Reklama

Kultura: “Sokotuchy” na Sabałowych Bajaniach w Bukowinie Tatrzańskiej (galeria)

Sabałowe Bajania, to Ogólnopolski Festiwal Polskiego Folkloru, prezentacje gawędziarzy, instrumentalistów i śpiewaków odbywający się corocznie w Bukowinie Tatrzańskiej. Po raz pierwszy na festiwalu zadebiutował zespół śpiewaczy „Sokotuchy” z Gminnego Ośrodka Kultury w Białej Podlaskiej.

Grupa w składzie: Agnieszka Borodijuk, Beata Wereszko, Jolanta Zając, Anna Mielnicka, Bogumiła Grzywacz, Kazimiera Klimiuk wykonała przed licznie zgromadzoną publicznością trzy pieśni weselne. Występ „Sokotuch” spotkał się ze znakomitym przyjęciem a jury festiwalu przyznało zespołowi II miejsce w kategorii śpiewu grupowego.

W tym roku 53. Sabałowe Bajania trwały od 10 do 15 sierpnia. W konkursie jak co roku  brali udział dorośli, młodzież i dzieci z 11 województw Polski, byli też uczestnicy z zagranicy, nawet z USA. Przed jury zaprezentowało się: 42 gawędziarzy, 52 instrumentalistów, 47 śpiewaków solistów, 36 grup śpiewaczych.

materiał: kultura / gmina Biała Podlaska
tekst / zdjęcia: GOK w Białej Podlaskiej

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Przegląd Muzyki Tradycyjnej “Hulanki Międzyrzeckie” (zaproszenie)

Hulanki Międzyrzeckie, to sentymentalna muzyczna podróż po polskich parkietach, dechach i klepiskach. Polki, mazurki, oberki, walczyki i tanga. Muzyka, przy której bawiono się w karczmach, na weselach, zabawach podmiejskich i wiejskich. Przed wojną, po wojnie, w latach 60-tych i nawet jeszcze w 70-tych. 14 września na Placu Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim wystąpią kapele i zespoły śpiewacze z południowego Podlasia oraz zaproszeni wykonawcy z innych regionów Polski.

Czytaj więcej »

Reklama