Reklama

Ciekawostki: Oryginalne kierunki studiów

Uczelnie mają coraz bogatsze oferty kierunków i stale je poszerzają. Z każdym rokiem pojawiają się nowe propozycje. Niektóre z nich mogą zaintrygować i zdziwić. Każdy, kto marzy o studiowaniu czegoś oryginalnego, powinien wiedzieć, co jest do wyboru.

Akustyka
Kierunek można studiować na Wydziale Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Adepci mają do wyboru jedną z dwóch specjalizacji i są to: protetyka słuchu i ochrona przed hałasem oraz reżyseria dźwięku. Absolwenci mogą pochwalić się umiejętnościami, które są pożądane na rynku pracy.

Patrologia
Kierunek znajduje się w ofercie Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Studenci w ramach ogólnego historycznego wykształcenia poznają literaturę chrześcijańską z pierwszych wieków. Program obejmuje przedmioty podstawowe i specjalistyczne z zakresu historii oraz naukę greki i łaciny.

Muzykologia kościelna
Na tej samej uczuleni można również wybrać muzykologię kościelną. Tutaj można nauczyć się grać na fortepianie i organach. Absolwenci mogą zostać krytykiem muzycznym, redaktorem w radiu, pracownikiem biblioteki muzycznej, organistą kościelnym.

Ochrona Odgromowa i Przepięciowa
Politechnika Warszawska proponuje w ramach studiów podyplomowych Ochronę Odgromową i Przepięciową. Kończący taki kierunek znają na wylot najnowsze techniki ochrony budynków oraz urządzeń elektrycznych przed zagrożeniami podczas wyładowań atmosferycznych.

Nowoczesne Metody Prowadzenia Stada Bydła Mlecznego
Rzadko spotyka się taki kierunek jak Nowoczesne Metody Prowadzenia Stada Bydła Mlecznego, który można zagłębiać na studiach podyplomowych w SGGW w Warszawie. Jest to dalsza droga edukacji dla absolwentów uczelni rolniczych, biologicznych. W ten sposób na rynku pracy pojawiają się doradcy w branży rolnictwa współdziałający z hodowcami i pracownikami zakładów mleczarskich.

Pies i jego rola w społeczeństwie
W murach tej samej uczelni i też podczas studiów podyplomowych, można dowiedzieć się wszystkiego o najlepszym przyjacielu człowieka. Studenci poznają zasady wychowu, utrzymywania i hodowli. Co więcej, jest to szansa zdobycia umiejętności określenia predyspozycji behawioralnych.

Życie wśród kwiatów
Taki kierunek można także studiować na SGGW w ramach studiów podyplomowych. To idealna propozycja dla kreatywnych, którzy dzięki nauce mogą dowiedzieć się, jak wykorzystać rośliny jako tworzywo plastyczne. Zajęcia w ramach studiów z życia wśród kwiatów prowadzą architekci krajobrazu, architekci wnętrz i plastycy.

materiał: ciekawostki
tekst / grafika: Grupa Pracuj sp. z o.o.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Praca: Piramidy finansowe

Piramida finansowa to struktura, w której zysk jednej osoby zależy od wpłat osób na niższych pozycjach. To obecnie popularna forma zarabiana, ale czy opłaca się w nią inwestować i czy nie skończy się porażką, czy jest legalne? Podejmując decyzję o rozpoczęciu takiej pracy, trzeba się zastanowić, bo zwykle nie do końca wszystko jest tam jasne np. skąd biorą się wysokie zarobki przy małym nakładzie pracy. W efekcie tylko niektórzy zarabiają na prawdę pokaźne sumy i to dzięki stratom innych, bo łatwo można wykorzystać naiwność i chciwość.

Czytaj więcej »

Porady: Pierwszy dzień pracy nauczyciela

Początki pracy nauczyciela mogą być bardzo stresujące, nawet dla osób doskonale przygotowanych do zawodu. Warto zastanowić się, w jaki sposób zwalczyć zdenerwowanie i sprawić, aby wykonywane obowiązki były tylko czystą przyjemnością.

Czytaj więcej »

Reklama