Reklama

Biała Podlaska: Konferencja „jedynki” z list Lewicy

Dziś (20.08) na Placu Wolności w Białej Podlaskiej Lewica zorganizowała konferencję prasową inaugurującą kampanię w wyborach do Sejmu. Na spotkaniu obecna była Monika Pawłowska, liderka Lewicy w województwie lubelskim, startująca z Okręgu nr 7.

Monika Pawłowska pochodzi z Puław. Jest regionalną koordynatorką Wiosny Roberta Biedronia w Lubelskim.  Budowała również struktury tej formacji w regionie świętokrzyskim oraz podkarpackim. Wcześniej związana była z SLD. Była m.in. asystentką posłanki Stanisławy Prządka oraz posła Jacka Czerniaka. W ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego startowała z drugiego miejsca na lubelskiej liście Wiosny uzyskując ponad 4,4 tys. głosów. W nadchodzących wyborach do sejmu startuje z list Lewicy Okręgu nr 7 (Chełm, Zamość i Biała Podlaska). W pierwszym rozdaniu kandydatka miała startować z Okręgu nr 6 (Lublin, Puławy i Kraśnik), jednak kiedy Riad Haidar, radny wojewódzki z SLD trafił na „jedynkę” listy Koalicji Obywatelskiej i zrezygnował z partyjnej legitymacji, jego miejsce ostatecznie zajęła Pawłowska. Drugą jedynką z województwa lubelskiego startującą z Okręgu nr 6 jest były poseł SLD Jacek Czerniak.

– Chciałabym walczyć o wartości takie, jak wolność, równość, prawa kobiet, szacunek dla każdego obywatela. Niestety widzimy teraz, że ta walka odbywa się między Polakami niekoniecznie o wartości, które powinny nam wszystkim przyświecać. Na pewno zajmiemy się problemami poszczególnych miast i regionów. Chcielibyśmy m.in. zminimalizować czas oczekiwania w kolejce na lekarza specjalisty, zwiększyć dostęp na przykład kobiet do ginekologa – zapowiada kandydatka Lewicy Monika Pawłowska.

Głośno na temat działaczki Wiosny zrobiło się przed tegorocznymi wyborami do Europarlamentu. Wówczas to współpracownik posądził ją o stosowanie mobbingu a całą sytuację opisał na Facebooku. Pawłowska jednak kategorycznie zaprzeczyła, aby stosowała kiedykolwiek mobbing wobec młodego działacza młodzieżówki Wiosny. Sprawą ostatecznie zajął się sąd koleżeński Wiosny, który nie uwierzył w stawiane działaczce zarzuty o mobbing, ukarał ją jednak upomnieniem za zachowanie.

 – Jestem tutaj dziś z Wami ponieważ jak już zapewne część z Was wie będę ubiegać się o mandat poselski z okręgu wyborczego, w skład którego wchodzi m.in Biała Podlaska. Od lat jestem zaangażowana społecznie i politycznie, a na co dzień jestem szczęśliwa matką i przedsiębiorcą. Obserwuje od dawna jak obecna władza prowadzi politykę za pomocą siły i wykluczeń. Widzę codziennie jak przemoc wobec słabszych staje się głównym paliwem dla partii władzy. Obywatel dziś zaczyna tracić swoją podmiotowość, a społeczna wrażliwość wobec słabszych staje się znikomym zjawiskiem w postępowaniu rządu. Właśnie dla tych podstawowych wartości jak: równość, wolność i szacunek wobec każdego powstała zjednoczona lewica która mam przyjemność prowadzić w najbliższych wyborach parlamentarnych w okręgu nr 7. – dodaje Monika Pawłowska.

– Przez najbliższe tygodnie wspólnie z moimi wolontariuszami będziemy rozmawiać i pokazywać, ze jest nadzieja na uśmiech w naszych kraju. Że jest nadzieja na normalną politykę, a nie tę zza szyb limuzyn i rządowych samolotów. Pokażemy, że polityk nie musi być zakładnikiem księdza proboszcza, a na ulicach każdy z nas może się czuć bezpiecznie i wolno! Chcę być przykładem, że opozycja potrafi zmieniać nasz kraj na lepsze. Ale wiem też, że lewica w tym okręgu przechodzi trudny czas. Lider SLD na kilka dni przed ogłoszeniem list opuścił swoich wyborców. Zostawił tysiące osób z kwitkiem i wybrał bezideowy byt, w którym nie będzie mógł eksponować swoich poglądów. Jednak wiem, że na końcu razem z Riadem Haidarem w polskim sejmie zatrzymamy butę i arogancję władzy. Zatrzymany pociąg pychy i Bizancjum łamiące podstawowe prawa obywateli. – stwierdza kandydatka.

– Szczególnie tu – w okręgu który stał się nowym politycznym domem dla wicepremiera Sasina. Twarzy PiSu, partii która co niedziela klęka na dwa kolana a od poniedziałku do piątku uprawia politykę za pomocą maczugi jaką jest mowa nienawiści. Wierzę, że wspólnymi siłami zatrzymamy butę i arogancję władzy. Wierzę, że silna i zjednoczona lewica jedyna alternatywę wobec radykalnej prawicy jak obecnie rządzi w Polsce. – puentuje Pawłowska.

Program Lewicy ma zostać ogłoszony 24 sierpnia.

Wybory parlamentarne przypominamy odbędą się 13 października br.

materiał: Biała Podlaska miasto / województwo
zdjęcie: Jakub(OvO)Sowa

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Jest 0 komentarzy do tego artykułu.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama