Reklama

Sport: Świetny występ Bartka Bedeniczuka podczas prestiżowego Memoriału Zygmunta Szelesta w Warszawie

Tydzień przed Mistrzostwami Polski Seniorów w lekkiej atletyce, które mają się odbyć w dniach 23 – 25 sierpnia w Radomiu, znakomicie zaprezentował się podczas prestiżowego Memoriału Zygmunta Szelesta rozgrywanego w sobotę 17 sierpnia na stadionie AWF w Warszawie Bartłomiej Bedeniczuk - student II roku studiów magisterskich AWF w Białej Podlaskiej.

Skoczek wzwyż z bialskiego AZS-AWF w świetnym stylu poprawiając w drugiej próbie swój czteroletni rekord życiowy na 215 cm (poprzednio – 2.12), zajął drugie miejsce w konkursie za aktualnie najlepszym w Polsce Robertem Kobielskimz MKS-u Inowrocław i sensacyjnie wygrywając z Sylwestrem Bednarkiem z RKS-u Łódź legitymującym się rekordem życiowym 2.32 m (!), który pokonując wysokość 2.10 m zajął trzecie miejsce.

Także drugie miejsce w konkursie skoku w dal zajął Piotrek Tarkowski, który po trapiących go problemach zdrowotnych wraca do dobrych dyspozycji. Bialski skoczek w czwartej próbie konkursu uzyskał odległość 7 metrów i 43 centymetrów, przegrywając jedynie z Tomaszem Jaszczukiem z AZS-AWF Katowice, który skoczył na odległość 7,91m już w pierwszej kolejce skoków.

Rosnące dyspozycje bialskich skoczków są dobrym prognostykiem w walce o podium na Mistrzostwach Polski Seniorów. W lekkoatletycznej reprezentacji AZS-AWF Biała Podlaska poza wymienionymi wyżej zawodnikami,znajdzie się także Kasia Bargielska – tegoroczna złota medalistka w skoku w dal Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-23.

materiał: sport / AWF Biała Podlaska
tekst / zdjęcie: Tadeusz Makaruk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama