Reklama

Ciekawostki: Oryginalne kierunki studiów

Uczelnie mają coraz bogatsze oferty kierunków i stale je poszerzają. Z każdym rokiem pojawiają się nowe propozycje. Niektóre z nich mogą zaintrygować i zdziwić. Każdy, kto marzy o studiowaniu czegoś oryginalnego, powinien wiedzieć, co jest do wyboru.

Akustyka
Kierunek można studiować na Wydziale Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Adepci mają do wyboru jedną z dwóch specjalizacji i są to: protetyka słuchu i ochrona przed hałasem oraz reżyseria dźwięku. Absolwenci mogą pochwalić się umiejętnościami, które są pożądane na rynku pracy.

Patrologia
Kierunek znajduje się w ofercie Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Studenci w ramach ogólnego historycznego wykształcenia poznają literaturę chrześcijańską z pierwszych wieków. Program obejmuje przedmioty podstawowe i specjalistyczne z zakresu historii oraz naukę greki i łaciny.

Muzykologia kościelna
Na tej samej uczuleni można również wybrać muzykologię kościelną. Tutaj można nauczyć się grać na fortepianie i organach. Absolwenci mogą zostać krytykiem muzycznym, redaktorem w radiu, pracownikiem biblioteki muzycznej, organistą kościelnym.

Ochrona Odgromowa i Przepięciowa
Politechnika Warszawska proponuje w ramach studiów podyplomowych Ochronę Odgromową i Przepięciową. Kończący taki kierunek znają na wylot najnowsze techniki ochrony budynków oraz urządzeń elektrycznych przed zagrożeniami podczas wyładowań atmosferycznych.

Nowoczesne Metody Prowadzenia Stada Bydła Mlecznego
Rzadko spotyka się taki kierunek jak Nowoczesne Metody Prowadzenia Stada Bydła Mlecznego, który można zagłębiać na studiach podyplomowych w SGGW w Warszawie. Jest to dalsza droga edukacji dla absolwentów uczelni rolniczych, biologicznych. W ten sposób na rynku pracy pojawiają się doradcy w branży rolnictwa współdziałający z hodowcami i pracownikami zakładów mleczarskich.

Pies i jego rola w społeczeństwie
W murach tej samej uczelni i też podczas studiów podyplomowych, można dowiedzieć się wszystkiego o najlepszym przyjacielu człowieka. Studenci poznają zasady wychowu, utrzymywania i hodowli. Co więcej, jest to szansa zdobycia umiejętności określenia predyspozycji behawioralnych.

Życie wśród kwiatów
Taki kierunek można także studiować na SGGW w ramach studiów podyplomowych. To idealna propozycja dla kreatywnych, którzy dzięki nauce mogą dowiedzieć się, jak wykorzystać rośliny jako tworzywo plastyczne. Zajęcia w ramach studiów z życia wśród kwiatów prowadzą architekci krajobrazu, architekci wnętrz i plastycy.

materiał: ciekawostki
tekst / grafika: Grupa Pracuj sp. z o.o.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama