Ogłoszenie

Reklama

Biała Podlaska: Śródmieście pnie się w górę! (galeria)

Nowe oblicze kamienicy przy Narutowicza 7! Tym samym wracamy z inwestycjami w śródmieściu Białej Podlaskiej. Po okresie boomu na przebudowy, rewitalizację i budowę od podstaw kamienic i obiektów w ścisłym centrum miasta w ostatnich latach takich inwestycji było zdecydowanie mniej. Dobrym prognostykiem na przyszłość jest podjęta właśnie przebudowa i nadbudowa kamienicy przy ulicy Gabriela Narutowicza 7.

Trwa rozbiórka dachu i poddasza budynku z lat 1890 – 1897. To budynek murowany, kryty papą. Ma swoją historię. Budowany był – jak można wyczytać ze starych dokumentów na potrzeby wojskowe. Przetrwał zawieruchy wojenne. W czasach międzywojennych przeznaczony w części został na miejską łaźnię. Łaźnia przetrwała do lat 60 XX wieku. Starsi mieszkańcy Białej Podlaskiej na pewno ten przybytek pamiętają. Ekipy budowlane dziś odsłaniają fragmenty płytek ceramicznych – pozostałość po łaźni. Wewnątrz zachowały się też charakterystyczne dla obiektów publicznych z lat XIX wieku łukowate sklepienia.

Inwestor przystąpił do rozbudowy obiektu od strony wschodniej o klatkę schodową oraz nadbudowę jednej kondygnacji. W istniejącej części parteru zlokalizowane zostaną lokale usługowe z zapleczem socjalnym i magazynowym. W projektowanym nadbudowanym piętrze znajdą się dwa lokale mieszkalne.

Obiekt w stanie surowym gotowy będzie jeszcze w tym roku. Prace wykończeniowe planowane są do wiosny. Oddanie nowej kamienicy po jej przebudowie uzupełni funkcje reprezentacyjne i zmieni układ przestrzenny miejsca. Bialskie śródmieście pnie się w górę. W przyszłości można spodziewać się kolejnych tego typu przedsięwzięć. Parterowe domki i kamienice w miarę możliwości finansowych właścicieli będą nadbudowywane. Dolne kondygnacje przeznaczone są na handel, usługi i gastronomię. Górne pietra to biura i mieszkania.

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama