Reklama

Ognisko i warsztaty festiwalowe w Łomazach

W dniach 17-18.08.2019r. w miejscowości Łomazy odbyło się ognisko harcerskie oraz warsztaty festiwalowe, mające na celu przygotować wolontariuszy i harcerzy do organizacji koncertu "Wiosenne Czarowanie."

Wszystko zaczęło się na X Ogólnopolskim Harcerskim Festiwalu Wiosenne Czarowania w Legionowie, kiedy to 11 13.05.2019r. młodzież z Łomaz postanowiła uczestniczyć w tym wydarzeniu. Dzięki wyjazdowi wolontariusze mogli poznać tajniki organizacji koncertu. Również na bieżąco relacjonowali wszystkie wydarzenia związane z festiwalem. Dzięki nim, osoby śledzące funpage gminy Łomazy miały możliwość obejrzenia relacji na żywo z koncertu Tadeusza Woźniaka.

Zaangażowanie młodzieży w projekt Wiosennego Czarowania, już przynosi pierwsze efekty – w Łomazach reaktywuje się środowisko harcerskie. W dniach 17 – 18 sierpnia łomaski stadion oświecił ogień z ogniska, a przy dźwiękach gitary zabrzmiała piosenka harcerska, turystyczna i szanty.

Aby wieść o wydarzeniu rozeszła się szybko młodzież zorganizowała akcję rozdawania ulotek i rozwieszania plakatów. Wśród zebranych przy ognisku zjawiła się nie tylko młodzież, ale również osoby, które pamiętają swoją przygodę z harcerstwem. Niezależnie od wieku zgromadzeni mogli śpiewać, pląsać oraz wysłuchać gawędy przedstawionej przez Senatora I kadencji – Pana Mieczysława Trochimiuka.

Zgromadzeni przy ogniu dowiedzieli się wielu interesujących, nierzadko smutnych i tragicznych faktów z historii Łomaz takich jak m.in. przeprowadzenie egzekucji przez Niemców na ludność pochodzenia Żydowskiego w roku 1942. Po skończonym ognisku “Łomaziaki” udały się do Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Łomazach na świeczkowisko oraz warsztaty, które poprowadził Robert ,,Żaba” Próchnicki. Rozmawiali i śpiewali utwory polskich artystów do samego rana.

Wszyscy świetnie się bawili, dzięki miłej atmosferze, a osoby, które niegdyś były harcerzami mogły powrócić do lat młodości. “Dzięki warsztatom zyskaliśmy dużo motywacji do pracy nad koncertem Wiosennego Czarowania, który odbędzie się 11.11.2019r. na który serdecznie zapraszamy.”

materiał: Wiosenne Czarowanie
tekst : Natalia Szepeta, Julianna Kossowska, Wiktoria Hołonowicz, Tomasz Kulawiec, Kamila Telaczyńska Golwiej
zdjęcia: Dorota Łaska Jarosław Garbatiuk
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Biała Podlaska: I Europejski Festiwal Tradycyjnych Gier i Zabaw (galeria)

W sobotę 14 września wiele osób przypomniało sobie a jeszcze więcej młodych mieszkańców miasta i regionu oznało cudowne gry swoich dziadków i rodziców z ich dzieciństwa: hacele, grę w gumę, w klasy, w pikra. Dodatkowo czekały tradycyjne gry z innych krajów, m.in. z Węgier, Brazylii, Wielkiej Brytanii. I Europejski Festiwal Tradycyjnych Zabaw i Gier okazał się być wspaniałą podróżą w czasie. Festiwal objął patronatem honorowym Prezydenta Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk. Niebawem film z festiwalu. Dziś obszerny opis i wspaniała fotorelacja Andrzeja Jędryczkowskiego! Zapraszamy!

Czytaj więcej »

Wieści z Unii: #EUandME na Olsztyn Green Festival

Podczas tegorocznej edycji Olsztyn Green Festival uczestnicy po raz pierwszy mogli odwiedzić strefę #EUandME, przygotowaną przez Komisję Europejską w Polsce. Motywem przewodnim przygotowanych aktywności była możliwość realizacji pasji w Unii Europejskiej, zaś wiodące tematy to ekologia, sztuka oraz sport. W strefie europejskiej przez 3 dni wspólnie bawiły się całe rodziny.

Czytaj więcej »

Reklama