej Podlaskiej zatrudni osoby na stanowisko KIEROWNIK PRODUKCJI BUDOWLANEJ! Czeka praca w renomowanej firmie, stabilność zatrudnienia i atrakcyjne wynagrodzenie z dodatkowym pakietem socjalnym! CV oczekiwane są w Budomexie ul. Brzeska 156 pokój 2 lub na adres e-mail: [email protected]

Czytaj więcej »

Kraj: Radykalny wzrost płacy minimalnej to zrujnowanie Polski Wschodniej?

Skokowy wzrost płacy minimalnej to ryzyko znacznego zwiększenia szarej sfery wynagrodzeń, wzrostu bezrobocia, redukcji zatrudnienia najmniej wydajnych pracowników, migrację do większych, miejskich ośrodków (sprzeczność z istotnym celem Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, czyli aktywizacją obszarów zagrożonych marginalizacją) oraz w skrajnych wypadkach – zamykania działalności gospodarczej, a co za tym idzie pogłębianie nierówności na różnych płaszczyznach: mieszkaniowej, usług publicznych (opieka zdrowotna, komunikacja), itp.

Czytaj więcej »

Reklama